Kultiniai renginiai

D. Razauskas, S. Petreikis ir styginių kvartetas

Šv.Kotrynos bažnyčioje laukia išskirtinis vakaras, kuriame kartu su styginių kvartetu į sceną žengs pamėgtas scenos bičiulių duetas – atlikėjas Domantas Razauskas ir multiinstrumentalistas Saulius Petreikis. Vakaro metu nuskambės kompozitoriaus Audriaus Balsio aranžuoti kūriniai, o specialiai paruoštą programą nuspalvins šviesų dailininko Arvydo Buinausko kuriami paveikslai.

Daugiau info »

Varnas

„Ši teatrinė pasaka, kurią radau neapoliečių rinkinyje „Il cunto degli cunti“, perrašyta pagal senosios tragedijos formą, įtraukiant mano linksmas, talentingas kaukes, kurias norėjau išsaugoti žmonių, susirgusių melancholija, labui, padarė didžiulį stebuklą. Žiūrovai verkė ir juokėsi man panorėjus, miniomis ėjo žiūrėti šios pasakos spektaklių, tarsi tai būtų ne prasimanymas, o tikriausia tiesa.“ (Carlo Gozzi)

Daugiau info »

XXI a. metų laikai: Pärt, Gelgotas, Vivaldi kitaip

Su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru muzikuos kompozitoriaus ir dirigento Gedimino Gelgoto įkurtas ansamblis NIKO.
Lietuvos atlikėjai scenoje pasirodys su Kazachstane gimusiu totorių, baltarusių ir korėjiečių kilmės smuikininku Romanu Kimu. Šiam smuikininkui iki šiol didelę įtakų daro legendinio roko gitaristo Jimi Hendrixo menas.

Daugiau info »

ERDVE | Šv. Jonų Bažnyčia

Išskirtinis grupės Erdve pasirodymas Vilniuje, Šv. Jonų Bažnyčioje. Renginys nemokamas, tačiau bus galimybė paaukoti ir visos surinktos lėšos bus skiriamos BĮ Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namams.

Daugiau info »

Lemon Joy 25 | Vilnius

Kovo 9 dieną „Lemon Joy“ savo gerbėjus kviečia į šventinį dvidešimtpenktojo gimtadienio koncertą koncertų salėje „Compensa“, Vilniuje!

Daugiau info »

Andrius Mamontovas su orkestru | Vilnius

2018 metų vasarą pirmą kartą istorijoje su orkestru pasirodęs Andrius Mamontovas, drauge su Modesto Pitrėno diriguojamu orkestru, leidžiasi į koncertinį turą. Kovo 7 d. „Siemens” arenoje Vilniuje, kovo 12 dieną Kauno „Žalgirio“ arenoje ir kovo 14 d. „Švyturio“ arenoje Klaipėdoje, bus surengti išskirtiniai pasirodymai, kurių metu skambės simfoninė albumo „Šiaurės naktis. Pusė penkių“ versija bei žinomos muzikanto dainos.

Daugiau info »

Alina Orlova | Vinilo plokštelės pristatymas

Unikalaus balso atlikėja lygiai prieš vienuolika metų vos pasirodžius jos debiutiniam albumui “Laukinis šuo dingo”, akimirksniu pelnė šalies melomanų simpatijas. Šiuos metus atlikėja pradeda išleisdama šio albumo “Laukinis šuo dingo” vinilo plokštelę ir kviečia į jos pristatymą muzikos klube TAMSTA, kovo 2 d.

Daugiau info »

Rakija Klezmer Orkestar

Kviečiame jus į balkanišką fiestą, kokios Vilnius dar neregėjo.
Jūsų lauks siautulinga Rakijos muzika, muzikinis pastiprinimas scenoje, daug puošnumo ir aukso.

