Gyvenimas uolose

Amerika kaip sakė „Šuriko Nuotykiuose“ – kontrastų šalis. Ir būtent dėl šios priežasties ją daug kas dievina, bet ir lygiai taip pat nekenčia. Dievina dėl to, kad bet koks frykas, outsideris ar šiaip nestandartiškos gyvenasenos ir požiūrio žmogus gali sau ten rasti vietą; o nemėgsta, nes rodosi, kad šalis yra mišrainė kultūrinių sanklodų be savo veido, identiteto ir grynumo. Vienas iš šios kontroversijos pavyzdžių yra Uthoje įsikūrusi gyvenvietė „The Rock“.

Šiame Jimmy Urquhart unikaliame foto-reportaže galite pamatyti kaip atsiskyrėlių uždara bendruomenė tvarkosi savo gyvenimus atrodytų neitin gyvenamoje vietovėje – uolose. Iš kur ten derlinga žemė maistui? Kur ten žalias kraštovaizdis per langą, kur ten artimiausias miestas su shoppingu? Bet štai ši bendruomenė, kurie kas keisčiausia yra uolūs krikščionys, leidžia pas save tiek poligaminius  tiek monogaminius šeimyninis santykius; atrodo gyvena labai gražiai, turiningai ir netgi gal laimingai; bei viską susikuria patys. Askezė, sunkus darbas, dvasinės praktikos, daug palikuonių – tai jų kasdienybė.

Namai beje, kaip pamatysite ne šiaip kokios trobos, o modernūs statiniai, kuria aprūpinami elektra, vandeniu, kanalizacija ir t.t. Tag gal tai dar vienas savas kampelis žemėje? Gal varom?

Foto: Jimmy Urquhart.


Žymos:, ,

SUSIJĘ:


Parašykite komentarą