Violons Barbares Keistuolių teatre: rokenrolo fiesta

101 metai kaip nebuvo mano lankytas, kadaise kiekvienas laukiamas, GM Gyvai organizuojamas koncertas. GM Gyvai tai dviejų žmonių – Žilvino Švarplio ir Viktorijos Jakučionytės susivienijimas, kuris nuo 2006-tųjų Lietuvon atveža tai ko ankščiau niekas kitas nedrįsdavo. Arba tiesiog nežinodavo iš kur! World muzika, bliuzas, kartais, galima išsireikšti ir itin paprastai – rokenrolas. Tačiau pastaruoju metu, mano dėmesys nuo šios koncertų organizatorių agentūros nukrypo šonan, nes ar apmažėjo egzotikos jų atvežamų atlikėjų repertuare ar dar kas. Tačiau, štai Vasario 3-čia ir po ilgo laiko tarpo aš štai Keistuolių Teatre. Kodėl?

Violons Barbares – tai trio, kurie yra ne tik talentingi muzikantai, instrumentalistai ir visi trys – skirtingų tautybių atstovai, bet jie dar yra charizmatiškos, pozityvios bei tiesiog šypsenomis žongliruojančios personos. Iš  Mongolijos kilęs, lengvai įsimenamu vardu Dandarvaanchigas Enkhjargalas koncerte demonstravo ne tik obertoninio dainavimo galimybes, bet ir grojo morin khoor – tradiciniu mongolų klajoklių, arklio galva puoštu, smuiku. Bulgaras Dimitaras Gougovas buvo apsiginklavęs tradicine viduramžių smuiką primenančia gadulka, turinčia tris melodines ir net vienuolika rezonuojančių stygų. Gi būgnininkas Fabienas Guyotas iš Prancūzijos ant scenos mušė viską ir viskuo, kuo galima išgauti garsą – afrikietiškus būgnus, įvairiausius dubenėlius, puodus, lėkšteles, gongus, cimbolus – trumpai tariant – paveikslas, kaip dviejų ar trijų Michelin žvaigždučių konditerijos šefo virtuvėje.

16601855_1246508028778239_7246068450690447727_o

Savo nuotaika koncertas buvo, išsireikšiu paprastai – čystas rokenrolas. Arba pasivažinėjimas nuotaikų parke linksmaisiais kalneliais. Nežinia ar galima išskirti šio trio lyderį, bet centrinė figūra čia buvo bulgaras Dimitaras Gougovas, kuris be to, kad grojo, minėta gadulka – kūrė visą gerosios nuotaikos šventę, susirinkusiems į šou žiūrovams. Smagiausia buvo tai, jog neaišku kaip ir iš kur jis taip puikiai skaldė Lietuvių kalba savo prakalbas. Be jokios špargalkės ar pan! Viso to zenitas buvo tada kai jis paprašė susirinkusius pasijungti palaipsniui į šokio hepeningą, judinant „rankas, užpakalius ir papus“, o atėjusiems nebeliko nieko kita, kaip tik šokteli nuo kėdžių ir įsisukti į pačios smagiausios pasiutpolkės sūkurį.

Kūriniai ir dainos buvo įvairiausios. Bet tik savo nuotaika ir apminamomis tonacijų amplitudėmis. Šiaip absoliučiai visos buvo apie tą patį – „apie meilę“, jei cituoti D. Gougovą, kuris taip pristatydavo absoliučiai kiekvieną trio atliekamą muzikinį numerį. Lyrikos prasme, jos apėmė tokią plačią geografiją, kokia ir priklauso tokiam paprastam terminui, kaip „meilė“. Su žirgu ristele Mongolų stepėmis, pasisvečiavimas vestuvinėje bulgarų fiestoje, ekskursija po Gruzijos kalnus ir upes, kazachų virtuvės muzikinių gėrybių degustacija ir t.t., ir pan… Kiekvieną dainą frontmenas šmaikščiai apipasakodavo, padavimais apipavidalindavo, supažindindavo į kokį kraštą jos pagalba bus nukeliaujama.

16665012_1246507632111612_215096166643932143_o

Tad, kaip galėjote suprasti ir, tikiuosi, susidaryti įspūdį, Violons Barbares koncertas buvo pati geriausia smagios nuotaikos dozė, kuri kaip mat privertė pamiršti rutininį pirmadienį-penktadienį ir pasileidus garbanas – šokti į savaitgalio stichiją, neatsigręžiant. Ir pamirštant tai valandai, su trimis bisais, bet kokius rūpesčius. Sekantys du GM Gyvai koncertai irgi žada būti įdomūs – tai internacionalinio bliuzo trio rečitalis, kurio koncertai vyks Palangoje, Kaune ir Vilniuje. Bei orkestro iš Malio šou, su šiuolaikinės Vakarų Afrikos ngoni instrumento meistru Bassekou Kouyate (kuris net kelis kartus buvo nominuotas Grammy). Varom? Susitinkam!


Žymos:, , ,

SUSIJĘ:


Parašykite komentarą