Nu-metal archangelai “Slipknot” Sausio mėnesį mėsinės ausų būgnelius sunkiosios muzikos gerbėjams Vilniuje

Viena skandalingiausių visų laikų metalo grupių „Slipknot“ pagaliau savo stulbinančiu koncertu pradžiugins Lietuvoje gyvenančius gerbėjus. Kaukėmis veidus slepiantys JAV muzikantai 2016-ųjų sausio 23-ąją surengs šou Vilniaus „Siemens“ arenoje.

Jų muzika – nepripažįstanti kompromisų, agresyvi ir drebinanti nuo pirmos koncerto minutės. Jų įvaizdis – ekstravagantiškas, ryškus ir mįslingas. Prieš du dešimtmečius susibūrusi grupė „Slipknot“ yra viena populiariausių metalo grupių pasaulyje, šįmet jau trečią sykį tapusi stambiausio Didžiosios Britanijos metalo festivalio „Download“ pagrindine žvaigžde.

Penki gerbėjų dievinami grupės albumai, dešimtys provokuojančių vaizdo klipų, „Grammy“ apdovanojimas ir milijonai parduotų įrašų – turinti kuo pasigirti grupė iki šiol neturėjo progų atvykti į Lietuvą, tačiau 2016-ųjų pradžioje pagaliau savo muziką gyvai atliks Vilniuje. Sausio 23-ąją „Siemens“ arenoje vyksiantis koncertas bus vienintelis „Slipknot“ pasirodymas Baltijos šalyse.

Bilietai į „Slipknot“ koncertą nuo spalio 16 d. (penktadienis) platinami visose „Tiketos“ kasose ir internetu – www.tiketa.lt Pirmųjų 500 bilietų kaina – tik 40,40 eur.

Daugiau nei 70 mln. kartų internete peržiūrėtas „Slipknot“ vaizdo klipas „Duality“:

[youtube]https://youtu.be/6fVE8kSM43I[/youtube]

1995-aisiais susibūrusi grupė „Slipknot“ išgarsėjo po ketverių metų – išleidusi debiutinį albumą ir legendinio dainininko Ozzy Osbourne’o pakviesta koncertuoti jo rengiamame festivalyje „Ozzfest“. Tranki ir brutali grupės grojama muzika, laukinės energijos kupini koncertai, siaubo filmą primenantis sceninis įvaizdis ir šokiruojantys vaizdo klipai greitai pelnė populiarumą metalo gerbėjų tarpe. Debiutinis albumas „Slipknot“ tapo pirmuoju istorijoje garsios leidyklos „Roadrunner Records“ leidiniu, pasiekusiu „platininį“ tiražą.

2001-aisiais išleistas antrasis grupės albumas „Iowa“ (pavadintas pagal Ajovos valstiją, kurioje susibūrė „Slipknot“) buvo dar populiaresnis. Įrašas pasiekė pirmąją vietą Didžiosios Britanijos „topuose“, daina iš jo „My Plague“ buvo įtraukta į filmo „Absoliutus blogis“ garso takelį ir pretendavo į „Grammy“ apdovanojimą. Pati grupė nusifilmavo filme „Rolerbolas“ – neskaitant pačių „Slipknot“ muzikinių filmų, tai yra vienintelis jos pasirodymas vaidybiniame kine.

Įniršį, nusivylimą, tamsiausias gyvenimo puses apdainuojantys „Slipknot“ kūriniai rado atgarsį visame pasaulyje – albumą pristatantis pasaulinis turas, kurio dalyje grupė grojo su kitais garsiais metalistais „System Of A Down“, truko ilgiau nei metus ir pasiekė ne tik Europą, bet ir Japoniją. 2004-aisiais grupė surengė dar ilgesnį, 28 mėnesių trukmės antrąjį pasaulinį turą, kurio metu Europoje grojo su garsiąja „Metallica“.

„Slipknot“ vaizdo klipas „My Plague“ su Millos Jovovich scenomis iš filmo „Absoliutus blogis“:

[youtube]https://youtu.be/lRNYp1IiUuE[/youtube]

Vėliau sekė keletas karjeros pertraukų, kurių metu muzikantai susitelkė į kitus projektus, ir sudėties pasikeitimai. Vokalistas Corey Tayloras įrašė keletą labai sėkmingų singlų su kitais atlikėjais – pavyzdžiui, Lietuvoje puikiai žinomas jo su grupe „Apocalyptica“ atliktas hitas „I’m Not Jesus“. Tačiau tai nesustabdė „Slipknot“. 2014-aisiais muzikantai išleido jau penktąjį albumą „.5: The Gray Chapter”.

