Baltic Balkan: „Lencas sakė, kad kažkada net ginklais prekiavo, turbūt melavo aišku“

„Baltic Balkan“ tai – rimti rebiatos. Jų tūsai buvo pripažinti kaip geriausi TĖTĖS apdovanojimu, jie turi muzikinius išsilavinimus ir yra pankai iš prigimties. Jie nenusirašo savęs į nekriošusius senius, o labiau linę jaustis čigonais širdyje. Bei jie mėgsta medituoti.

Apie visa tai ir papasakojo šita miela chebrytė smagiame interviu. Šventiniame. Apie savo veiklas, pomėgius, klausomą muziką, bei tai kaip jie užkariautų pasaulį jei nebūtų šeimos žmonės. “Baltic Balkan” tai – karščiausias vakarėlis tavo mieste.

Baltic Balkan – LO FI by Baltic Balkan on Mixcloud

Baltic Balkan kiek žinau prasidėjo festivalyje Be2gether. Papasakokit detaliau apie pradžią; kaip, kas, kada, po kelių taurelių?

Lankėmės festuose ir matėm naują tendenciją maišyti dub su balkan, techno su world. Tada visai netikėtai kaip „Grupė Prostitutė“ antrą festivalio „Be2Gether“ dieną palapinėje „Ore.lt“ 2008-aisiais pagrojom su Lencu balkaniškų hitų. Ir mūsų nuostabai pamatėm kaip reaguoja publika! Paskui keliavo kvietimai ir į kitus muzikos ir kino festivalius bei renginius. Vėliau patys Lietuvos miestuose pradėjom organizuoti vakarėlių serijas „Baltic Balkan Bang“,„Balkan Caravan“ ir „Balkanaktis“ su kviestiniais svečiais iš užsienio.

Kas tai yra Baltic Balkan? Skaičiau, kad Lencui kaip pankiškos kilmės verslininkui tai – nepasotinamo noro būti scenoje patenkinimas, kitiems gi – turbūt panašiai… Teigiat, kad nesat DJai, nors mačiau foto kur jūs trise vienu metu meistriškai sukinėjate 16 knobsų (kaip koks Deividas Geta su šutve). Minėjot vienam interviu, kad nesat muzikantai, nerepetuojat, tačiau jūsų 6-8 valandų setas praeina kaip rockenrolinis gigas. Kažkuria prasme man jūs esat kažkada egzistavuslegendinių „Nesakyk Mamaibičų pasekėjai tik kad grojate dūdomis, o ne elektra šokėjų kūnus kratot. Tad kas jūs?

Tikrai nepavadintume mūsų NM sekėjais, nes mūsų Punk-Pop dj projektas „Grupė Prostitutė“, kuris vėliau natūraliai konvertavosi į BB, prasidėjo anksčiau už NM dar Kaune. Nors smagu, kad su NM keliai vis susikirsdavo kaip su kolegomis ORE.lt, ar reklamos biznyje. O su Kym Wild net pagrodavom kartu prieš metus ar kelis. (šypsosi)

Kai šią vasarą grojom Briuselyje po 3 live bandų (du vietiniai ir vienas iš Londono), išėjome į  sceną paskutiniai ir visi jau beveik skirstėsi, nes nu ką čia tie DJs parodys dabar. Po pusvalandžio jau apie 500 žmonių staugė su mumis dainas (šypsosi). Klubo menedžeris, pagyvenęs visko savo gyvenime matęs vyriškis (jam beje apie 60 m.) sakė – chebra, bet jūs varot kaip rock bandas! (šypsosi) Mums tai žinoma komplimentas.

TETE

Kaip ir kiekvieni kultiniai čiuvakai jūs turite savo firminį prijomą gigo metu degtinės laistymą susirinkusiems visur, bet tik ne į gerklę (Modeselektor tarkim laisto šampaną, o koks Jacksonas per Billie Jeankepurę mesdavo mergaitėms). Kaip nuo tokio didelio kiekio alkoholio jums paprastai sakant pavyksta neišprotėti, nors publiką išprotėti Jūs gana lengvai sugebat.

