Muse Kaune: stadioninio roko kulminacija

Masiniu reiškiniu šie britai tapo 2006 metais. Turbūt būtent tada dauguma lietuvių pirmą kartą išgirdo Muse muziką. Dar daugiau karmos taškų grupė susirinko po savo klystkelių Hollywoode, dovanojant dainą paaugliškai vampyrų reinterpretacijai pavadinimu Saulėlydis. Nors sunku, tačiau turbūt teks pripažinti, kad būtent šis nuklydimas į Žalgirio areną sutraukė daugiausia žmonių tą vakarą.

O viskas prasidėjo paprastai – besukant ratus sumautoje Akropolio aikštelėje, beieškant ten vietos teko praleisti apšildančių My Vitriol pasirodymą. Sunkiai patikėčiau tvirtinimu, kad pasirodymas buvo net stipresnis nei pagrindinių vakaro veikėjų. Turbūt tai buvo eilinis roko grupės pasirodymas, kurį visi stebėję pamiršo vos tik jam pasibaigus. Bent jau aš to tikiuose. Negi sakysite, kad buvo kitaip?

Muse-3

360° scena nors retas, tačiau vis dėlto svečias ir mūsų arenose. Prieš pusę dešimtmečio panašų techninį stebuklą buvo atsivežusi Metallica. Tenka pastebėti, kad tą kartą koncertas buvo sėkmingesnis, o grupė čia darbavosi net du vakarus iš eilės. Apskritai, Metallica iki šiol pelnytai galima laikyti sėkmingiausia grupe Lietuvoje. Su Muse viskas gerokai kebliau – vienas koncertas ir po užuolaidomis paslėptas antrasis aukštas. Tenka tikėti, kad prie prastesnio bilietų pardavimų prisidėjo ir išaugęs koncertų lankytojų apetitas bei žvėriška konkurencija tarp šiųmetinių žvaigždžių.

Sprausti grupės kūrybą į rėmus būtų nesąžininga. Muzika tinkanti įvairiam amžiaus spektrui. Nuo mėlynplaukės šešiolikmetės iki beplaukio šešiasdešimtmečio nostalgiškai prisimenančio pirmus Genesis albumus. Kitaip tariant – grupė kala taip plačiai, kad senelis su savo anūke neturėtų stebinti. Kas kita – Muse tekstai, kurie kuo toliau, tuo labiau primena internete besitaškančią Mildą Bartašiūnaitę ar savo politinės karjeros niekaip neužbaigiančio Vytauto Šustausko.

Muse-32

Sąmokslai, revoliucijos ir panašūs dalykai tikrai nesvetimi grupės lyderiui Mattui Bellamy kartą drėbusiam, kad 911 buvo inside job. Nemaišykime meno su politika. Koncertas buvo galingas – toks kokio ir tikėtis, toks kokie įprastai būna Muse koncertai. Su blizgesiu neperspausta, tačiau visokio šlamšto būta. Ar matėte, ar girdėjote bent vieną klaidą? Bent vieną nesusipratimą scenoje? Kažką praleidau? Turbūt ne.

Hysteria, Resistance, Time is Running Out, Starlight, Knights of Cydonia, Supermassive Black Hole, Psycho – tai puokštė hitų be kurių neįsivaizduojamas nė vienas Muse koncertas. Viso – dvidešimt vienas gabalas publikai puikiai pažįstamų opusų, kuriuos papildo ne ką prastesnis vaizdas ant scenos. Projektoriai, šviesos, besisukanti scena ir puikiai į savo rolę įsijautę keturi muzikantai, kurių vienas buvo “įmestas” į gana komiškai atrodančią duobę. Tokia tų sesijinių muzikantų dalia.

Tuo tarpu virš scenos skraidė dronai, lėktuvai, balionai bei koks dešimt kilogramų konfeti, kurie ne pačius maloniausius jausmus sukėlė po koncerto dirbusiam Žalgirio arenos personalui. Koncertui pasiruošta tikrai iš dūšios. Tokio tikslumo, tokio sklandumo koncertuose matyti dar ilgai neteks. Stebint tokį šou nekyla abejonių, kodėl Muse yra viena iš daugiausiai bilietų parduodančių grupių planetoje.

Muse-53

Pagiriamųjų žodžių kompanija tikrai nusipelno. Muse be abejonės stadioninio roko žanrą pakėlė į neregėtas aukštumas. Kartelė pakelta aukštai, tačiau ko pasigedau – eilinio nuoširdumo ir… klaidų. Tai yra aspektų bent trumpam į šią planetą sugražinančių klausytoją. Nepriekaištingai dirbanti organizacija yra tai, kas šiuolaikinei roko kultūrai kiša koją. Kuo toliau, tuo labiau koncertuose pasigendu purvo ir intrigos. Grupei tai nesėkmė, o klausytojui tai, apie ką bus galima kalbėti ir kitą dieną.

Apibendrinimą paliksiu kiekvieno klausytojo valiai. Kaip pasakytų akademinio darbo recenzentas – pasirodymas atitinka visus keliamus reikalavimus ir siūlau vertinti teigiamai. Niekas nesuabejos, kad Muse yra ryškiausia praėjusio ir iš dalies šio dešimtmečio grupė. Jeigu aštuntame dešimtmetyje savo pompastika dominavo Pink Floyd, devintasis priklausė Queen, o dešimtajame išskirsime Radiohead, tai be jokių abejonių naują tūkstantmetį pradeda Muse. Kriterijai subjektyvūs, tačiau nekvestionuojami.

Ir tepasigaili koncerte nebuvę…


Žymos:,

SUSIJĘ:


Parašykite komentarą