LT garsai savaitgalio rytui: Basanov, Bruzgynai, SSG, Buržinskas ir Soulsonic (vol. 6)

Ką gi, galima išsireikšti populiariai – serija įsibėgėja. Jau 6-ta dalis, kuri kaip visada pasirodo tingųjį šeštadienio rytą, kurį dažniausiai ne vienas pradeda su kompiuteriu ir karštu gėrimu lovoje. Tad lygiai taip pat ir šį kart, kaip ir 5-toje dalyje sau artimą kūrinį atras praktiškai kiekvienas. Nuo lo-fi drone iki house, nuo downtempo iki pop-jazz ir t.t. Tad per daug neprakaituodami – neriam. Nes muzika tai visų pirma – gera emocija, kuri apvalo visai kaip vanduo kapsintis už lango.

1. Mario Basanov – Give Me Back 12“

Seriją atidaro ŽVAIGŽDĖ. Jau toli gražu ne vienas žino Basanovo vardą daug toliau nei vien tik Lietuva. Tai kūrinys iš Gegužės 27 dieną pasirodysiančio jo vinilo, Britiškoje „Needwant“ leidykloje. Iš viso Mario paleido į Soundcloudą 3 gabalus, bet iš jų labiausiai už kojų stvėrė būtent „Give Me Back“. Būsimas vasaros šokių hitas.

2.  Bruzgynai – Proveržis [effusion] from split with Norma Reaktsii

Kaip turbūt ne vienas žino – „Bruzgynai“ tai – experimentininis / noise / drone projektas po kuriuo slepiasi toks ponaitis Armantas žinomas kaip „Agharta“ tiek leidyklos, tiek rengnių organizavimo, tiek dar bala žino ko bosas. Prisipažinsiu, kad kokie 80% šio projekto ar kūrybiniai leidiniai ar atvežami atlikėjai man toli gražu nei yra artimi, nei, kad ir suprantami bei tiesiog įdomūs. Tačiau šis dar 2011-tais fizinėje laikmenoje išleistas kūrinys maloniai nuteikia tiek ryte, tiek per pietus, tiek naktį.

3.  SSG – Gulbės Giesmė

Na, yra dar mėgstančių Algį Ramanauską „Greitai“? O gal su kas antra diena vis labiau myliničių? Prisipažinsiu, kad manęs asmeniškai tos hipsteriškos parkės iš vis nekamuoja, esu aš gana konservatyvaus požiūrio ir palaikau Algio tiek kovą su (nepabijokime to žodžio) debilu Solomonu, tiek raičiausi iš juoko skaitydamas jo plačiai pagarsėjusius „Metų Šūdus“. Na, bet gana čia apie propagandą, leiskime kalbėti muzikai, kuri, kalbant konkrečiai apie šį gabalą, bene labiausiai tinkanti pradėt dieną. Lengva, saldu, malonu.

4. Karolis Buržinskas – Metropolis- Trilogija – 13 Sapnas Original Soundtrack

Mandras pavadinimas. Toks pailgintas. Bet neišsigaskite šio kūrinio pradžios, o praklausykit jį visą iki pat galo ir liksite pakylėtas. Tik kaip ir seniau, taip ir dabar turiu Karoliui pylos. Kam tu vis nukerpi „temą“ vos ją pradėjęs? Rekėjo vystyt, vystyt tuos varpelius, tą piano. O tu vos pradėjęs grožį – nukirtai jį visą. Ambientas juk tokia muzika kurios gabalas trunka kad ir 30 ar bent 10 min. Žodžiu, intencijos labai geros, o tobulėti… verta.

5. Soulsonic – Are You Ready For True Love

Always ready, no doubt. „Soulsonic“ ne pirmą kartą jau papuola į šeštadienio ryto LT top-5, bet kaip gi jo neįtrauksi kai muzika kalba pati už save. Rytietiška meditatyvia egzotika persmelktas kūrinys, kuriame gali išgirst ir sitarą, ir indiškas perkusijas, ir rytietišką barškalą, ir vežančią pagringinę mintį, vedamą akustinės gitaros, ir net graikiškos arfos yra! Magick.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *