25 laukiamiausi 2018 metų filmai

Net 25 kult.lt laukiamiausi 2018-tų metų filmai. Atrodo, kad kinui Šuns metai, kaip ir Gaidžio, bus labai, labai neblogi. 2017-ti nei tai buvo gaidiški, 2018-ti atrodo, nebus ir šuniški!

  25. VIY 2 / BAUBAS 2

Švarcas ir Jackie Chanas rusų fentezi filme? Skamba daugiau nei pakankamai ekstravagantiškai! Tad kodėl gi ne?

   24.  M:I 6 MISSION IMPOSSIBLE 6 / NEĮMANOMA MISIJA 6

Nesenstantis Tomas Cruise‘as ir paskutiniose dalyse subanalėjusi “Neįmanoma misija”, ko padarinyje prioritetuose taip žemai. Tačiau kas nenori neįpareigojančiai atsipalaiduoti? O tai bus garantuotai galima padaryti šioje įtempto veiksmo komedijoje.

23.  ROBIN HOOD / ROBINAS HUDAS

Iš pirmų kadrų atrodo, kad juosta bus pakankamai popsova ir fantasmagoriška. Nes, na, ką Anglijos miškuose gali veikti juodaodis (vaidins akt. Jamie Foxxas)? Tačiau, manau, kas nostalgijos vaikystei vedami (kada pievose lakstėme su savadarbiais lankais), bei kas vardan amžius menančios legendos, ne vieną gins į kino seansą.

22. HELLRAISER: JUDGMENT / PRISIKĖLĘS IŠ PRAGARO: ATPILDAS

Legendinis horroras, kurio tęsinių būta visi septyni, o štai ir aštuntas. Iš video anonso galima susidaryti įspūdį, kad bus intensyvu visomis prasmėmis. O kad siužetas nesisuks apie paauglius ar vaikus (kas būdinga nūdieniniam horrorui) tik dar labiau verčia nekantriai laukti premjeros.

21. NEMATOMA

Ignas Jonynas ir Kristupas Sabolius padarę LT kinui netradicinį “Lošėją”, štai sugrįžta su kitu projektu pavadinimu “Nematoma”. Juosta bus apie šokėją, kuris apsimeta aklu, kad patektų į TV projektą. Tai bus veiksmo trileris apie kerštą. Tad kodėl gi ne?

20. PELĖDŲ KALNAS

Režisierius Audrius Juzėnas sako, kad Lietuvos kino istorijoje šiam filmui analogų iki šiol nebuvo. „Pelėdų kalnas“ pasakoja apie Kauno pokario inteligentų vaikus, jaunąją kartą, kuri mokslus pradėjo nepriklausomos Lietuvos mokyklose, pergyveno karo chaosą, o jam pasibaigus turėjo spręsti pasirinkimo dilemą, kuo ir kaip būti: emigruoti, trauktis į mišką ar prisitaikyti? Aš irgi sakau, kad panašu ir artima į nūdieną!

19. ISLE OF DOGS / ŠUNŲ SALA

Kiekvienas naujas Weso Andersono filmas priverčia jaustis intriguojančiai jo dar nemačius. Tačiau šį sykį ta intriga pranoksta Weso originalumą viskuo, mano nuomone. Ne aktorinis, o stabdytos animacijos filmas. Matysim, kaip kas su šia juosta bus!

18. FIRST MAN / PIRMASIS ŽMOGUS

Filmas apie Neilą Armstrongą ir jo pirmąjį žingsnį ant mėnulio. Kosmonautą įkūnys vienas charizmatiškiausių holivudiečių Ryanas Goslingas. Tad atrodo laukia įdomi ir intriguojanti biografinė drama.

17. THE NUTCRACKER AND THE FOUR REALMS / SPRAGTUKAS IR KETURIOS KARALYSTĖS

Disney’jus pasikvietė tokius aktorius kaip Keira Knightley, Helen Mirren, Morganą Freemaną, kad kaip nuostabioje “Gražuolės ir pabaisos” ekranizacijoje taip pat, TIKĖTINA, gražiai panardintų į pasakų pasaulį!

  16. WHITE BOY RICK / BALTASIS VAIKIS RIKAS

Tai tikrais faktais paremta kriminalinė istorija, pasakojanti apie tai kaip 80-taisiais Amerikoje, 14-metis berniukas buvo infiltruotas tarp nusikaltėlių ir taip padėjo teisingumui atsekti ne tik juos, bet ir susitepusius policininkus, bei rasti kompromatų apie Detroito tironišką merą. Tačiau galop jis 30-čiai metų sėdo už grotų, nes pats tapo narko-baronėliu. Juostoje pirmu smuiku grieš, praktiškai niekada neklystantis besirenkant sau projektus, Oskaro laureatas Matthew McConaughey‘is.

