Premjerinis savaitgalis: “Lošėjas“, „Ekvalaizeris“ ir „Dar kartą, iš naujo“

Šį savaitgalį pagaliau padavė neblogų meninių filmų premjerų „Forum Cinemas“. Visų ilgai lauktas, masiškai reklamuotas ir užsienio festivaliuose laurus skynęs Igno Jonyno „Lošėjas“. Tada su du kart oskaro laureatu Denzeliu Washingtonu kriminalinis trileris „Evalaizeris“. Bei itin šiltas, muzikalus ir nuostabiai gyvenimiškas „Dar kartą, iš naujo“.

Lošėjas / The Gambler

Geriausias Lietuviškas metų meninis filmas – drąsiai. O jei apskritai kalbant apie naująjį LT kiną tai su juo varžosi tik „Aurora“ (Vėlyvio „Redirected“, mano nuomone, dėl savo „persūdymų“ šiems abiems neprilygsta). Originalus scenarijus, fantastiškas operatoriaus darbas, nuostabus garso takelis, geras montažas, kaip ir kastingas ar galų gale vaidyba – galima būtų vardint ir vardint – aukščiausi balai. Beabejo, lietuviai kaip visada ieškos prie ko prisikabint ir ko gero galima prie daug ko prisiknist. Bet bent aš šį filmą pražiūrėjau drąsiai, t.y. nedarydamas feispalmų, nežvilgčiodamas į telefoną ir pan. Bravo visai „Lošėjo“ komandai pakėlusiai LT kino kartelę į naujas aukštumas.

Įvertinimas: 8/10
Verdiktas: beabejo, kad žiūrėti. Ir ne tai, kad verta, bet net ir būtina.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=FFe-mJ8YJCs[/youtube]

Ekvalaizeris / Equalizer

Su du kart oskaro laureatu Denzeliu Washingtonu filmai nuvilia itin retai arba praktiškai niekada. O čia dar žiūrėk, kaip iš treilerio pasirodė, bus tamsių atspalvių trileris, kuriame Washingtono herojus kovos su rusų mafija. Tačiau, tačiau… Kažkoks holivudinių klišių rinkinys, pradedant nupoliruotu ir nupudruotu kastingu, baigiant didaktiniu scenarijumi. Gerai, kad bent pabaiga buvo ne tokia, kokią filmo eigoje aš spėliojau, t.y. bogiečio ir geriečio ilga ilga kova su daug spyrių, smūgių ir kitų prijomų. Filmo finale taip ir lieka neaišku kas tas myslingasis Washingtono herojus per vienas yra, kodėl jis taip norėjo išgelbėti tą jaunąją rusų prostitutę ir apskritai… Filmas apie Bėtmaną, tik, kad kaukės anas nedėvi.

Įvertinimas: 5/10
Verdiktas: Jei ne Denzelis Washingtonas šis filmas būtų totali katastrofa.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=VjctHUEmutw[/youtube]

Dar kartą, iš naujo / Begin Again

Geriausia savaitgalio premjera! Būtinai varykit į šį filmą, jei norite pamaitinti savo sielą melodinga muzika, smagia istorija, bei tiesiog jei iš kino jūs tikitės smagumo, o ne kažkokių sukrėtimų, dramų ar fejerverkų. Beabejo, pagalvosite, kad tai ko gero gali būt dar vienas banalus easy filmas, bet ne apsigaukite. Narpliojami čia ir žmogiški santykiai, kuriuos iliustruoja lengvi, bet prasmingi dialogai, o kur dar New Yorko gatvių spalvingumas ir atmosfera, kur dar aktorių simpatiškumas ir t.t. ir pan. Man patiko, mano tėvam patiko, kai užrekomendavau, tad galit eit drąsiai ir vieni į kiną, ir su antra puse, ir su visa šeima.

Įvertinimas: 10/10
Verdiktas: eiti tiems kas nori pamaitinti sielą vitaminu „C“.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=zqRL2dY5-us[/youtube]


Žymos:, , ,

SUSIJĘ:


Parašykite komentarą