Pavasario LYGIADIENIS: 20 Patetic Love Songs

Valnetynkė? Banalu. Kovo 1-moji su miniakais? Taigi, kad šalta dar tada buvo. Tad realiai pavasaris prasideda šiandien, per Lygiadienį, kuomet nakties trukmė susilygina su diena. Nuo dabar dienos – ilgesnės už naktį, plius – daugiau šviesos nei tamsos, šiltės valandomis, gėlės pražys, o minėti mini sijonėliai gatvėse apeliuos į visuotines meilės paieškas.

Tad Lygiadienio, t.y. tikrosios meilės dienos proga, nutariau pasidalinti smagiu audio rinkiniu, kurį pavadinau „Patetiškos meilės dainos“. Kai kurios yra visiems puikiai žinomos, kitos, galbūt, bus atradimais, o trečios – nestandartiniai pasirinkimai iš grupės / atlikėjo(-os) dainyno. Apačioje yra Spotify playlistas, tad kveičiu pamiršti darbus, rūpesčius, kitus brudukus ir pasileidus fone svajingą Muziką – paskrajoti!

Led Zeppelin „The Rain Song“

„It is the springtime of my loving…“ – taip prasideda daina, tad ar reikia dar komentarų? Be to, ši daina – pati geriausia apie lietų kokia tik buvo sukurta. Pavasarinį, šiltą, su vaivorykšte, saule ir basomis kojomis.

Boyz II Men „Water Runs Dry“

Šita baladė – tikriausia patetiška pop baladė, bet..! Turi, bent man, kažkokio superinio cinkelio. Kaip žinia, šis nuoširdus, dar mokykloje susiformavęs draugų-juodukų boybandas (ne prodiuserių projektas!), sukūrė ne vieną atrajotą medliaką, kaip pavyzdžiui „End of The Road“ ar „I‘ll Make Love to You“, bet jie būtent dėl to ir nesirenkami, nes per saldūs.

Swans „Song For a Warrior“

Toks šiek tiek nestandartas, tiesa? Bet tai viena geriausių kada sukurtų nebanalių dainų… apie meilę? Ne visai, nes apie karą čia. Tačiau, juk kaip Depeche Mode dainuoja: „When you born a lover, you born to suffer“, tad meilė tai savotiškas mūšio laukas, kuriame vieno laimėtojo nėra. Kaip ir bet kokiame kare, beje.

Richard Marx „Angelia“

Oi, sesės ir broliai… Čia yra viena iš tų foreveralinių (atsiprašau už barbarizmą) gabalų. R. Marxas šiaip tai yra vienas iš tų, kuris specializuojasi seilių gamyboje. Bet jis ne vien tik dainuoja, jis yra GYVENA TAIP, kaip dainuoja (pasidomėkit jo istorija). Ir jo, kaip ir Boyz II Men atveju – ne „Right Here Waiting“ ar „Now and Forever“, ar „Hazard“ dainos, o būtent apie merginą labai gražiu vardu daina.

Placebo „Hold On To Me“

Ne „Without You I‘m Nothing“, nes pabūkime patetiški, bet nenuklausyti.

Tan Dun, Yo-Yo Ma „Farewell“

Baladė iš bene geriausio filmo-meilės istorijos „Sėlinantis Tigras, Tūnantis Drakonas“. Kūrinys patetiškas? Tiesą sakant nemanau. Tačiau spręskite patys. Bet jį klausant – svajojasi taip, lyg skrajotum bambukų giraitės viršūnėlėmis.

The Field „Everybody‘s Got to Learn Sometime“

Britų 80s grupės The Korgis baladė, kuri buvo perdainuota įvairiausiomis versijomis šimtus kartų. Daugelis sako, kad geriausiai tą padarė Beckas, kurio versija buvo filme „Eternal Sunshine for The Spotless Mind“, bet… Minėjau, kad patetiški gabalai šiame sąraše bus kitokiais kampais nužvelgti.