Treniruojamės jau apie 30 m., patirtis duoda savo (šypsosi).

Papasakokit dabar apie jūsų palydovą – Pičką. Nieko nežinau tiesa sakant kaip, kada ir iš kur jis atsirado ir kuo jis jums taip svarbus. Girdėjau, kad ne kartą per jūsų gana neblaivų vakarėlį jis buvo dingęs be žinios, bet taip pat stebuklingai vis sugrįždavo į šeimą. Jūs jam meldžiatės, jis jus saugo?

Pička yra tikrasis BB narys, jis kartais nutrūksta nuo pavadžio, kaip ir mes. Pasilaksto, pasilaksto ir parbėga. (šypsosi)

Kažkada prieš porą metų aprašiau jūsų (su Banda Dzeta) vinilą “Katapulta, ko pasėkoje laukiau daugiau jūsų kūrybos vaisių. Bet atrodo ties tuo viskas ir baigėsi. Ko gero pasakymas, kad baigiate apsiraminti, jums kaip pankams, netinka. Tad ar bus koks nors Baltic Balkan albumas ateityje, ar bent su Baltic Balkan prisilietimu koks nors kūrybinis leidinys. Žodžiu, kaip su kūryba pas jus šiuo metu?

Taip jau gavosi, kad su „Katapulta“ išleista 2012 ir strigome, bet dabar atrodo yra šansų, kad viskas pajudės iš mirties taško, turim planų. Tiesa nesinori sakyti „op“, neperšokus upės, nes kai kurie mūsų planai taip ir liko popieriuje.

O kaip Baltic Balkan DJs? Kokią perspektyvą jūs savyje regite? Viename interviu skaičiau ilgą, detalų ir pretenzingą jūsų pasakojimą apie tai kur ir kaip geriausia Lietuvoje BB yra groti geriau bare, nei klube, baras turi būt labiau skylės tipo, nei išpuoselėtas, o užsienyje iš vis geriausia, nes jūs taip ir visa pasaulį galite užkariauti / išmaišyti, betviskas atsiremia į tai, kad yra pas visus šeimos, įsipareigojimai verslams ir t.t. ir pan. Tad pasakokit.

Kolkas „Balkanakčiai“ šį rudenį buvo du, bet dideli. Atidarėm rudenį „Loftas Fest“ su čekais „Malalata“, dar turėjom mūsų gerą bičiulį Dj Click iš Paryžiaus svečiuose. Planų dar turime nemažai, bet jų kol kas neatskleisim (šypsosi).

Warsaw_2014_01_15_Centralny_Dom_Cultury2

Dabar trumpai paporinkit kas per žmonės yra Baltic Balkan. A) Kas yra frontmenas, kas pilkasis kardinolas, o kas jokeris? B) Lencas žinau, buvo ir liko pankas, turi šaunų Meksikietišką restoraną, o ką / kaip / kur veikia kiti du?

Visi savo vietose: Lencas yra MC, Namas ir Marulis yra selektoriai, Pička yra go go (šypsosi). Lencas girdo žmones ir maitina savo nuosavame restorane „Sofa de Pančo“. Namas su Maruliu pluša reklamos pasaulyje. Visi turime šeimas, žmonas, vaikus. Neslėpsim esam pagyvenę, bet ne beviltiškai sukriošę vyrai, retkarčiais apsimetantys čigonais. (šypt)

Ne apsiribojant: a) Jūsų geriausias (įsimintiniausias) tūsas b) jūsų svajonių kelionė (ar vieta kur norėtumėte pasirodyti) c) idiotiškiausias incidentas nutikęs jūsų pasirodymo metu.

