“Iron Maiden” Kaune: pastarųjų trijų metų koncertas numeris vienas

Sakote pavedė garsas? Sakote atgyvenę senoliai? Sakote skystai su publika? Aš jums be jokių užuolankų sakau – VELNIOP TAI! Verkia liūdni ir persisotinę hipsteriai, Eddie valgomi. Taip, nesiginčiju dėl garso – apie 60 narių komanda pasidarbavo ne ką geriau, nei mano lankytame „Swans“ koncerte Kijeve keletas čiuvų. Bet visa kita… Senoliai nunešę jaunuolius „Muse“ mano subjektyvia nuomone, o kad buvo ne pilna arena – tik daugumos garsu nusivylusiųjų neišnaudotas pliusas. Nes galėjai migruoti kur nori ir „pasigauti“ dolby surroundą labai greitai. Tad ta proga aš „palaksčiau“…

„Speed of Light“, „The Trooper“, „Powerslave“, „Hallowed By Thy Name“, „Fear of The Dark“. Per šituos new wave of Britsh heavy metal himnus aš supratau, kad Keistuolių teatro legendinis spektaklis vaikams „Aukštyn kojom“ yra futurologinė pasaka suaugusiems, kurioje… Drausti vaikams negalima šokti – skyrybos ženklą čia lai įsideda Žurnalistikos etikos tarnyba. Gi tie visi legaliai koncerte dalyvavę 20-mečiai, 40-mečiai ar 80-mečiai elgėsi amžiui ne ką neadekvačiau nei… Na, Vokietijos futbolo rinktinės vyr. trenerio Joachimo Lowo, bendrai, niekam nepralenkti.

13558933_1042443815851329_252887616800208974_o

Gi kai suskambo klasikinis 34 metų senumo rokenrolas „The Number of the Beast“, supratau tik viena – esu tot‘alus pensininkas, palyginus su jaunuoliais ant scenos. Anie nuo pirmos iki paskutinės muzikinės istorijos demonstravo ir džordaniškus šuolius (Bruce Dickinson), ir kung-fu panda špagatus (Janick Gers), ir neatšaudomą mušamųjų blapshemiją (Nicko McBrian). Kas svarbiausia, man su fotoaparatu pyškinant pirmas keturias dainas, tiesiog buvo apėmęs lengvas šokas kaip jie taip natūraliai, be jokio dirbtinumo ir maksimaliai išjaučia savo jau, kai kurias, daugiau nei tris dešimtmečius skaičiuojančias epines dainas.

Kalbant apie fotografavimą, tai buvo viena įdomiausių patirčių per mano ~10 metų fotografo praktiką. Prieš šou, atėjusi „Iron Maiden“ atstovė, sukvietė visus medžiotojus ir nuo a iki z papasakojo kada ko tykoti per visas keturias dainas. Kada kas iš muzikantų priartės prie scenos, bus pirotechnika, spec. efektai ir t.t. Žinoma, kai prasitarė apie tai, kad per vieną dainą visa grupė prieis prie pat scenos  papozuoti, pasirodė, jog tai bus „dirbtinumo šou“, o vėliau banda tik pasyviai atidirbinės programą… Tačiau, kaip matėme – nieko panašaus nebuvo. Žongliravimai gitaromis, šokliukai, špagatai, bei kiti veido mimikų karate kovos veiksmai buvo iš širdies. Ne tik paimtos iš Eddie, kurią Bruce‘as Dickinsonas išplėšęs miuziklo gale sviedė į minią.

13501973_1042444402517937_383001498334859397_n

Šiaip, galiu išduoti paslaptį, kad tai buvo mano antrasis „Iron Maiden“ koncertas. Pirmą syk heavy metal legendas stebėjau Varšuvoje prieš 7 metus ir tą kart – ne tik man visiškai nepatiko. Kodėl? Šimtatūkstantinė minia – štai kur atsakymas. Stovėjau už ~pusės kilometro nuo scenos ir net pasistiebęs visiškai nieko nemačiau kas ant jos vyksta. Tad net stengdamasis dėl šios priežasties nesugebėjau pasimėgauti šou. Kaip dabar? Atsakymas straipsnio pavadinime! Nepaisant to, kad prastas garsas; nepaisant to, kad „šiek tiek“ mažiau žmonių; na, ir nepaisant to, kad vyrai atrodo senesni nei jų albumo viršelių personažas.

Paskutiniu sakiniu belieka tik padėkoti Live Nation Lietuva už galimybę pamatyti gyvas Legendas, kurios toli gražu nėra išsivadėjusios. Nes klasika yra nemarus dalykas, o dar kai tą klasiką atliekantys tipai pavaro daug labiau nei tu stengdamas juos imituoti – suvoki, kad… dabar jau galima ir ramiai numirtĘ.

…nors, Live Nation Lietuva, atvežkit dar „Slayer“ į Lietuvą, ką?


Žymos:, ,

SUSIJĘ:


Parašykite komentarą