Al Di Meola World Sinfonia (JAV)

« Atgal į Renginių Sąrašą
This event has passed.

Al Di Meola – guitar; Peo Alfonsi – guitar; Fausto Beccalossi – accordion; Peter Kaszas – drums

Gitaros dievu tiesiai šviesiai vadinamas Al Di Meola, taip sužavėjąs Kaunas Jazz klausytojus sugrįžta su muzikiniu projektu World Sinfonia – vienu stipriausių jo karjeroje!

Pasaulyje nėra muzikanto, kuris prestižinius žurnalo Guitar Player geriausio gitaristo rinkimus būtų laimėjęs daugiau sykių, nei šis paslaptingu žvilgsniu ir neįtikėtina grojimo technika hipnotizuojantis muzikas. Jo albumai parduoti daugiau nei 6 milijonų egzempliorių tiražu.

Stulbinanti Alo karjera prasidėjo 1974-aisiais, kai jis prisijungė prie Chicko Corea grupės Return To Forever. Jau po poros metų gitaristo polėkis nebetilpo grupės rėmuose – 1976-aisiais Alas albumu Land Of The Midnight Sun pradėjo solinę karjerą.

Kita svarbi A.Di Meolos biografijos stotelė – 1980-aisiais su Johnu McLaughlinu ir Paco De Lucia įkūrtas bene žymiausias XX amžiaus gitaristų trio, kurio albumas Friday Night In San Francisco buvo parduotas net 2 milijonų egzempliorių tiražu. Trio gyvavo iki 1983-ųjų, o 1996 metais sugrįžo ir surengė įspūdingą koncertų turą.

Praėjusio amžiaus paskutinius du dešimtmečius gitaristas praleido, įrašinėdamas vieną sėkmingą albumą po kito ir leisdamasis į galybę eksperimentų. Jis žaidė su elektronine muzika, įrašinėjo tango melodijas ir Lotynų Amerikos karščiu pulsuojančius kūrinius. Todėl beveik neįmanoma nusakyti, koks yra mėgstamiausias šio gitaristo stilius. Turbūt teisingiausia būtų teigti, kad A.Di Meola tiesiog beprotiškai myli muziką.

Šį jo bruožą seniai pastebėjo įvairių žanrų atlikėjai, nuolat viliojantys Alą pagroti kartu. Tarp tų, kurių kvietimus gitaristas priėmė – Luciano Pavarotti, Paulas Simonas, Carlosas Santana, Philas Collinsas, Herbie Hancockas, Frankas Zappa, Wayne’as Shorteris, Jimmy Page’as, Stevie Wonderis ir daugybė kitų muzikos enciklopedijoje paryškintomis raidėmis minimų muzikantų.

Projektas World Sinfonia, kurį A.Di Meola pristatys Kaunas Jazz metų koncerte gruodžio 7 d. Vilniaus kongresų rūmuose, anot paties muzikanto, yra stipriai įtakotas tango genijaus Astoro Piazzollos: „Jis turėjo didelį poveikį mano, kaip muzikanto ir asmenybės, vystymuisi“.

World Sinfonia – Lotynų Amerikos ritmais pulsuojantis kolektyvas, sukuriantis tobulą muzikinį foną kvapą gniaužiančioms gitaristo soluotėms. „Tai – geriausia grupė, kokią man yra tekę suburti“, – neslepia Al Di Meola. Turint omenyje, kad šis muzikantas grojo su Chicku Corea, Johnu McLaughlinu, Paco De Lucia ir kitomis įžymybėmis, tokie Alo žodžiai tik apsunkina nekantrų šio koncerto laukimą.

Bilietą galima įsigyti:
Tiketa.lt online bei kasos punktuose

Tel. +370 5 261 8828
Kasa dirba: I–V 12:00 – 19:00,
VI 11:00 – 16:00
www.lvso.lt