Nuo 2012-ųjų grupė rengia savo muzikos festivalį „Knotfest“, iki šiol įvykusį JAV ir Japonijoje. Tai – įspūdingas renginys ne tik su žymiausiomis sunkiosios muzikos grupėmis (festivalyje grojo „Anthrax“, „Napalm Death“, „Testament“, „Machine Head“, „Korn“, „Limp Bizkit“ ir kiti atlikėjai), bet ir ugnies šou, burleskos, cirko pasirodymais. Beje, 2015-ųjų „Knotfest“ viena pagrindinių žvaigždžių bus šių metų gruodį „Siemens“ arenoje koncertuosiantys legendiniai britų metalistai „Judas Priest“.

Aštuonis sykius „Grammy“ apdovanojimų ceremonijoje nominuota grupė šią prestižinę statulėlę pelnė 2006-aisiais – už kūrinį „Before I Forget“, pripažintą geriausiu metalo muzikos atlikimu:

[youtube]https://youtu.be/qw2LU1yS7aw[/youtube]

Nuo 1997-ųjų visų grupės narių veidus koncertuose, vaizdo klipuose ir oficialiose nuotraukose slepia šiurpą keliančios kaukės. Su jomis muzikantai nesiskiria net tada, kai tenka žengti ant apdovanojimų ceremonijų raudonojo kilimo. Vienintelį sykį viešumoje be kaukių jie pasirodė 2010-aisiais – spaudos konferencijoje, kurioje pagerbė mirusio grupės bosisto Paulo Gray atminimą.

Tai tapo išskirtine „Slipknot“ įvaizdžio dalimi – tokias pat kaukes gaminasi ir koncertuose dėvi ištikimiausi grupės gerbėjai. Kiekvienas naujas prie grupės prisijungęs narys pasirinkdavo vis naują kaukę. Beje, grupė net yra sukūrusi specialią programėlę mobiliesiems telefonams, kurioje galima „susikonstruoti“ savo kaukę.

Tačiau, anot grupės narių, kaukes jie pasirinko dėl gilesnės priežasties. „Norime, kad visas dėmesys būtų skirtas muzikai, o ne mūsų asmenybėms“, – sako „Slipknot“ vokalistas Corey Tayloras. Kiti grupės muzikantai džiaugiasi, kad jų beveik niekas neatpažįsta gatvėje – tai gerokai palengvina kasdienybę.

Grupės koncertai priverčia nustebti ir visko mačiusius – ne tik dėl įspūdingos scenografijos, vaizdo projekcijų, apšvietimo efektų ar pirotechnikos. Į savo muziką grupės nariai įsijaučia šimtu procentų – jų pasirodymuose dažnai pasitaiko šuolių į publiką, „Slipknot“ muzikantai scenoje yra net susistumdę, apsikumščiavę ir net specialiai padegę vienas kito kostiumus.

[youtube]https://youtu.be/qnZtGDFu3ko[/youtube]

Skandalingi, pritrenkiantys ir šokiruojantys JAV metalistai pirmą sykį atvyksta į Baltijos šalis. Labai tikėtina, kad „Siemens“ arenoje sausio 23-ąją bus kalbama net keliomis kalbomis – žinios apie „Slipknot“ vizitą nekantriai laukė ir net internete peticijas dėl to rašė daugybė gerbėjų iš Latvijos ir Estijos, nepraleisiančių progos apsilankyti koncerte Vilniuje.

Išskirtinę šventę metalo gerbėjams rengia didžiausias Baltijos šalių koncertų rengėjas „Live Nation Lietuva“, 2015-aisiais Vilniuje taip pat surengsiantis metalo legendų „Judas Priest“, Vengrijos muzikos stebuklo „Budapest Gypsy Symphony Orchestra“, Glenno Millerio orkestro, populiariausio pasaulyje „Pink Floyd“ muzikos šou „Brit Floyd“, tango muzikos sensacijos “The New Urban Tango” ir kitų žinomų atlikėjų koncertus, o Kaune – įspūdingą Radistų gimtadienio šou „Žalgirio“ arenoje.

 


Žymos:, ,

SUSIJĘ:


Parašykite komentarą