AUSZRA 16 2012 @ New York Club

« Atgal į Renginių Sąrašą
This event has passed.

20.00 val. vakaras prasidės „Tautiška giesme“ ir kolektyvo „Ugniavijas“ pasirodymu. Ši, bene ryškiausia Lietuvos vyriško folkloro grupė atlieka senąsias dainas podraug su tarpukario ir Lietuvos partizanų folkloru, pritariant griausmingiems būgnams ir liaudies instrumentams.

Žiūrovai išvys ir seniausiai gyvuojančią lietuviško folkroko grupę „Atalyja“, kuri pasirodys su etnomuzikologu Ryčiu Ambrazevičiumi. Kolektyvas atliks geriausių savo kūrinių programą, tarp jų bus gausu mitoliginių ir karinių motyvų. Pirmąkart nuskambės ir naujas „Atalyja“ kūrinys, sukurtas vienintelės išlikusios lietuvių mitologinės dainos pagrindu.

Kiti renginio dalyviai – grupė „Gyvata“ – atvyks iš Klaipėdos. Tai neseniai muzikuoti pradėjęs ir labai energingas tautininių pažiūrų jaunimo kolektyvas, kuriam vadovauja žinomas post-folkloro muzikantas ir kompozitorius Donatas Bielkauskas (grupė „Donis“). Svajingas, skaidria pajūrio melancholija dvelkiančias folkloro dainas „Gyvata“ atlieka savaip interpretuodami, dažnai įliedami ir sunkesnių roko akordų. Augantis klausytojų dėmesys skatina vis aktyvesnę grupės veiklą – jau įrašytas ir šiemet pasirodys debiutinis CD albumas bei vaizdo klipas, tad galima teigti, jog Lietuvos šiuolaikinio folkloro scena praturtėja dar vienu kolektyvu.

Pagrindiniu šventinio koncerto akcentu taps garsiosios grupės „Skylė“ pasirodymas su tvirta vyriška nata. Kol dainininkė Aistė Smilgevičiūtė motinystės atostogose rūpinasi naująja šeimos atžala, grupės įkūrėjas Rokas Radzevičius Vasario 16-osios koncertui sukvietė galingas vyrų pajėgas. Vakaro metu publiką nustebins vyriškai skambantys tiek folkloro, tiek rezitencinės tematikos įkvėpti kūriniai iš albumo „Broliai“, atspindintys kovojančio, nesitaikstančio, nuoširdžiai Tėvynę mylinčio žmogaus dvasią.

„Manome, kad iš jaunų kūrybingų žmonių iniciatyvų kylantis Vasario 16-osios minėjimas yra ne mažiau svarbus, nei valstybiniai paradai, – sako organizatoriai. – Šį šventė ne tik primena istoriją, bet įprasmina pačią Nepriklausomybės ir tautos Laisvės idėją. Ir ko gero niekas šios idėjos negaivina labiau, nei pilietiškas nuoširdumas ir šventinė nuotaika draugų, bendraminčių rate.“

„Auszra 16“ pradžia 20.00 val., durys atveriamos nuo 19.00 val. Simbolinė bilieto kaina – 10 Lt.

Leidykla „Dangus“ renginį organizuoja iš lėšų, surinktų už piliečių skirtus 2% paramos. Renginiui pasirinktas vardas „Auszra“ atkartoja autentišką 1883 m. aušrininkų laikraščio pavadinimą, tapusį pirminiu XX a. pradžios lietuvių tautinio atgimimo simboliu.

Pasiryžusieji švęsti dar ilgiau, nuo vidurnakčio laukiami populiariame Vilniaus bare „Alaus namai“ – į retro šokių sūkurį su Atgimimo laikų šlageriais įsisukti pakvies neformalus diskasukių kolektyvas DJs Smetona.