Daugiau info »

Karalius Ubu | Rež. Neville Tranter

Absurdo teatro pradininko Alfredo Jarry „Karalius Ūbas“ – chrestomatinis kūrinys lėlių teatro istorijoje – „Lėlėje“ dar nebuvo statytas. Pirmą kartą jo ėmėsi ir vienas žymiausių šiuolaikinio Europos lėlių teatro kūrėjų ir pedagogų – režisierius, aktorius ir dailininkas iš Nyderlandų – Neville’is Tranteris, dirbdamas kartu su keturiais „Lėlės“ teatro aktoriais bei žinomais Lietuvos teatro kūrėjais – kompozitorium Faustu Latėnu ir dramaturge Vaiva Grainyte.

Daugiau info »

Roko opera „Meilė ir mirtis Veronoje“

Pagal kultinę Viljamo Šekspyro dramą „Romeo ir Džiuljeta“ kompozitoriaus Kęstučio Antanėlio 1982m. parašyta lietuviška roko opera „Meilė ir mirtis Veronoje“ atgims su jaunosios kartos žvaigždėmis – Europą pakerėjusia Ieva Zasimauskaite ir „Freaks on Floor“ lyderiu Justinu Jaručiu. Scenoje išvysite ne tik vienas ryškiausių šių dienų Lietuvos muzikos padangės žvaigždžių, tačiau ir scenos grandų, kurių pavardes […]

Daugiau info »

G. Verdi. „Requiem“

„Requiem“ iki šių dienų išlieka unikaliu kompozitoriaus Giuseppe Verdi talento liudijimu, atspindinčiu jo draminį ir psichologinį genialumą, nesuvaržytą įprastų teatrinių apribojimų. Mat kompozitoriaus šlovės viršūnėje sukurtos mišios niekada neturėjo liturginės paskirties – šis didingas koncertinis kūrinys visų pirma įkūnija gyvybės ir mirties dvikovą žmogaus viduje ir Visatoje.

Daugiau info »

Slayer // Mercedes-Benz Arena Berlin

Paskutinysis THRASH pionierių koncertinis turas po pasaulį, kuriu nevalia praleisti jokiam gurmaniškam melomanui.

Daugiau info »

Raudona I Premjera Vilniuje I rež .Valentinas Masalskis

„Gyvenime bijau tik vieno, mano drauge… Kurią nors dieną juoda praris raudoną.“, –pjesėje Raudona sako dailininkas Markas Rothko. Pjesės centre – viena ryškiausių XX amžiaus pokario Amerikos abstrakčiojo ekspresionizmo meno krypties asmenybių. Veiksmas vyksta 1958–1959 metais Niujorke, Marko Rothko studijoje. Dailininko padėjėju įsidarbina jaunas tapytojas Kenas. Tuo pat metu Rothko gauna užsakymą sukurti monumentalius tapybos […]

Daugiau info »

Džeki Čano Teatras „11 karių“

Apie šį reginį galima būtų nerašyti nieko daugiau, užtektų vien pasakyti, jog „Drakono“ teatro įkūrėjas – legendinis, unikalus, nepakartojamas aktorius, kovos menų žvaigždė Džekis Čanas (Jackie Chan). 2006 metais aktorius įvairiuose Kinijos miestuose atrinko vienuolika ypatingai gabių jaunuolių, šiandien garsėjančių visame pasaulyje. Jie kovos menų įgūdžius tobulino geriausiose Kinijos Kung Fu mokyklose, Šaolino vienuolyne. Choreografijos, […]

Daugiau info »

Golden Parazyth: Sad Human – Vilnius

„Golden Parazyth“ rudenį įgarsins su nauju albumu. Paskelbti koncertai Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje ir Kauno „Žalgirio“ arenoje įrengtame „Bosca“ amfiteatre. Albumas bus dar iki koncerto ir jame bus 9 visiškai nauji kūriniai. Dar bus printai, lyricsai, vinilas ir kiti geri dalykai. Bilietai:  http://bit.ly/SadHumanVilnius Šv. Kotrynos bažnyčioje tik 396 sėdimos vietos. Raginam bilietais pasirūpinti iš anksto!

