Naujausio Ir Visa Tai Kas Yra Gražu Yra Gražu albumo „Paradas“ apžvalga

Mano seni ir geri draugeliai „Ir Visa Tai Kas Yra Gražu Yra Gražu“ išleidžia naują albumą. Tiesa, „seni“ yra laikmatis apibūdinantis ne mūsų draugystės laikotarpį, o jų esamą amžių. Taip, jie yra, kaip viena mano buvusi mergina išsireikšdavo – tęčiai. Bet, kad jie yra geri draugeliai tai faktas. Albumo pasirodymo data – su lyg pristatymo koncertu Menų Fabrike LOFTAS šį šeštadienį, bet jūsų nuolankus tarnas gavo dovanų iš „IVTKYGYG“ paklausyt šį ilgagrojį ankščiau laiko, dar iki premjeros. Patiko? Žemiau esančioje apžvalgoje bus kritikos.

Diską viso sudaro aštuoni kūriniai – tiek pat kiek ansamblyje yra galvų bei jo pavadinime raidžių. Simboliška? Taip. Dar priminsiu, kad šis kolektyvas skaičiuoja beveik 30-tus (!) gyvavimo metus ir nors jiems visada buvo klijuojama „avangardistų“ etiketė, bet ji prie krūtinės, pasak grupės vadeivos Artūro Šlipavičiaus-Šlipo grupei – niekada nelipo. Anot jo – jie visada buvo tiesiog labiau už Lietuvos muzikinio konteksto ir tiek.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=hnlx8nolVp4[/youtube]

 

Tad koks gi tas albumas „Paradas“, kuris pasirodė nuo paskutiniojo net po 15-kos metų kūrybinio lango? Tęčiams per kelnių kliošą pelenai ar parakas byra? Ar „parade“ žygiuoja rimti kariūnai ar atsipalaidavę jaunuoliai su vėliavėlėmis? Pirma perklausa buvo klausyta tyliai ir įdėmiai. Tyliai, nes bijojau, kad už sienos esantys kaimynai pakraups nuo gargaliuojančio Makio vokalo ir pamanys, kad jų kaimynui yra pjaunama gerklė ir jie girdi paskutinius mano „atodūsius“. Ko pasėkoje bus iškviesta policija ir lauks nemalonios procedūros.

Bet su antra perklausa – drive’as tiesiog stvėrė už pautų ir tylėti notebook‘o kolonėlėms nebeleidau. Šiame diske yra visko, visokių nuotaikų ir visokių lyricsų. Manau, ne vienas lašas viskio ir dar daugiau marichuanos. Tai ir ta mane iš pradžių išgąsdinusi horroro pasaka „Dienos paradas“, kurioje dainuojama, kaip „moteris paduoda vyrui alaus butelį, kuriame yra sieros rūgštis“. Taipogi yra linksma novelė „Be ryšio“, nostalgiška baladė „Mano laivas“, hard-rocko proveržis „Numizmatas“ ir t.t. ir pan.

Taip, pirma perklausa pasirodė, kad diskas per daug „čaižus“ ar tiesiog tiesmukas. Ypač jei esi užsisėdėjęs su Depeche Mode… Ar kokio naujausio pop grupės M83 albumo. Tačiau pratintis jo beveik nereikėjo, o kaifuot pradėjau, štai kol parašiau šią apžvalgą, ketvirtą kartą beklausydamas.

Pabaigai, primenu, kad albumą „Paradas“ bus galima įsigyti iš pačių gražuolių šį šeštadienį Menų Fabrike LOFTAS, kuriame, vyks jo pristatymo koncertas. Atmosferą įkaitins – „Arklio galia“ – dar vieni smagiai pačiuožę, kiek jaunesni vyriokai. Jų nesu girdėjęs, nei gyvai, nei įraše, tad bent aš nevėluosiu ir ateisiu lygiai 20:00. Iki!


Žymos:, , ,

SUSIJĘ:


Parašykite komentarą