A. Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ kviečia kurti naują Kalėdų tradiciją

Likus mėnesiui iki didžiųjų metų švenčių Aistė Smilgevičiūtė ir grupės SKYLĖ muzikantai dūzgia tikrame kūrybinių idėjų ir jų įgyvendinimo avilyje. Per pačias Kalėdas muzikantai kvies į „Saulės kelionės“ puotą, kurioje Saulės – Aistės Smilgevičiūtės –  lydimi klausytojai leisis į užburiančią kelionę po ugninį dangaus skliautą.

Prieš devyniolika metų pirmą kartą atliktas teatralizuotas muzikinis pasakojimas, šiemet išsinėręs iš sudūlėjusio rūbo, nuves į kiekvieno zodiako ženklo gelmes. Atgimęs nauju pavidalu, kūrinys greta mums įprastų zodiako vaizdinių vystys ir baltiškąją visatos sampratos giją, bus papildytas folklorinėmis spalvomis.

„Kūčios ir Kalėdos – svarbios metų šventės per kurias, matyt, labiausiai jaučiame poreikį būti atrimųjų ir šeimos apsuptyje. Tačiau po tykių Kūčių, džiaugsmingo Kalėdų ryto ir šventinių pietų kartais norisi visiems kartu su šeima pakilti ir eiti „pasižmonėti“. Taip gimė idėja „atgaivinti“ „Saulės kelionę“, kuri ir buvo sukurta būtent šiai progai. Galvojame, kad toks šventinis reginys Kalėdų vakarą galėtų tapti nauja ne tik mūsų, bet ir kitų šeimų tradicija, – teigia A. Smilgevičiūtė.

Nepamiršta lieka ir kūrinio regimoji estetika. „Mes visada daug dėmesio skiriame savo klausytojui. Stengiamės, kad koncertai į kuriuos jie ateina, būtų išskirtiniai. Ne išimtis ir „Saulės kelionė“. Šiuo metu prie šio kūrinio muzikinio ir vizualinio išpildymo dirba didelė komanda – ruošiamos įspūdingos šviesų ir vaizdo projekcijos, kuriami kostiumai ir aksesuarai, pildomos muzikinės aranžuotės, tad visi atėję galės pajusti tikrą šventės svaigulį. Norime, kad prisiminimai išliktų šilti ir sodrūs, o metų ratui apsisukus susitiktume ir vėl,” – pasakoja kompozitorius R. Radzevičius.

Net tris muzikines puotas – gruodžio 25 d. Vilniuje, 26 d. Kaune ir 27 d. Šiauliuose – rengiantys „Saulės kelionės“ organizatoriai tiki, kad naujai suprastas ir atgaivintas kūrinys sudomins klausytojus ir kitais metais galės paminėti savo dvidešimties metų sukaktį.

Kompozitorius – Rokas Radzevičius

Poetinis tekstas  – Judita Vaičiūnaitė

Atlikėjai:

Saulė – Aistė Smilgevičiūtė

Skorpionas, Šaulys, Ožiaragis, Vandenis – Rokas Radzevičius

Žvaigždės – Eglė Jačauskienė, Toma Grašytė

Dangus – choras GENTIS (chorvedė Justina Mileškaitė)

Grupė:

Akustinė gitara – Rokas Radzevičius

Elektrinė gitara – Jonas Krivickas

Klavišiniai – Mantvydas Kodis

Fleita – Kęstutis Drazdauskas

Bosinė gitara – Gediminas Žilys

Mušamieji – Salvijus Žeimys

Šešėlių teatras – Ligita Skukauskaitė

Garso režisieriai – Valdas Karpuška, Tomas Ždanavičius

Šviesų dailininkas – Arvydas Buinauskas

Kostiumų dailininkė – Agnė Rimkutė

Dailininkas – Artūras Rožkovas

Dizainas – Justė Brukštutė

Vaizdo projekcijos – UAB „Creator“

Projekto komanda – Justė Michailinaitė, Vytautas Pranckevičius

Bilietai internete ČIA.


Žymos:, ,

SUSIJĘ:


Parašykite komentarą