Daugiau info »

Mouse on Mars Vilniuje

„Nenuilstamai išradingi“, – taip apie įžymųjį Vokietijos elektroninės muzikos duetą Mouse on Mars rašo „The New York Times“. Vienu svarbiausių visų laikų vokiečių elektroninės muzikos reiškinių vadinama grupė šių metų lapkričio 10 d. Vilniuje surengs vienintelį savo koncertą Baltijos šalyse, kurio metu pristatys tiek anksčiau sukurtus kūrinius, tiek kompozicijas iš naujausio savo albumo „Dimensional People“.

Daugiau info »

Jungle – Vilnius

Išskirtiniais koncertiniais pasirodymais publiką hipnotizuojanti britų muzikos grupė „Jungle“ vienintelį koncertą surengs lapkričio 9 d. sostinės koncertų salėje „Compensa“. Apie pasaulines gastroles ketvirtadienio vakare paskelbusi grupė išsiilgusiems gerbėjams pristatys naują studijinį albumą „For Ever“, kurio buvo laukta net ketverius metus. Pasaulinį pripažinimą pelniusią grupę „Jungle“ 2013 m. įkūrė Tomas McFarlandas ir Joshas Lloyd-Watsonas Išleidę didelės […]

Daugiau info »

Sinickis – unplugged

Gerbėjų išreikalautas, vienintelis Sinickio ir ne ką mažiau profesionalios kompanijos pasirodymas Vilniuje šįmet. Lietuvos roko scenos legenda, jau klasika tapusių kūrinių „Mylimas Vyras ir Sūnus“ bei „Vilnius“ autorius, koncertui įtemptai ruošiasi ir labai jaudinasi – šįkart susitikimas įvyks kur kas intymesnėje aplinkoje. „Vaidilos teatro“ prieigas užims tik 400 paskubėjusių įsigyti bilietus. Laimingieji išgirs ne tik […]

Daugiau info »

SCANORAMA 2018

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ yra didžiausias ir svarbiausias rudens sezono kino renginys Lietuvoje, kiekvieną lapkričio mėnesį vykstantis keturiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

Daugiau info »

Broliai Liūtaširdžiai I rež. Kirsten Dehlholm

I Audiovizualinis spektaklis šeimai I Švedų rašytojos Astrid Lindgren apysaka „Broliai Liūtaširdžiai“ – viena įsimintiniausių knygų, parašytų jaunam skaitytojui. Danų režisierė ir vaizdo menininkė Kirsten Dehlholm su savo kūrybine komanda „Brolių Liūtaširdžių“ istoriją nusprendė papasakoti kitaip. Daugiau apie spektaklį: https://goo.gl/vYc3Ht Bilietai: http://bit.ly/broliai_liutasirdziai SPEKTAKLIS REKOMENDUOJAMAS ŽIŪROVAMS NUO 7 METŲ.

Daugiau info »

Mantra Percussion (JAV)

Garsioji Niujorko mušamųjų grupė „Mantra Percussion“ vienintelį koncertą Baltijos šalyse surengs Vilniuje Tiesiai iš įvairove pulsuojančios Niujorko scenos į Lietuvą atvyksta perkusijos „supermenais“ vadinamas ansamblis „Mantra Percussion“, kurį „The New York Times“ yra pavadinęs „šviežios energijos šaltiniu“. Atmetanti bet kokius koncertų standartus ar stilių ir žanrų diktuojamas ribas, amerikiečių grupė vienintelį koncertą Baltijos šalyse surengs […]

Daugiau info »

Laurie Anderson

Šiais metais „Vilniaus festivaliai“ rengia vienos įdomiausių ir originaliausių pasaulyje atlikėjų – amerikietės Laurie Anderson – koncertą Vilniuje, kuris bus vienintelis jos pasirodymas Baltijos šalyse. Kultinė menininkė atvyksta su projektu „The Language of the Future“, kuriame nemažą dalį užims garsiausi jos kūriniai iš 1980-90 m. laikotarpio.

