Puikiam saulėtam rytui: Vasha Dai, M. Palubenka, Boyfriend, Corbie, Few Nolder

Tokio kokybiško „Lietuviškų giesmių“ kategorijos rinkinio – ilgai neturėta. Daug senai girdėtų atlikėjų, daug itin kokybiškų kūrinių, daug pasirinkimo kuo startuoti dieną. Ir neo-folk, ir minimal, ir acoustic, ir… Žodžiu vos ne kiekvienam pagal skonį. Seniau rašydavau, kad gal iš 5 kūrinių skaitytojas ras sau patinkantį. Šį kart konstatuoju, kad jei nesi gotas ar metalistas – turėtų nepalikt abejingo nei vienas kūrinys.

 

 

1. Vasha Dai „Penktas“

Uteniškis, pasaulio pilietis, šyzikas, transcendentikas, experimentalistas – daug jam etikečių gali lipdyt, bet jų tikrai neužteks. Šis kūrinys mane – itin superiškai nustebino. Nuostabi daina! Stilistiškai atlikėjas klijuoja Folk-pop etiketę ir ko gero galima jam prtarti. Gabalas kažkuo labai primena neprilygstamuosius norvegus „Kings of Convenience“.

2. Markas Palubenka „Lipam Lipam“

Klausydamas dar vieną Marko koncertą „LOFTAS FEST“ supratau, kad jo jau sočiai atsikandau ir nebeištvėręs iki galo – palikau performancą jam nepasibaigus. Nes nu kiek gi galima. Tačiau štai sulaukėme siurprizo – nauja daina, kurią atlikėjas kinko į pop rėmus, gi as drįsčiau pridėt žodį acoustic. Puiku, Markai, nuostabi daina.

3. Boyfriend „Everything Chnges“

Kažkada „WOO“ su šituo vaikinu girti vos nesusimušėm (na, buvau jaunas, mėgdavau išlenk taurelę, etc), tačiau argi maišo tai klausyti muzikos. Ypač kai ji yra kokybiška, išdirbta ir svarbiausia vežanti. O nuo neapykantos iki meilės – papildomas alaus bokalas.

4. Corbie & Adomas Strazdas „Saulėlydžio Žmonės“

Corbie pakankamai aktyvus atlikėjas. neperseniausiai atrodo jis net ir albumą išleido. Gi šis kūrinys, man beklausant, nukelia į tas saulėtas, gėlėtas ir nerūpestingas vasaras. Na, žinoma iki to momento kai viskas perauga į thrillerį. Labai smagi daina.

5. Few Nolder „No Thoughts“

Net beveik 7 minučių šokių muzikos ir easy listening kūrinys krikštyjamas kaip „Vilnius House“. Ir tai smagu, kad Silence Family chebra ne kokie madų besivaikantys pižonai, o myli savo šalį ir garsina pasaulyje Vilnių. No thoughts, No Words, Right Music.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *