Panevėžys pasitiko pirmąjį 22-ojo „Kino pavasario“ seansą

Kovo 3 d. „Kino pavasario“ komanda apsilankė Panevėžyje, kur išsiilgtiems žiūrovams pristatė šių metų festivalio programą. Su repertuaru žiūrovus susipažindino festivalio direktorė Vida Ramaškienė ir vyriausiasis programos sudarytojas Edvinas Pukšta. 

Į renginį atvykusiems svečiams buvo suteikta galimybė pamatyti ir šių metų programos filmą – italų komediją „Tobuli melagiai“ („Perfect Strangers“, rež. Paolo Genovese), kuris už geriausią scenarijų jau apdovanotas Niujorko TRIBECA ir Kairo kino festivaliuose. 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=kqX0-xn8j1g[/youtube]

Filmo „Tobuli melagiai“ siužetas pasakoja apie draugų vakarėlyje žaidžiamą atvirumo žaidimą, kurio metu visi mobilieji telefonai sudedami stalo viduryje. Kiekviena teksto žinutė perskaitoma garsiai, o į skambutį atsiliepiama įjungus garsiakalbį. Paaiškėja, jog paslapčių turi kiekvienas žaidėjas. Tai – socialus ir asmeniškas šmaikštaus italų režisieriaus Paolo Genovese filmas, nepaliekantis abejingo nė vieno žiūrovo.

„Kino gurmanams šis festivalis – didžiulė šventė, žadanti daug puikių kokybiško kino vakarų. Neabejoju, kad „Kino pavasaris“ sulauks aktyvaus panevėžiečių susidomėjimo. Kinas – demokratiškiausia meno rūšis, iš kurios kiekvienas pasiimame skirtingu dalykus“, – į renginio žiūrovus kreipėsi ir Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=H-iBBgcp7PY[/youtube]

Kaip ir praėjusiais metais, „Kino pavasaris“ vienu metu, kovo 23–balandžio 6 d. vyks penkiuose didžiuosiuose šalies miestuose. Festivalį pradės olandų režisieriaus Paulo Verhoeveno itin šokiruojantis ir gausiai apdovanotas, du „Auksinius gaublius“ laimėjęs ir geriausiu Prancūzijos filmu tituluojamas psichologinis trileris „Ji“ („Elle“).

Festivalio žiūrovai Panevėžyje išvys net 19 filmų

Panevėžio žiūrovai išvys „Oskarui“ nominuotą lėlinę animaciją visai šeimai „Moliūgėlio gyvenimas“ („My Life as a Zucchini“, rež Claude Barras), visoje Europoje jau spėjusias išpopuliarėti komedijas „Pasiklydę Paryžiuje“ („Lost in Paris“, rež. Fiona Gordon, Dominique Abel) ir „Laukinių žmonių medžioklė“ („Hunt for the Wilderpeople“, rež. Taika Waititi) bei šių metų geriausią „Oskarų“ filmą „Mėnesiena“ („Moonlight“, rež. Barry Jenkins).

Festivalyje žiūrovai turės galimybę pamatyti ir naujausią garsaus mūsų šalies režisieriaus Audriaus Stonio dokumentinį filmą „Moteris ir ledynas“. Filmas pasakoja apie lietuvių mokslininkę Aušrą Revutaitę, kuri jau 30 metų vienui viena gyvena Tian Šanio kalnuose.

17 TS Edvinas Puksta

22-ojo „Kino pavasario“ lankytojai Panevėžyje išvys ir garsiausių rumunų Naujosios bangos meistrų naujausius filmus: „Baigiamieji egzaminai“ („Graduation“, rež. Cristian Mungiu) ir „Sieranevada“ („Sieranevada“, rež. Cristi Puiu).

Festivalį pabaigs kino filmas „Manifestas“ („Manifesto”, rež. Julian Rosefeldt), kuriame net 13 skirtingų personažų suvaidino talentingoji Cate Blanchet. Šioje kino juostoje išgirsite aktorės skaitomas ištraukas iš futuristų, dadaistų, situacionistų ir kitų menininkų ir politikų manifestų.

21 TS Vida Ramaskiene

Praėjusiais metais Panevėžyje „Kino pavasaris“ sulaukė virš tūkstančio žiūrovų. Šiemet Panevėžyje įvyks 32 kino seansai.

Festivalio atidarymas – kovo 24 d. kino teatre „Forum Cinemas“.

Susipažinti su „Kino pavasario“ repertuaru Panevėžyje galite čia: goo.gl/QwK1o1


Parašykite komentarą