5 aktualūs filmai: „Koko“, „Visi pasaulio pinigai“, „Bjornas Borgas prieš Makenrojų“, „Stalino mirtis“, „Slaptas keleivis“

5 visiškai skirtingi kino filmai, 5 skirtingos patirtys, 5 trumpos (ne)rekomendacijos.

  1. KOKO

Tiesiog sausas faktas tiesiai iš kino salės: pasibaigus filmui, beveik visi susirinkę sėdėjo kol baigs slinkti visi titrai su uždegta šviesa. Tame tarpe ir aš. Nepamenu kada regėjau tokią žiūrovų reakciją po kino juostos! MAGIŠKAS animacinis kino filmas, kuris automatiškai, bent man, tampa klasika. Jei „Liūtas karalius“ yra monumentalus, tai „Koko“ yra antras po jo. Ir, manau, daugiau pasakot kaip kas ten nereikia, o tiesiog privalu kiekvienam TAI pamatyti. Beje, ėjau į originalo kalba rodomą vienintelį seansą dienoje itin ankstyvu (man) metu. Rekomenduoju ir jums taikyti į būtent tokį.

Įvertinimas: 10/10
Verdiktas: Naujoji animacijos Klasika iš didžiosios „K“, kur forma, turinys, dvasia, mintis, garsas ir t.t. turi maksimaliausius išjautimus. Tai juosta su siela.

  1. VISI PASAULIO PINIGAI

Maksimaliai mane prikaustęs filmas, kuris yra paremtas tikra, realiais įvykiais vykusia, istorija. Apie turtingiausią 70-ųjų pasaulio žmogų Džoną Polą Getį, kompanijos „Getty Oil“ įkūrėją ir savininką, ar konkrečiau, kaip pagrobę jo anūką nusikaltėliai reikalavo 17 milijonų dolerių išpirkos. Tai ne tik dramatiškas ir įtemptas trileris su gerais aktoriais (Christopher Plummer, Mark Whalberg, Romain Duris), meistriškai vystomu siužetu bei dirigentu Ridley Scottu priešakį, tačiau ir istorija iškelianti amžinųjų vertybių klausimus. Kas svarbiau; tai kas tobula, tačiau materialu ar tai kas neturi pastovumo, tačiau turi sielą ir yra tavo kūnas ir kraujas?

Įvertinimas: 9/10
Verdiktas: Prikaustanti ir ne vienpusė kino juosta, su daug „arkliukų“ – tikra, dramatiška istorija, įtemptas ir gerai vystomas siužetas, nuostabus aktorių kolektyvas bei  jų pasirodymas, plius užkabinanti filosofinė plotmė.

  1. BJORNAS BORGAS PRIEŠ MAKENROJŲ

Dar viena juosta paremta tikra istorija tik šį sykį ji apie sportą, ar konkrečiau – tenisą, bei dvi šios sporto šakos legendas Bjorną Borgą ir Džoną Makenrojų. Juostos esmė – parodyti sėkmės kainą, kurią sumoka atletas, kovodamas su vidiniais demonais, sąlygotais išorinio spaudimo, bei savo paties noro bet kokia kaina nugalėti. Filmas stiprus daugeliu aspektų – tai dueto psichologinių linijų atskleidimu per charakterinių konfrontacijų (blogiukas vs gerietis) prizmę; siužetas vystomas paralelei kaitaliojant / papildant esamąjį laiką būtuoju, ko padarinyje istorija tampa dinamiška, dramatiška ir intriguojanti; galop vizualinis išpildymas, aktorinė vaidyba bei atmosferos sukūrimas padaro šį filmą stipriu kūriniu.

Įvertinimas: 8/10
Verdiktas: ne vien eilinė sportinė biografinė juosta, o psichologinė drama.

  1. STALINO MIRTIS

Nors Rusijoje ši juosta, atrodo, nerodoma, bet skaičiau Feisbuke, kad ją matę rusai – visiškai nesijuokia (gal pyksta ant Holivudo už patyčią?). Tačiau per tas ~30 minučių (po to išėjau iš seanso), kiek žiūrėjau ją Forum Cinemas, negirdėjau anei vieno prunkštelėjimo jos metu. Kaip aš jaučiausi? Nesuprantu už ką ją visi dabar aukština. Pasakysiu savo nuomonę – ji man priminė eilinę tūpą Lietuvišką komediją be jokio cinkelio. Kas ten tokio jaudinančio? Kur ten humoras? Kokia juostos misija? Satyra sakote tai, kvaily… Prieš didžiausią mūsų prieš – sovietų sąjungą iš kurio mes ištrūkom! Ir dėl to jėga! Kad amerikonai pasityčiojo iš viso to, cha! Taip jūs sakote? O aš geriau pažiūrėsiu „Dviračio žinias“ – va ten taikli satyra. Arba Sūrskį su Mauzeriu pas Haroldą Mackevičių. Nes kiekvienam savo.

Įvertinimas: 2/10
Vertingas: Tastless. Worthless. Meaningless.

  1. SLAPTAS KELEIVIS

Ėjau į juostą nusiteikęs geram laikui koviniame filme su prie šio amplua, pastaruoju metu, pripratusio Liamo Neesono. Ir ko tikėjausi tą beveik ir gavau. Beveik, nes juostą galima padalinti į dvi dalis – pirmus du trečdalius ir finalą. Už pirmus du trečdalius rašau kaip L. Neesono bajavykui 8-tą, o va finalas… Sunkus atvejis. Klišių triumfo valandėlė aukščiausiomis tonacijomis. Nemanau ar verta pasakoti kaip, kas ir apie ką juostoje sukasi ar juo labiau spoilinti į ką išsiriša. Tiesiog jei minėta pirmoji juostos pusė ėjo, kaip ir tikėtasi, traškaus popkorno pavidalu, tai finalas – blogiau už „Gelbėtojus“ su Pamela Anderson.

Įvertinimas: 5/10
Verdiktas: geriau investuokite 7 Eurus į kriptovaliutas ar kitą kino juostos seansą.


Parašykite komentarą