Violončelės rečitalis: Leonard Elschenbroich

« Atgal į Renginių Sąrašą
This event has passed.

Atlikėjai:

LEONARD ELSCHENBROICH (violončelė)
ALEXEI GRYNYUK (fortepijonas)

Programa:

JOHANN SEBASTIAN BACH – Preliudas iš Siuitos violončelei Nr. 1 G-dur, BWV 1007

WITOLD LUTOSŁAWSKI – Variacijos „Sacher“ tema violončelei

LUDWIG VAN BEETHOVEN – Sonata violončelei ir fortepijonui Nr. 3 A-dur, op. 69

FERENC LISZT – „Vengriškoji rapsodija“ Nr. 2, S. 244/2

SERGEJ RACHMANINOV – Sonata violončelei ir fortepijonui g-moll, op. 19

 

“Jautrumo muzikai ir drąsaus virtuoziškumo derinys”

Anne Sophie Mutter

 

“Išskirtinio talento violončelininkas Leonard Elschenbroich griežia ekspresyviu, nuostabiai dainingu garsu”

Süddeutsche Zeitung

 

Yra manoma, jog tobuliausias muzikinis instrumentas – tai žmogaus balsas. Artimiausias žmogaus balsui iš visų styginių instrumentų yra violončelė. Tačiau tik reto ir išskirtinio talento atlikėjo rankose šis keturių plieninių stygų ir subtilaus medinio korpuso, primenančio moters figūrą, instrumentas gali prabilti gyvu žmogaus balsu.

Pasaulinė violončelės žvaigždė Leonardas Elschenbroichas – spalio 1 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje surengs vienintelį koncertą, kurį išgirs tik 600 klausytojų. Tai pirmasis šio garsaus visame pasaulyje atlikėjo vizitas Pabaltijyje. Violončelininkui talkins ilgametis scenos partneris, Londone reziduojantis pianistas virtuozas Alexei Grynyuk.

Išsiskiriantis ugningu temperamentu ir ekspresyvia grojimo maniera vokiečių – italų kilmės virtuozas L. Elschenbroichas šiandien priklauso pasauliniam klasikinės muzikos elitui. Jis vienoje scenoje susitinka su tokiais grandais kaip dirigentai Valerij Gergiev, Christoph Eschenbach, smuikininkais Anne Sophie Mutter, Gidonu Kremeriu, Nicola Benedetti, bei eile kitų. Prieš atvykstant į Vilnių, rugsėjo pabaigoje L. Elschenbroichas su savo trio pasirodys didžiausioje klasikinės muzikos auditorijoje visoje Europoje, talpinančioje per penkis tūkstančius klausytojų – garsiojoje Royal Albert Hall salėje Londone.

Violončelininko koncertų sąraše pasirodymai su pagrindiniais pasaulio orkestrais, tokiais kaip Londono filharmonijos, Sankt Peterburgo filharmonijos, Čikagos simfoniniu, Dresdeno simfoniniu, Nagojos filharmonijos, Japonijos filharmonijos ir kitais. L. Elschenbroichas 2012 m. buvo išrinktas BBC Naujosios kartos atlikėju, kuriam buvo pasiūlyti įrašai ir pasirodymai su BBC orkestru, svarbiausiame Jungtinės Karalystės renginyje Londone BBC Proms festivalyje.

2009 m. L. Elschenbroichui Schleswig-Holstein festivalyje buvos skirtas prestižinis Leonardo Bernsteino prizas, kuris visoje muzikos istorijoje buvo suteiktas tik dviems muzikantams, tai pasaulinėms klasikinės muzikos mega žvaigždėms – pianistui Lang Langui bei smuikininkei Lisai Batiashvilli.

L. Elschenbroichas griežia su Matteo Goffriller “Leonard Rose” (Viena, 1693 m.) violončele. Šis instrumentas daugelį metų priklausė legendiniam amerikiečių violončelininkui Leonard Rose, kurio vardu neoficialiai po jo mirties buvo pavadinta ši ypač reta ir vertinga violončelė.

L. Elschenbroicho ir A. Grynyuko duetas Lietuvos publikai atliks L. Van Beethoveno ir S. Rachmaninovo sonatas bei kūrinius, skirtus violončelei ir fortepijonui solo.

 

Nuolaidos:

10% nuolaida 1 bilietui – Moksleiviams, studentams ir senjorams

Koncertą organizuoja VšĮ „Naujoji muzikų karta“

Bilietus galima įsigyti visose sistemos BILIETAI LT platinimo vietose, internetu www.bilietai.lt