Trečioji “pasidaryk pats” darbo ir poilsio stovykla “Swampfest 2016”

Po metų pertraukos į Lietuvos vasaros festivalių gretas grįžta darbo ir poilsio stovykla “Swampfest”. Pačiame vidurvasaryje, liepos 1-3 dienomis, netoli Žiūrų kaimo ir Lavyso ežero susirinks visi, besidomintys “pasidaryk pats” gyvenimo būdu. “Swampfest” siūlo praleisti savaitgalį laisvoje ir kūrybingoje bendruomenėje be reklaminio triukšmo, griežtų apsauginių ir beveidės masinės kultūros.

Prieš 10 metų “pasidaryk pats” kultūros puoselėtojai surengė savo pirmąjį festivalį “Darom” (vėliau šį pavadinimą pasisavimo aplinkosauginė akcija), po kelių metų jo tradicijas perėmė “Padarom”, “Operatorinė”, “Fire”, panašiu principu nuskambėjo keli “Salos” festivaliai prie Anykščių. Pernai pankroko scenos aktyvistai inicijavo “Mano ir tavo” susibūrimą.

2013-aisiais prie jų prisijungė ir Dzūkijos pušynuose įsikūręs “Swampfest”. Pastarąjį inicijavo buvęs grupių Bramborak ir Bora narys, vieno populiariausių lietuviškų fanzinųKablys” leidėjas, vėliau iš Vilniaus pasitraukęs gyventi į… aukštapelkę vidury Dzūkijos pušynų. Varėnos rajonas, įtariama, dėl po žeme esančių tam tikrų iškasenų, pasižymi radikaliais temperatūrų skirtumais – priklausomai nuo sezono termometras čia dažnai pasiekia minimumus ir maksimumus. Todėl vidutiniškai čia nebūna.

Pirmajame “Swampfest” pasirodė įvairios gitarinės muzikos atstovai iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos, Lenkijos ir… Lietuvos hip-hopo čempionai G&G Sindikatas. Pastarieji kitais metais “Swampfeste” apsilankė su šeimomis ir šventė savo grupės gimtadienį. Be jų, koncertavo amerikiečiai Scorpion Child, švedai Vidunder ir Deville, rusai The Occvlt Bandarlog ir Wlvs, vietiniai Ministry of Echology, Tie Geresni, MC Mesijus ir kiti. “Swampfestų” įspūdžiai ir vaizdai čia: ORE.LT straipsnis.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=R9K7nyVQx38[/youtube]

Šiemet gyvus pasirodymus “Swampfeste” rengia Tesa iš Latvijos, The Stubs iš Lenkijos, vieninteliam pasirodymui atsikuriantys legendiniai The Analfists, taip pat vietiniai Phrenetix, Mesijus x Munpauzn, Faršas, Sloga, Red Water ir kiti. Po koncertų bytą suks didžėjai: Tafari, E-Roott, Bjauroonas, Gonzaless, Noruishis, Deneez.

Be muzikos veiks interaktyvus ne pelno siekiančios gyvūnų teisių organizacijos „Tušti narvai“ stendas, vyks paskaitos. Bus įrengtos sporto aikštelės. Galima tikėtis, jog atgims daug aistrų ankstesniais metais sukėlęs “Dulkančios Durpės” futbolo turnyras. Ir, žinoma, vienas pagrindinių šio renginio akcentų: bendravimas su bendraminčiais, keitimasis idėjomis ir nuomonėmis. Visi kviečiami prisidėti ir siūlyti organizatoriams savo idėjas, kurias būtų galima įgyvendinti renginio metu. Norintys tapti savanoriais rašykite adresu swampfestas@gmail.com.

Birželio 10 d. pradedami platinti išankstiniai “Swampfesto” bilietai. Festivalio paskyroje facebook.com/swampfestival bus anonsuojama, kada ir kur galima įsigyt “vizą” į pelkes.

Daugiau informacijos ČIA.

 

 


Parašykite komentarą