Azijos šalių kino dienos

« Atgal į Renginių Sąrašą
This event has passed.

nuo 2012-06-01 iki 2012-06-03

Skraidantys durklai
6.01 21:00, 6.03 19:00
Shi Mian mai fu
REŽISIERIUS Yimou Zhang
VAIDINA Takeshi Kaneshiro, Andy Lau, Ziyi Zhang
Veiksmo drama
Honkongas, Kinija
2004
119′
T

Orginalo kalba: mandarinų
Subtitrai: lietuvių

859 m. Tang dinastija Kinijoje atsiduria ties žlugimo riba. Imperatorius nekompetetingas, o vyriausybė kenčia nuo korupcijos. Visoje šalyje prasideda neramumai, formuojasi pasipriešinimo judėjimai. Didžiausias ir jų – „Skraidančių durklų namai“. Ši paslapties gaubiama organizacija vagia iš turtingųjų ir atiduoda vargšams. Taip veikdami jie užsitarnauja žmonių paramą. Leo ir Jin, du oficialiosios policijos kapitonai gauna vyriausybės įsakymą per keletą dienų suimti naujajį „Skraidančių durklų namų“ lyderį. Kapitonas Leo įtaria, kad šokėja Mei, šokanti vietiniame miestelio teatre, yra senojo lyderio duktė ir sukuria planą, kaip ją suimti ir pristatyti apklausai.

Sapnas
6.02 17:30, 6.03 17:15
Dream/ Bi-mong
REŽISIERIUS Kim Ki-duk
VAIDINA Joe Odagiri, Lee Na-Young, Mi-hie Jang, Tae-hyeon Kim, Ji-a Park
Romantinė Drama
Pietų Korėja
2008
95′
N-7

Orginalo kalba: Korėjiečių, japnoų
Subtitrai: lietuvių

Jinas yra dailininkas, kuris sapnuoja keistus sapnus. Sapnuose – jis ir jo buvusi mylimoji. Vieną naktį jis susapnuoja košmarą. Sapnas vaikinui pasirodo klaikiai realus, todėl vos tik pabudęs jis važiuoja į tą vietą, kur vyko jo sapno veiksmas ir sužino, kad naktį ten tikrai buvo suvažinėtas žmogus. Policija jau atrado kaltininką – tai nieko nesuprantanti, mieguista mergina Ren. Išaiškėja, kad Jinui sapnai yra tik negalinčios užmigti pasąmonės žaidimai, o Ren – tai tikrovė. Mergina nesąmoningai vykdo tai, ką sapnuoja vaikinas, užima jo vietą ir miegančio proto žaidimus perkelia į realybės lygmenį.

Kvėpavimas
6.02 17:00, 6.03 17:00
Breath
REŽISIERIUS Kim Ki-duk
VAIDINA Chang Chen, Park Ji- a, Ha Jeong – woo, Gang In – heyong
Drama
Pietų Korėja
2007
84′
T

Orginalo kalba: korėjiečių
Subtitrai: lietuvių

Vyras, nuteistas mirties bausme už nusikaltimą, savo kameroje mėgina nusižudyti. Jauna namų šeimininkė sužino apie tai iš televizijos žinių ir pajunta jam kažkokią nepaaiškinamą impulsyvią užuojautą. Apsimetusi jo drauge, ji aplanko kalinį jo kameroje.

Vyras ir moteris abu yra realiojo pasaulio kaliniai. Jis – uždarytas į mirtininkų kamerą, ji – užrakinta šeimoje, kuriai yra nereikalinga. Moteris jau buvo mirusi, vyras laukia mirties. Bet savo pasaulyje tarp keturių pasimatymų kambario sienų jie yra laisvi. Ir gali pajusti meilės ir mirties galią.

Imperatorius ir žudikas
6.01 18:15, 6.02 20:00, 6.03 19:15
Jing Ke ci Qin Wang
REŽISIERIUS Chen Kaige
VAIDINA Li, Fengyi Zhang, Xuejian Li
Istorinė epinė drama
Kinija, Japonija, Prancūzija
1999
160′

Orginalo kalba: kiniečių
Subtitrai: lietuvių

Tai filmas, stebinantis didžiuliais užmojais ir masinėmis scenomis. Ši epinė juosta apie deginančią aistrą ir kruviną kerštą kartais lyginama su Williamo Shakespeare’o tragedijomis ir Japonų kino klasiko Akiros Kurosawos filmais. Stulbinančio vizualaus grožio filme vieną pagrindinių vaidmenų atlieka garsioji kinų aktorė Gong Li („Sudie, mano sugulove“, „Šanchajaus triada“, „Pakabink raudoną žibintą“). 1999 metų Kanų tarptautiniame kino festivalyje filmas nominuotas „AUKSINEI PALMĖS ŠAKELEI“ ir apdovanotas prizu „UŽ TECHNINIUS EFEKTUS“.

Šiltas vanduo po raudonu tiltu
6.01 21:15, 6.02 21:15, 6.03 21:15
Akai hashi no shita no nurui mizu
REŽISIERIUS Shohei Imaruma
VAIDINA Koji Yakusho, Misa Shimizu, Mitsuko Baisho, Mansaku Fuwa
Erotinė drama-komedija
Japonija, Prancūzija
2001
119′
T

Orginalo kalba: japonų
Subtitrai: lietuvių

Nepaprastas filmas apie gyvenimą ir meilę, aistrą ir geismą. Erotiška, magiška, komiška istorija…

Keturiasdešimtmetis vyriškis Yosuke Sasano, gyvenantis Tokijuje, bankrutavus kompanijai, netenka darbo. Ieškodamas išeities Yosuke iškeliauja į mažą miestelį – Noto Peninsulą. Ten sutinka moterį ir netrukus, keistai susiklosčius aplinkybėms, dviejų nepažįstamųjų pora atsiduria meilės sukūryje…

Devdas
6.01 17:30
REŽISIERIUS Sanjay Leela Bhansali
VAIDINA Aishwarya Rai, Shahrukh Khan, Madhuri Dixit, Kiron Kher, Smita Jayakar
Melodrama
Indija
2002
160

Orginalo kalba: Hindi, urdu, bengalų
Subtitrai: lietuvių

Egzotiškas Kanų kino festivalio filmas, kuriame vaidina gražiausia pasaulio moteris AISWHARYA RAI. Pirmąkart „Devdas“ pasirodė kino ekranuose 1928 m. Iš viso ši nemirtinga meilės istorija buvo ekranizuota net 9 kartus. Tai pasakojimas apie du vienas kitą mylinčius jaunuolius ir gyvenimo išbandymus, kurių šie nesugeba įveikti, kad nugyventų gyvenimą kartu.

 

Bilietų kainos:
Suaugusiam: 12 Lt
Moksleiviui, studentui, senjorui (pateikus pažymėjimą): 10 Lt

www.kinopasaka.lt