  15. THE DARKEST HOUR / TAMSIAUSIA VALANDA

Gary‘io Oldmano triumfo valanda vadinama kino juosta, atnešusi jam Auksinį Gaublį, kurioje jis įkūnyja ne ką kitą, o tokią žymią ir charizma trykšusią istorinę asmenybę, kaip Britanijos ministras pirmininkas Winstonas Churchillis.

  14. MARY MAGDALENE / MARIJA MAGDALIETĖ

Apie Jėzų Kristų tiek filmų, tiek miuziklų, tiek spektaklių, tiek giesmių – galybės. Tad kiek “subanalėjo” ši sakrali istorinė asmenybė. Gi čia bus apie moterį, iš kurios Kristus išvarė 7 demonus. Tad labai įdomu! Video anonsas nuteikia gražiam.

  13. THE INCREDIBLES 2 / NEREALIEJI 2

Šis animacinis filmukas yra bene nuraučiausias tokios serijos darbas! Tad su didžiausiu nekantrumu laukiu jo tęsinio, iki kurio kūrėjams teko brandintis net 14 metų. Žiauriai intriguoja!

12.  SOLO: A STAR WARS STORY / SOLO: ŽVAIGŽDŽIŲ KARŲ ISTORIJA

Taip jau įdomiai gaunasi, kad pagrindinės Disney “Žvaigždžių karų” sagos dalys man asmeniškai yra padaromos šlamšto vertais dalykais, o šalutinės – šedevriukais (kokiu buvo “Šelmis-1”). Tad, jei “ŽK IX” gal net nepapultų į dvidešimtuką, tai iš “Solo” atšakos kažkodėl tikiuosi gana nemažai. Patinka jau vien tuo, kad Woody Harelsonas čia vaidins, kuris pastaruoju metu mane gražiai stebina stulbinamai gerai pasirenkamais projektais.

11. MOWGLI / MAUGLIS

2016-tais “Džiunglių knyga” nuliūdino, “Tarzanas” nepakerėjo, bet į 2018-tų “Mauglį” 7 Eurus tikrai investuosiu. Kodėl? Nes štai – A. Serkis, B. Cumberbatch’as, Ch. Bale’as, C. Blanchett – vardai, kurie kalba patys už save.

  10. X-MEN: DARK PHEONIX ir THE NEW MUTANTS / IKSMENAI. TAMSUSIS FENIKSAS ir NAUJIEJI MUTANTAI

Šiemet net 2 X-men filmai pamalonins šios frančizės gerbėjus (abu jie 10-toje vietoje čia). “Tamsiąjame fenikse” pirmu smuiku grieš moterys, ar konkrečiau Jennifer Lawrence, Sophie Turner ir Jessica Chastain. Taipogi pasirodys ir Michaelas Fassbenderis. Tad, tikėtina, bus gerai. Gi “Naujieji Mutantai” žada visus gąsdinti po tokio pavadinimo žanru kaip horror. Ką gi, laukiam!

  9. MORTAL ENGINES / MIRTINOS MAŠINOS

100 milijonų biudžetas, režisierius daręs efektus Peterio Jacksono kūriniams, o scenarijus, khm, to pačio Peterio Jacksono. Taigi, kad įdomu. O video anonsas dar įdomiau nuteikia! Kažkas tarp “Mad Max” ir “Vandenų pasaulio”. Matysim! Ir tiesiogine prasme – žiūrėsim. Tik kino teatre, žinoma.

https://www.youtube.com/watch?v=bEC8v8AjydI

8. A RAINY DAY IN NEW YORK / LIETINGA DIENA NIU JORKE

Dziadzkos Woody Alleno dar viena, kasmetinė juosta. Kaip miela to kasmet laukt, o sulaukus žiūrėti ir šiltai mėgautis. Nusivylimų didesnių su Woody pas mane beveik nebūna. O jei 2017-tų “Užburtame rate” vaidino toks netikėtumas kaip Justinas Timberlake‘as, tai iš jo estafetę šiemetiniame “Lietingame Niu Jorke” perima… Selena Gomez. Bei kaip visada – nuo Jude Law iki Liev Schreiber. Kaip nelaukt?!

  7. LORO / JŲ

Paulo Sorrentino – estetikas, filosofas, simbolistas ir kitokio mentalinio kovinio meno didysis mokytojas. Šį kartą jo juosta bus apie… Politiką. Ar konkrečiau apie daugumai linksmai (italams turbūt liūdnai) žinomą Silvio Berlusconi. Nors greičiausiai filme bus iškeliami klausimai apie tai, kas jį ir tokius kaip jis išrenka. Tad ir vėl labai įdomu!

