Jessie Ware albumas “Devotion”: saulei susigrąžinti

Besirinkdamas apie ką rašyt savaitgaliniam postui turėjau visas dvi alternatyvas. Kas baisiausia jos – absoliučiai lygios (kokybės prasme), visiškai skirtingos (savo skambesiu) ir abi vertos atskiro įrašo. Kalbu apie tokį senių post-punk projektą „Swans“ iš JAV, ir vieną žavią merginą iš Londono vardu Jessie Ware. Nugalėjo pastaroji, dėl trijų priežasčių: 1) merginoms juk pirmenybė  2) kai „Swans“ išleis albumą (dabar mes teturim teaserinį gabalą) tada ir kalbėsim 3) kol dar vasara, mums reikia kažko keliančio link saulės, o ne verčiančio skandintis pelkėje, tiesa?

Taip, čia mes turime popsą. Bet jis zeba! Oficialiai Jessie Ware albumas „Devotion“ pasirodys Rugpjūčio 20 dieną, tačiau jau dabar “iTunesuose” ir pan., galima jį pre-orderint. Visokie „Pitchfork“, „The Guardian“ ir kt., šį darbą apšaukia metų vienu svarbiausių ar net skambiausiu debiutu. Ir ne be reikalo, nes vien gabalas „110 %”, kurį dauguma, turbūt, girdėjo dar pavasarį, sukėlė mega šurmulį. Kas ta Jessie? Kas soundo prodiuseris? Metų gabalas! (įkeltam Soundloude jis eina 9-tu numeriu)

J. Ware seniau buvo kviestinė „SBTRKT“ vokalistė, kol jos nepastebėjo prodiuseris Julio Bashmore. Viskas įvyko greitai, per pora metų – nuo back vokalistės 2010-tais pas „Man Like Me“ iki (jau dabar) tarptautinės solo žvaigždės. Daugelis šią savitą atlikėją spėjo pakrikštyti kaip naująja Sade. Ir iš ties panašumų yra, nors man asmeniškai Jessie balso tembru ar maniera labiau neša į kokią Alicia Keys (nors atmosferiškai ji kas be ko labiau panaši į minėtąją Britanijos smooth jazz atlikėją). Anie Lenox, Lisa Stansfield ir ta pati Sade – jos padarė didžiausią įtaką Džesei.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kvlFWmvgeVI&feature=player_embedded#![/youtube]

Krasavica – ne tas žodis… Jau ir taip lūpos gražios, o čia režisierius mums fone pakiša raudonas Twinpyksiškas užuolaidas, viską paversdamas kažkuo itin paslaptingu, ypatingu ir netgi fatališku dalyku. Gaila aišku, kad vasara (praktiškai) baigėsi, tai open-airuose jos mes deja neturėsim galimybės gyvai paklausyt. Bet galima spėti, kad ateinanti – bus Jessie Ware vasara. Gi dabar, su jos šviežiais garsais, mes bent vaizduotėje galime susigražinti saulę, kurią jau beveik atėmė iš mūsų toks čiuvas vardu Ru-de-nė-lis.


Žymos:, ,

SUSIJĘ:


Parašykite komentarą