Saulėtam pavasario rytui: Autism, Vilkduja, Sportas, IJO, Eddy Oss (vol. 5)

Ilgą laiko tarpą nevystyta rubrika. Ir kadangi anksti kėlęs – nesigailėsi net savaitgalį – štai sukurpiau jau 5-tąjį įrašą apie tai kas šią savaitę naujo pasirodė Lietuviškoje muzikinėje padangėje. Ir rinkinys šį kart kaip niekad eklektiškas, tad yra tikimybė, kad kiekvienas ras sau tinkantį ar atitinkantį. Žodžiu, apie ką aš čia – skaitom, klausom, šokam ir džiaugiamės pagaliau atėjusiu pavasariu!

1.  Autism – Concealment

„Autism“ tai visiškai jaunas projektas, grojantis, mano nedažlybinančiai ausiai, itin kokybyišką, melodingą, atmosferšką ir kitais pagarbos vertais žodžiais post-rock. Prieš pusmetį projektas išleido EP „Falling Motions“, kurio tiesa sakant neitin klausiau, nes manęs niekad nežavėjo, kai grupė / atlikėjas /projektas siuntinėja visiems media kanalams PRus ir prašo save pareklamuot. Tačiau šį kart pagundai neatsispyriau ir paklausiau. Kaip sako pats autorius albumas gavosi labiau metalovas, nei prieš tai buvęs EP, bet post-rockinį konceptą, kas be ko, išlaikė. Plius dasidėjo vokalas, kas tik prideda SVORIO. Melodinga, atsmosferiška, įkvepiančia, gaivu. Projektas su neabejotina ateitim. Laukiam koncerto.

2.  Vilkduja – 0

Šis vaikinas (grupės „Vilkduja“ siela Povkė) manęs nemėgsta. Ir neitin aišku dėl ko. Nu, bet Povke, tu gi žinai, kad mano jausmams ribų nėra ir tavo nusiteikimai su principais jiems įtakos nedaro. „Vilkduja“ man patiko, „Vilkduja“ man patnka. Po itin blankaus paskutinio albumo, kurio net pavadinimo neatsimenu, štai berdos naujas kūrinys. Ir šį kart stveria. Ypač patinka gitaros vedama aiški linija, o atmosfera – be kalbų, tai visada buvo stipriausia projekto pusė. Nebepyk, Povilai, kam to raikia.

3. SPORTAS – Kai pas mamą gyvenau (Original Panda mix)

Stebuklingas gabalas, violatoriški dainos žodžiai, įkvepianti įdėja – tokie epitetai limpa naujajam „Sporto“ singlui, kuris yra šauklys (išduosiiu) pagaliau, po 5 metų ilgos pertraukos, išeisiančio albumo. Ir šiam kūriniui, tiksliau šiai dainos VERSIJAI turiu pylos. Jokiais būdais, Maruk, nedėk šios versijos į albumą, o dėki tą pirminę. Nes, bliamba, kur dingo visa gabalo esmė tie „uuuuuo uuuuuo u!“ Žoskai vežantis dalykas! Aš jau sakiau, prasidaręs langus, per Gedo prospektą pasileidęs šį gabalą lėtai važiuosiu mergas medžiodamas su tėvų Lexusu. Tad nedarykit klaidos. uuuu uuuu u! – šios dainos esminė detalė, pagrindinis akcentas, vinis į karstą. Tad būtina.

4. IJO – Gin and Tonic

Pagaliau puikus darbas iš gausiai postinančio į soundcloude IJO. Manęs tie jo nu-school jungle ir pan., tiesa sakant iš vis nežavi. O štai šis trip-hopinis gabalas – absoliuti jėga. Klausyk ir klausyk. Melodinga, pavasariška, jauku, šilta, gera. Rašo, kad kūrinys padarytas tik su hardvare, o šie nauji garsai ko gero yra įžanga IJO naujajam projektui. Tad linkim sėkmės. Nesustok.

5. Eddy Oss – Love You More

Kakoj čia house? Čia old-skull rave! Itin nuotaikingas kūrinys su archaišku, 90s primenančiu, kaip spėju nusempluotu, vokalu. Tai kūrinys, kuris netinka rytui, neitin tinka dienai, bet naktį gali būti nepamanomas kokiam nors DJui šokdinant klubinėtojus. Pramušantis kūrinys. Reiks per tūsą pasileist.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *