Savaitgalio rytui: naujausia Lietuviška muzika (vol. 2)

Na, pagaliau vėl suaktyvėjo lietuviškos muzikos kūrėjukai. Ta proga vėl surenčiau šeštadienio rytui penketą įdomiausių šios savaitės LT soundcloudų. Aną kart jis buvo labai elektroniškas, šį kart kaip reta eklektiškas. Tad yra tikėtina, kad bent vienas gabalas iš penkių jums tikrai (pa)tiks.

 

 

1.  fingalick – full cxntrol

Iš visų atrinktų 5 gabalų, šis yra įpraščiausias, miesčioniškiausias ir, išsireiškime pagarbiai – hitiškiausias. Kai klausau šitą dainą – atsimenu „Satta Outside“ paplūdymį, klubą „WOO“ su jame grojančiais Mondayjazz ir „Scittles“ saldainių traškesį burnoje. Tad kūrinys su trimis žodžiais: skanu, intelektualu, vasariška.

2.  Mario Basanov – Red Line 12″

Jeigu fingalick kūrinį pavadinau kaip hitiškiausią, tai šį Mario Basanov singlą krkštyju paprastai – subtiliausias. Tik žinoma reik turėt geras ausis ar bent ausines ir išklausyt visą kūrinį – tada turėtumėt pagaut cinką. Mario šį savo epą įstato į „techno“ subžanro rėmus. Gi aš pavadinčiau jį „Inteligent Techno Music„.

3.  Nojus – Debesys

Popsiškiausias – taip pavadinu jį, jei lyginu su aukščiau ir žemiau esančiais gabalais. Bet nuo to jis tikrai netampa prastu. Kažkada savotišką kultą turėjusios grupės „Airija“ lyderis Nojus karts nuo karto dabar soundcloude numeta kokį tai akustinį, tai rockinį, tai popsinį šmotelį. Šis gi yra iš 2012 metų albumo „1 Diena“.

4. Girių Dvasios – Ratu

Pirmoje rinktinėje buvęs dub-techno guru ant Lietuvos „Girių Dvasios“ yra ir antroje. Tada rašiau, jog negaliu sulaukt kada išgirsiu gyvai šį projektą, bet į suplanuotą koncertą nusigaut taip ir nepavyko. Klubiškiausias – toks žodis šovė man beklausant gabalą ir verta tikrai pagerbt šį Mažeikietį už ėjimą tvirta dub vaga, nesivaikant madų ar pigių populiarumų.

5.  Arma & Refusenik – Vidury

Ne, nu tai beabejo, kad šitas gabalas kitaip niekaip ir nesivadina kaip tik šizofreniškiausias. Devyndarbio Armanto Gečiausko ir akustik-elektronščiko Artūro Bumšteino duetas ką tik susiformavęs, paleido eterin du šmotus ir duoda suprast, kad yra atviri pasiūlymams gyvai koncertuot. Ką tikrai būtų įdomu išgirst.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *