Psichodelinio sludge pradininkai „Ufomammut“ koncertuos Vilniuje

„Ufomammut“, unikalaus sunkiosios muzikos žanro pradininkai, spalio 16 dieną koncertuos Vilniuje, klube „Narauti“. Psichodelinį sludge grojantis trio iš Italijos pradėjo beveik mėnesį truksiantį intensyvų koncertinį turą po Europą „Magickal Mastery“, kurio žemėlapyje pirmą kartą atsidūrė ir Baltijos šalys.

Nuo 1999 metų gyvuojanti grupė yra laikoma pirmąja psichodelinio sludge metalo muzikos kūrėja, turinčia nuoseklų savo kūrybos braižą. Jų itin ilgos trukmės kūriniai paremti sunkiais, monumentaliais gitarų rifais, specifiniu skambesiu, dusliai šiurkščia vokalo maniera. Gausybė efektų ir garso manipuliacijų suteikia mistinio pojūčio, keliančio fantastinės, „kosminės“ muzikos įspūdį. Tokią muzikos visumą – slegiantį sunkumą kartu su psichodeline nuotaika – tobulai atspindi pats grupės pavadinimas „Ufomammut“.

Iki šiol grupė jau yra išleidusi šešis pilnametražius albumus, sulig kiekvienu demonstruodama vis brandesnį kūrybinį rezultatą. Primityvų šiurkštumą keitė apgalvoti efektai, atsitiktiniai bandymai virto drąsiais eksperimentais, kuriančiais vis didesnį tarsi iš ateivių kosminio laivo sklindančių mistinių garsų įspūdį. Meistriškai kuriamą sunkią, psichodelinę, niūrią muzikos atmosferą įvertino ne vienas muzikos kritikas, pabrėždamas „Ufomammut“ kūrybos savitumą. Penktasis jų albumas – tai nepertraukiamas 45 minučių trukmės garso takelis, dedikuotas pirmajai moteriai Žemėje, kupinas tų pačių sunkių rifų ir mistikos, bet kartu nestokojantis progresyvumo. O šeštąjį ir kol kas paskutinį albumą, išleistą 2012 metais, sudaro du atskiri CD, kurių muzikinis turinys apibūdinamas tarsi alchemine laboratorija. Čia garsai maišomi, atskiriami, liejami į vieną, skaldomi ir lydomi iki kulminacijos, kone siekiant išgauti patį auksą…

Įdomių sprendimų nevengianti grupė daro įspūdį ir vizualine savo kūrybos išraiška. Mat visu jų vaizdiniu apipavidalinimu rūpinasi Europoje gerai žinoma ir vertinama grafinio ir video dizaino studija „Malleus“, kurioje dirba… patys „Ufomammut“ grupės nariai. Šių talentingų italų kurti posteriai lydi daugelio šiandieninių stoner, alternatyvaus, industrinio, blues roko, kabaretinio punk, progresyvaus metalo ir kitokių pasaulines gastroles rengiančių grupių koncertus.

Patys „Ufomammut“ taip pat yra dalyvavę didžiausiuose Europos festivaliuose, mini turą surengę ir vakarinėje Amerikos pakrantėje. Spalio 16 dieną jie koncertuos Vilniuje, nedideliame klube „Narauti“ kartu su juos lydinčia industrinio metalo estų grupe „Pedigree“.

 

Daugiau informacijos: http://ufo.altevents.net


Žymos:, , ,

SUSIJĘ:


Parašykite komentarą