Tikimės dar nuvykti į Japoniją, Pietų Afriką ir USA. Apie tai ir svajojame. Dar smagu būtų pralėkti su kemperiu per visas Balkanų šalis, nors Kosove ir Vengrijoje, jei ją galiam pavadinti Balkanų šalimi, grojome. Idiotiškiausias incidentas nutiko viename korporatyve, vienos didelės įmonės vakarėlyje. Bet tikrai ne dėl mūsų kaltės. Kada nors apie tai papasakosime savo memuaruose. (šypt)

Kokios buvo jūsų vaikystės / paauglystės, kad išaugote kaip tokie kreizi bičai, kurie kaip suprantu dar tik įsibėgėja ir nesijaučia pavargę ar išsisėmę?

Visi vienaip ar kitaip vaikystėje ir paauglystėje buvome susiję su meno pasauliu, lankėm meno mokyklas ir tt. Lencas tik gal mažiau, sakė kažkada net ginklais prekiavo, turbūt melavo aišku. (šypt)

Grojome įvairiuose muzikiniuose susibūrimuose ir grupėse. Namas buvo tikras pankas, Marulis grojo būgnais „Musėgaudyje“, „Sperm Eaters“, „Dulkės“, „Drigentai“ (beje šis grupė buvo nemažai pasiekusi savo laiku, 1996 metais laimėjo „Blogiukų festivalyje“ originaliausios grupės titulą). Nams ir Marulis Kaune buvo subūrę kolektyvą „Geriausia Latvijos Būrėja“, kuris taip ir neužlipo ant scenos (šypsosi). Lencas buvo irgi pankas ir žinomos tuo metu ska grupes „Tai Ką“ vokalistas. Taigi BB yra natūrali mūsų muzikavimo seka.

10300080_876094822423334_437317421730864858_n

Prieš keletą metų dalyvavote Sziget festivalyje. Prieš metus viename interviu sakėte, kad Guca jums nėra tikslas, o labiau norite už jūros… Izraelis, Pietų Amerika, Afrika ir net japonai pagal Balkaniškus ritmus juda. Ar pajudėjo reikalai ties tuo? Kokia buvo jums ši vasara?

Metai išties buvo visai neblogi – pagrojom Rygoje, Taline, Vysbadene. Briuselis buvo amazing, nes vieta buvo meno centras veikiančioje geležinkelio stotyje po tiltu, virš kurio važiuoja traukiniai. Vakarais ši stotis uždaroma ir virsta klubu. Buvo labai keistas jausmas girdėti backstage viršuje bildančius traukiniu. Labai laukiam išvykos dar šiais metais į Šveicariją. Dalyvausime „Gypsy Sound System“ 10-ties metų jubiliejuje su daugybe Balkan scenos atlikėjų, jau nekalbant apie private afterparty kažkur kalnuose…

Ar jūs medituojat?

Po 3 butelių degtinės – taip.

Kokios muzikos klausote bendrai paėmus?

Namas klauso cumbia, Marulis mėgsta techno ir ambient, Lencas klauso puodų barškinimo savo restorane, bei dar labai mėgsta Tekilos stikliuko skambčiojimus. (šypsosi)

Koks yra jūsų paskutinis lankytas koncertas, kuris privertė pasijusti vėl aštuoniolikos?

Lencas verkė per „Fojė“, Marulis rovėsi plaukus, kad nenuėjo į Philip Glass, Namas užpyko kad į Kauną atvažiuoja tik Iglesias ir Jazzu. (šypt)

BLITZ:

1.    „Be2gether“ ar „Sziget“? – Aišku Sziget
2.     Degtinė ar Tekila? – Teke
3.     Skrydis nuo scenos ar skrydis už jūros? – Skrydis nuo scenos užjūryje
4.    „Bad Sector“ ar „Coil“? –„Coil
5.    Girta naktis ar šviesus rytas? – Girtas šviesus rytas
6.    Audrey Tautou ar Vanessa Paradis? – Totu
7.    „Žvaigždžių Karai  7“ (2015) ar „Jurassic World“ (2015)? – S-wars
8.    Johny Rottenas ar Nėrius Pečiūra? – Atsuktuvas
9.    Kaimiškas skilandis ar močiutės pyragas? – MėSOS
10.  Vilnius ar Belgradas? – Vilnius forever.


Žymos:,

SUSIJĘ:


Parašykite komentarą