Vilniaus dokumentinių filmų festivalis

« Atgal į Renginių Sąrašą

Įsibėgėjant rudeniui dokumentinio kino mėgėjų keliai ves į „Skalvijos“ kino centrą. Rugsėjo 24–spalio 4 dienomis čia tradiciškai vyks 17-asis Tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF). Šiemetiniame festivalyje – 5 programos, aprėpiančios 30 filmų, tarp kurių – ir festivaliuose įvertinti kūriniai, ir mokumentikos pradininko Peterio Watkinso retrospektyva, ir virtualios realybės (VR) instaliacija. Svarbi naujiena – šiemet festivalis vyks ir internete; dalį filmų bus galima pamatyti naujai atsidariusioje „Skalvijos“ virtualioje salėje.

Organizatorių teigimu, šiemet programose daug dėmesio skiriama meilei, šilumai, žmogiškajam ryšiui ir vilčiai. Ne veltui 17-ojo VDFF šūkis – „Ir niekada meilės nebus per daug“. Festivalio vizualinę idėją sukūrė ne vienus metus su festivaliu bendradarbiaujantis grafikos dizaineris Marius Žalneravičius.

„Širdis – organas, kuriame kažkodėl, kaip mes manome, gyvena meilė. Tai labai paplitęs simbolis, į kurį norėjau pažvelgti su ironija. Širdies kaip rezervuaro, tuščio arba pilno, motyvas nėra toks dažnas. Vienos širdys priima, kitos – atiduoda, kartais abu veiksmus atlieka vienu metu. Taip ir pildome kitų rezervuarus, tuštindami savuosius ir atvirkščiai. Filmuose šie motyvai taip pat dažni, nes meilė – žmonių gyvenimų variklis. Esi ar buvai mylimas, lengviau gali mylėti kitus“, – sako M. Žalneravičius.