„Rondo“ koncertas „Brodvėjuje“: roko dinozaurai virto rokelio driežais

Ant kiek tuščias savaitgalis… Nei kokių tikrai įdomių koncertų, ar festivalių, ar renginių. Kai šiaip dažniausiai renkiesi iš kelių alternatyvų! “Opiume” kur turėjo grot electro pasakė, kad uždaras vakarėlis. “Soulboxe” muziką kaip solo atlikėjas derino Antanas Gustaitis. Nesu jo nei fanas, nei girdėjęs jo mixų, tad pasišalinu link „Studio 9“. Gi ten man nežinomi jaunieji (ko gero) didžėjai vanojo trankų bytą. Paklausiau  prie durų (prie to pačio ten pagėriau) ir nutariau muilintis namo. O prieš tai buvau koncerte.

Paskutinį kartą legendomis apipintame “Brodvėjuje” buvau berods per pasaulio futbolo čempionatą. Visai patiko tada interjeras, o barakudų kurios medžiotų į kabaką užklydusius pilvotus užsieniečius beveik nesimatė (kuo šis baras pletkuose garsėjo). Ir ką gi, pamatęs, kad šį post-šventinį penktadienį „Brodvėjuje“ bus vienos iš Lietuviško roko legendų koncertas – neleidau sau suabejoti ir likti kiurksoti namie. Prieš tai pabrausinau Jutubus, po pažastim su markeriu pasikišau vinilą ir šoviau tą gudų lapkričio 2-ios vakarą į „Rondo“ koncertą.

Šou tradiciškai susidėjo iš dviejų dalių. Pirmoje buvo grojama labiau publiką šildžiusi muzika, antroje – „Rondo“ susirinukusiuosius kaitino tiek šokiui, tiek šaltiems alaus bokalams. Ant scenos darbavosi keturi vyriokai: bosine gitara ir mikrofonu ginkluotas  Aleksandras „Fara“ Ivanauskas (kuris bene vienintelis yra iš senosios gvardijos), bei elektrinė gitara, klavišiniai ir mušamieji. Kadangi ne per labiausiai seku „Rondo“ veiklą, tai likusių grupės narių vardus su pavardėm tiesiog galantiškai apeisiu. Dar be to, kad vyriokai savo instrumentais gyvai griežė – pagelbėdavo Farai ir kaip back vokalistai ir vietomis netgi jį pavaduodami būdami kaip pagrindiniais.

Kuomet prieš koncertą klausiau ne per seniausiai susišaudytus du „Rondo“ vinilus („Tau 1“ ir „Tau 2“) bei žiūrinėjau vėlesnių laikų Jutubus, tai susidariau įspūdį, kad grupė turi kokį vieną milijoną hitų ir dar tiek pat visiems iki kaulo įsigrežusių šlagerių. Kas pirmoje koncerto dalyje ir pasimatė, nes buvo grojami beveik vien „Rondo“ šmotai. Tačiau kas dėjosi antroje dalyje… Sunku ir kalbėti normaliais žodžiais. Na, neveltui koncertas buvo atliktas „Brodvėjuje“, o ne kokioje, leiskite išsireikšti, brandėsne erdvėje.

Vietoj to, kad vaikinai sugrotų mano mėgstamiausią „Rondo“ gabalą „Tau“ ar kad ir iš tos pačios plokštelės patriotiškai nostalgišką „Čia Lietuva“, tai anys, nu nepatikėsit, pielyjo tokius šūdus kaip Poliarizuotų Stiklų „Medžiai be lapų“, kaip Hiperbolės „Sugalvojau viską“, ir netgi Rebelheart „Kelias Pas Tave“. Žinoma, šios dainos nėra šūdai, su visa pagarba jų autoriams. Bet tai tiesiog ant tiek banalus chlamas… Kurį „Rondo“ deja pielyjo visai neatsitiktinai – per anas dainuškas publika praktiškai ant stalų laipiojo, prie scenos kaip bepročiai strakaliojo ir iš balkonų šokinėjo.

„Rondo“ pasirinkimas aiškus kaip niekad – subinlaižiavimas publikai. Bet suprasčiau jei taip darytų kokia pradedančioji banda ar šiaip hitų trūkumu besiskundžianti grupė, kuriai reikia užsidirbt ant duonos sviesto ir alaus. O dabar… juk mes turime, leiskite išsireikšti – gyvas Lietuviško roko legendas. Ir jie atlieka “Kelias pas tave”… Žiūriu, stengiuosi klausyt ir nežinau ką daryt su rankų pirštais – užsidengt jais akis, ar kištis į ausis. Iki pilno erroro ko gero trūko tik kokio Povilaičio “Švieski Man Vėl” ar kokio “Žalioj Stotelėje” šlagerio.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gK75A1LK0kk[/youtube]

Tačiau šiaip ar taip be abejo buvo galima ir “pakaifuoti”. Kolektyvas atprakaitavo daugumą savo tiek senų, tiek naujų hitų. Žinoma, kaip minėjau keleto lauktų šlagerių kažkodėl jie nesugrojo, bet buvo ir “Rytas Perone”, ir “Sudie Eliza”, ir “Margarita”, ir beabejo “Laukų Gėlė” (per pastarąjį neišvengiamai teko paheadbanginti). Po koncerto nusliuogiau iki scenos, atkišau Farai jų patį pirmąjį vinilą, šis ištarė nuostabos “o!” jaustuką ir su gitaristu kartu pasirašė. Maloniai dabar klausosi.

Manau, visgi antrą kart, kad ir koks slabnas savaitgalis bus, neberizikuočiau eit į „Rondo“ koncertą. Kažkokios kitos panašios bandos – kodėl gi ne. Tiesa, siulė čia man vienas iš kult.lt komentatorių eit į „69 Danguje“ šou, bet šiuo atveju dalyvaut procese yra daug maloniau negu jo klausytis – manau sutiks ne vienas. Tad šia nuotaikinga gaidele ir baigiu apžvalgą, pažymėdamas apie nekantriai laukiamą Lapkričio 17-tos koncertą, kuris vyks Rygoje ir jame gros tokia pop grupė „Cradle of Filth“ iš Didžiosios Britanijos. Mane labai užkabino šis jos klipas kažkas 2004-tais metais.


Žymos:, , , , ,

SUSIJĘ:


Parašykite komentarą