Daugiau info »

Diagnozė: visiškas Rudnosiukas

„Rudnosiukas yra tas lengvas pamišimas, kurio aš linkėčiau kiekvienam žmogui. Tai vaikystė, kurioje nėra baisu pasilikti ir būnant suaugusiu. Tai faktiškai sąlyčio taškas su tavo vaikyste, kurią tu vis nešiojasi su savimi, nors kartais giliai ją savyje paslėpęs, suniveliavęs ir užkasęs. Tačiau reikėtų nepamiršti to, kas tau vaikystėje buvo gera, kas palaikė, nes tai paskui palaiko ir gyvenant paprastą kasdieninį suaugusio gyvenimą.“ – pasakoja vienas iš spektaklio Rudnosiukų – aktorius Dalius Skamarakas.

Daugiau info »

John Lennon gimtadienis

John Lennon gimtadienis – Paviljone.
Į svečius pasikvietėme: JUOZĄ MILAŠIŲ SU AUDRIUM KALYČIU /gitaru duetas/, ir grupę VISA TAI KAS YRA GRAZU YRA GRAZU.
Prie gimtadienio prisidėjo ir Vilniaus miesto savivaldybe.

Daugiau info »

Skaņu Mežs 2018

SKAŅU MEŽS FESTIVAL FOR ADVENTUROUS MUSIC
16TH EDITION
October 12-13

Daugiau info »

Maker Faire Rome – The European Edition

Spalio 12-14 dienomis Romoje įvyksiantis „Maker Faire Rome – The European Edition”– planas neeilinei savaitgalio išvykai į  vieną gražiausių Europos sostinių. Tai mokslą, meną ir verslą sujungsiantis festivalis, kuriame bus pristatyta daugiau nei 1000 inovatyvių projektų iš 61 pasaulio šalies. Mugė, seminarai ir dirbtuvės leis pirmiesiems prisiliesti prie naujosios kartos ekonomikos išradimų, idėjų bei modelių, […]

Daugiau info »

Vilnius Jazz 2018

„Vilnius Jazz“ būdingas tam tikras radikalumas, ryški orientacija į naujoves. Greta džiazo ir laisvosios improvizacinės muzikos atlikėjų festivalio stilistines ribas yra ne kartą praplėtę akademinės, etninės, roko, industrinės muzikos atstovai.

INFORMACIJA APIE ŠIEMETINĮ FSTIVALĮ – GREITAI.

Daugiau info »

Nepatogus kinas 2018

Tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ šiemet vyks 12-ąjį kartą nuo spalio 4 dienos. Virš penkiasdešimt dokumentinių filmų aktualiomis socialinėmis, politinėmis ir aplinkosaugos temomis nuo 1 cento už bilietą. Taip pat diskusijos, susitikimai su užsienio kūrėjais, paroda ir vakarėliai. Kertinės šių metų programos temos – informaciniai karai ir aktyvizmas. „Nepatogus kinas“ 2018 filmų […]

Daugiau info »

„Pagalvinis“ rež. G. Varnas | Sirenos’18

Prasidėjęs kaip mįslinga ir tamsi kriminalinė istorija, spektaklis virsta makabrišku neogotikiniu trileriu. Žiauriai nužudyti keli maži vaikai, o jų nužudymo būdas aprašytas jauno rašytojo Katurjano apsakymuose. Net ir išaiškėjus, kas žudikas, lieka klausimas: kas kaltas? Ar menininką galima kaltinti už jo meno žiaurumą? Ar galima kaltinti meną, sakant, jog jis „propaguoja smurtą ir žudymus“? Martin […]

Daugiau info »