  6. SICARIO 2: SOLDADO / SIKARIO 2. KAREIVIS

“Sikario: narkotikų kelias” nors ir buvo įtempta juosta apie JAV policininkų beprotiškai intesyvų darbą kovoje prieš Meksikos narkotikų kartelius, tačiau man asmeniškai joje trūko kažko įdomesnio pačioje istorijoje. Tačiau “Kareivio” video anonsas mane nuteikia Johno Wicko analogijai, kai tęsinys, rodosi, bus dauguma aspektų geresnis nei pirmtakas. Laukiu ir matysim!

  5. ANNIHILATION / SUNAIKINIMAS

2015-tais juosta “Ex Machina” buvo pozicionuota antroje vietoje kult.lt metų suvestinės tope. Gi štai filmas “Sunaikinimas” yra ne ko kito, o Alexo Garlando antras, po debiutinio “Ex Machina”, projektas, tad kaip nelaukti? Juolab, kad pirmu smuiku juostoje griež tokia rimtų vaidmenų diva kaip Natalie Portman, o video anonsas nuteikia ir mistiškai, ir aštriai, ir grobuoniškai.

4. THE IRISHMAN / AIRIS

Martino Scorsese darbas pasakos apie Franką “airį” Sheerana – žymųjį, Amerikoje veikusį, mafijos smogiką. Jau atrodo gana tų juostų apie mafiją, įskaitant ir serialus, tačiau kai pamatai tokias pavardes vienoje vietoje kaip Robertas De Niro, Alas Pacino, Joe Pesci‘is, Anna Paquin, Bobby‘is Cannavale‘as, Harvey Keitelis ir Ray’us Romano

 

3. TODOS LO SABEN / VISI ŽINO

Jau dabar aišku, kad tai bus garantuotai geras filmas. Kodėl? Nes jame vaidina du oskariniai aktoriai – tai ispanai Javieras Bardemas ir Penélope Cruz. Taipogi ją režisuoja du Oskarus už geriausią užsienio filmą (2011-tais ir 2017) laimėjęs Asgharas Farhadi iš Irano. Bei šalia visko juostą papildys Argentinos kino ikona Ricardo Darínas. Gręsia apdovanojimais? Na jei ir ne, tai bent jau ne banaliu laiku kino seanse tai tikrai.

2. THE MAN WHO KILLED DON QUIXOTE / ŽMOGUS KURIS NUŽUDĖ DON KICHOTĄ

Ojojoi, kaip čia žada būti rimta! Nes jei ir nesu Terry‘io Gilliamo kažkoks super fanas, tai bent jau tokios fantasmagoriškos juostos-klasikos kaip kultinis “Brazilija”, šizofreninis “12 beždžionių” ar narko-haliucinacinis “Baimė irt neapykanta Las Vegase”, bei kitos – daro šį kūrėją vienu ypatingiausių mano kartotekoje. Gi kaip bus čia? Neabejoju, kad daugiau nei gerai, nes vien faktas, kad juosta kurta apie 20 metų pasako viską!

    1. BOHEMIAN RHAPSODY / BOHEMIŠKA RAPSODIJA

Jei aukščiau aprašyta juosta buvo kuriama ~20 metų, tai ši – su galybe pertvarkų, bei skandalų. Ilgai buvo renkama kas gi įkūnys, geriausią visų laikų rock grupės frontmenąFreddie Mercury. Iš pradžių LYG IR buvo pasirinktas Sascha Baronas Coenas, tačiau vėliau pačių “Queen” narių prieštaravimu jo buvo atsisakyta (nors S. B. Coenas tvirtino, kad tai jis atsisakė filmuotis juostoje, kurios scenarijus, pasak jo, suksis vien apie po F. Mercury‘io mirties gedinčią grupę). Tada atėjo eilė režisieriui… Visokių buvo, kol galiausiai už vairo stojo mūsų “tautietis” Dexteris Fletcheris (Dalios Ibelbhauptaitės vyras). Ir finale, visam orkestrui galutinai susistygavus, atrodo gausime fantastinį epą apie vieną didžiausių muzikos legendų. Bei, žinoma, dar gyvus “Queen” grupės klasikus, kurie su Adamu Lambertu priešaky neperseniausiai klasikinėmis melodijomis sprogdino sausakimšą “Žalgirio” areną Kaune.


5 komentarai:

  1. Man pasirodo, ar tikrai nepaminėjote Ready Player One, Black Panther, Avengers:Infinity war?

   1. Ready One Player – nedomina siužetas. Neatrodo, kad juosta palies kažkuo, kai joje pasakojama, banaliai išsireiškus – ateityje geiminančius paauglius.
    Black Panter – komiksų milijonas, bet teikiu pirmenybę aš asmeniškai tik x-menams.
    Avangers: Infinity War – Kalėdinė eglutė vasaros metu. Filmas be koncepcijos ir emocijos. Visiškai nejaudina manęs tokie blockbusteriai, tačiau nesakau, kad bus blogas filmas. Tiesiog kiekvenam savo.


Parašykite komentarą