Colin Currie Group

« Atgal į Renginių Sąrašą
This event has passed.
Britų muzikos garsenybė, „Grammy” laimėtojas Colin Currie sugrįžta į Lietuvą.
Prieš dvejus metus surengęs stulbinamą solinį „kūno perkusijos“ pasirodymą perpildytoje filharmonijos salėje su Nacionaliniu simfoniniu orkestru ir sulaukęs netgi daugiau ovacijų, nei garsiojo Philipo Glasso „Double Piano Concerto“atlikimas, šį kartą įžymus perkusininkas atvyksta į Vilnių ne vienas. Su savo mušamųjų virtuozų grupe „Colin Currie Group” jis surengs koncertą spalio 23 d. Nacionalinėje filharmonijoje. Kritikų liaupsinama perkusininkų grupė atveža į Vilnių įspūdingą programą, sudarytą iš bene ryškiausių šio laikmečio kūrinių mušamiesiems, tarp kurių ypatingą vietą užima Philipo Glasso ir Johno Lutherio Adamso muzika.
Britų perkusininkų elitui priklausantis ansamblio vadovas Colinas Currie bendradarbiauja su daugeliu žymių dabarties kompozitorių. Jis parengė tokių žymių autorių kūrinių premjeras, kaip Louisas Andriessenas, Jamesas MacMillanas, Elliottas Carteris, Einojuhani Rautavaara, Julia Wolfe ir daugelis kitų.
Colinas Currie yra „Grammy” statulėlės laimėtojas – jo atliekamo kompozitorės Jennifer Higdon Koncerto perskusijai įrašas 2010 m. pelnė prestižinį apdovanojimą geriausio metų šiuolaikinio kūrinio kategorijoje, o jo aktyvi veikla, užsakant ir atliekant naująją muziką, 2015 m. buvo įvertinta Karališkosios filharmonijos apdovanojimu.
„Meistriškiausio ir drąsiausio pasaulio perkusininko” (anot savaitraščio „Spectator”) Colino Currie vadovaujamo perkusijos virtuozų ansamblio „Colin Currie Group” gimimas susijęs su kultinio amerikiečių minimalisto Steve’o Reicho muzika. Daugiau nei prieš dešimtmetį ansamblis susibūrė S. Reicho šedevro „Drumming” atlikimui. Kompozitoriui britų interpretacija taip patiko, jog dienraščiui „The Irish Times” jis sakė: „Tiesiog abstulbau išgirdęs Colino Currie ir jo grupės „Drumming” atlikimą „Southbank” centre. Tai buvo meistriška, labai ekspresyvu ir visiškai nauja”.
Vienintelis „Grammy“ laimėtojo ir jo grupės „Colin Currie Group” koncertas Lietuvoje – spalio 23 d. Nacionalinėje filharmonijoje, bilietai platinami www.filharmonija.lt ir Filharmonijos kasoje. Projektą finansuoja

Lietuvos kultūros taryba

ir

Vilniaus Miesto Savivaldybė

.

Matyti mažiau