Metalo muzikos festivalis „Lapkričio Speigas“

« Atgal į Renginių Sąrašą
This event has passed.

Šių metų lapkričio 16-ą dieną Vilniuje “Metro” klube nugriaudės koncertas “Lapkričio Speigas”. Koncerte smogs black metalo desantas iš Kauno LUCTUS, taip pat svečiuosis du kolektyvai iš Čekijos – raw black metal pioneriai INFERNO, bei pagan/folk metalo atstovai ŽREC.

Nuo 1996-ųjų metų gyvuojantys INFERNO yra išleidę penkis studijinius albumus bei gausybę demo, split ir live įrašų. Čekų trijulė, grojanti greitą, šiurkštų ir bekompromisinį black metalą užsitvirtino gerbėjų pripažinimą ne tik undergrounde, bet ir platesniuose vandenyse. Paskutinis grupės albumas „Black Devotion“ išleistas 2009-ais metais lenkų „Agonia Records“ sulaukė puikių įvertinimų. Grupė jau turėjo atvykti į Lietuvą 2010-ais metais, deja dėl kelionėje patirtos avarijos čekai buvo priversti atšaukti savo pasirodymą. Tikimės, kad antras kartas nemeluos ir ant Tauro kalno užvirs tikras pragaras!

Išleidę du albumus, gausiai gyvai koncertuojantys ŽREC groja pagan/folk metalą ir dainuoja apie savo gimtąją žemę bei slaviško pagonizmo motyvus. Dainuojantys gimtąją kalba ir siekiantys savo muzikoje atkurti senų slavų genčių dvasią čekai savo muziką papildo tokiais folkloriniais instrumentais kaip smuikas, fleita ir dūdmaišis. Šiais metais „Murderous production“ išleido albumą „Paměti“, kuriuo ŽREC, kaip pati grupė teigia, nori „pasidalinti mūsų gimtojo tikėjimo išmintimi bei vertybėmis“.

Svečių iš Čekijos pasirodymus papildys kauniečiai LUCTUS, kurie prieš metus būtent „Metro“ klube atšventė savo 10-ies metų jubiliejų ir šiuo metu aktyviai koncertuoja Lietuvoje bei užsieny. Tradiciškai LUCTUS desantas atliks juodojo metalo tamsias apeigas taip pat koncerto metu jau bus galima įsigyti LUCTUS marškinėlius, kurie netrukus turėtų pasirodyti prekyboje.

Koncerto pradžia 20.00 val. Auka: 10 Lt