Mother Mary „INDT“: kuomet galai nesueina

Mother Mary tai jauna elektroninės hardcore muzikos prodiuserė iš Vilniaus, kuri prieš pusmetį atšventė dvidešimties metų jubiliejų. Savo kūrybinį kelią ji pradėjo ne nuo natos, o nuo žodžio: „wa tikraj… o kodel??? juk cia zjbs muzikos stilius ir man asmenishkaj dawg labew patinka negu progresyvas. kazkajp tikraj noreciaw kad lietuwoj atsirastu bent keli tranco dj’ai. pati noreciaw daryt tranca bet lb sunku atrodo.“ Kaip matote pana prieš septynerius metus (būdama 13-kos, djscene.lt forume) nevyniodama žodžio į vatą, dėjo ant progresyvo, svajojo apie trance DJ karjerą, o kūryba jai buvo lygiai taip pat sunkiai padaroma, kaip nevėkšlai kokia nors moteris. Tačiau pažiūrėkime kas gi iš jos išaugo.

Skamba išties trankiai, tiesa? Nors ir seku šios merginos kūrybą, bet per pastarąjį metą ją buvau praktiškai užmiršęs. Priežastis – per metus teišleistas vos vienas normalus gabalas (pavadinimu „lkstngll“), surengti vos keli gyvi pasirodymai, sutartis su prancūzų prodiuseriu Deathmaker – strigo, ir net savo asmeniniame Facebook profilyje žieminės nuotraukos vasarai atėjus nesugebėjo pasikeisti. Tiesa paviešino ji gabalą pavadinimu „Silent Prayers“ kažkada, bet tai juk 2008-tų metų tvarinys ir ausiai jis malonus nebent, kaip rusai sako – mylėtojams, o ne muzikos gerbėjams.

Bet štai pagaliau melomanus ji nudžiugino. Kas šiuo metu klausote įkeltą Soundcloudą, girdite jog gabalas pasižymi hardcore muzikai būdinga veržlia agresija, tamsia atmosfera, nesuvaldomu pykčiu ir judėti verčiančiu giliu ritmu. Nors kūrinys trunka net beveik visas 7 minutes, bet jis nesusimauna kaip prieš metus kurtas „lkstngll“, kuris atrodė per daug ištęstas ir kurio antrąją dalį taip ir norėjosi iškirpti. Su „INDT“ tiek pirmos 4 pagrindinės minutės pralekia intensyviai, tiek kūrinio finalas neverčia nuobodžiauti ar užsimiršti, kad klausai vienintelės ir bene geriausios hardcore prodiuserės Lietuvoje kūrybą.

Čia va ji didžėjauja. Žiemą surengusi kelis indoors pasirodymus klubuose ir mini-festivaliuose, vasaros open-airų ji buvo kažkodėl užmiršta. „Deja, bet ji nėra pigi“ – teigė vienas iš promoterių man, kuomet užklausiau kodėl „bliamba, techno steidže nėra Mother Mary??“ Bet šiuo metu ji – atvyra pasiūlymams, nes kaip matote nauji jos garsai sako „I‘M BACK“. Ir iš ties, paklausęs gabalą, pajautęs jame jos (ne)sveiką pyktį, išgirdęs ekspresyvią energiją garse – iškart prisiminiau tokią Filomeną Trimonienę, prieš 20 metų kaime pavadinimu Noraginė, sakančią man; „bet tu gi juk maną vaikas, ane Martynai.“


Žymos:, , ,

SUSIJĘ:


Parašykite komentarą