The Smashing Pumpkins „Try, Try, Try“

Labai graži daina su labai… gražiu klipu. Žinoma, tas grožis – reliatyvus dalykas. Ir paklaus ne vienas, kuris pažiūrės dar nematęs šio video ar čia tikrai gražu? Bet kokiu atveju bičai, kurie skaito šį postą – normalioms panoms per pradinę pažinties stadiją gal nuorodos nesiūskit, nes ir taip aišku kodėl.

The Beach Boys „God Only Knows“

Tai yra pati geriausia TBB daina. Ne „Good Vibrations“, ne „Surfin‘ USA“, ne „Barbara Ann“, ne „Wouldn‘t it Be Nice“, ne… Na, vienareikšmiškai geriausia. Iš vieno geriausių muzikos istorijoje išleistų pop kultūros albumų „Pet Sounds“.

https://www.youtube.com/watch?v=EkPy18xW1j8

The Beatles „I‘ll Follow The Sun“

Čia buvo labai sunku apsispręsti. Nes Bitlai turi ir labai saldžių ir labai subtilių meilės dainų. Prie saldžių yra, tarkim, „If I Fell“ ar „And I Love Her“, o prie subtilių „Something“, „Here There And Everywhere“ na ir „I‘ll Follow The Sun“.

SEL „Kažkur yra šalis“

Nors vienas Lietuviškas kūrinys juk turi būti sąraše! Ir buvo labai sunku atsakyti Foje „Mėlyniems plaukams“, bet… Paklausykit (dar kartą) Egidos gabalą iš „Guma“ albumo, prisiminkit ir įsimylėkit. Nebūtinai svajonę.

https://www.youtube.com/watch?v=reCwYmrUw50

R.E.M. „Nightswimming“

Nežinau, man čia apie romantišką ilgesį. Tik tas pianinas ir tik tas Michaelo Stipe‘o charizmatiškas vokalas.

U2 „Stay (Far Away, So Close)“

„With Or Withot You“?! Jūs juokaujate. O ir kitos airių baladės lai eina į pavėsį, nes šiai, mano subtilia nuomone – nėra ir nebus lygių.

https://www.youtube.com/watch?v=Xci8hM42Cz0

Queen „You‘re My Best Friend“

Feisbuke skaičiau, kad tos poros, kurios apsiženyja būdami kaip geriausi draugai, tai statistiškai jų išsiskyrimo tikimybė yra mažesnė net 70-čia procentų. Tad tuo viskas ir pasakyta. “You make me live, You’re my best friend.”

Bruce Springsteen „Secret Garden“

Antras kūrinys iš filmo garso takelio šiame sąraše, tik iš visiškai kitokio, nei prieš tai minėtas „Sėlinantis tigras, tūnantis drakonas“. Tačiau parinkau būtent jį iš visų TŲ filmų, nes vaizdo ir garso dermė čia proporcingai aukšta dermės santykiu. Nereali tiek daina, tiek juosta tiek istorija, tiek visa kita, sutikit!

Sting „When We Dance“

Šią dainą reikia klausyti būtent šia versija, kurią Stingas atliko gyvai rinktinei fanų publikai Italijoje. Čia yra visa meilė ir visas kodas. Beje, koncertas įrašytas per 9/11 Amerikoje įvykių dieną, tad jaučiasi didelis dramatizmas, atjauta, kaip Stingas sakė – pyktis, bei… Pamenu kaip ją klausiau Hi-fi tech parduotuvėje fotelyje prieš TV ir galvojau apie savo pirmąją nelaimingą meilę.

Electric Light Orchestra „Can’t Get it Out Of My Head“

Kai įsimyli, juk neįmanoma To žmogaus išmesti iš galvos. O jei dar meilės akto metu fone groja Elektrikai…

Europe „Carrie“

Šitas medliakas – šventas. Kažkada buvau 80s bandų glam rock fanas. Ši daina nurungė Whitesnake „Is This Love”, bei „Looking For Love”, bei kitas šios grupės balades. Labai gera meilės daina skirta nebūtinai konkrečiai to vardo merginai.

Pet Shop Boys “Being Boring”

Čia daina apie tusovkes, kuriose visi yra nuogi ir kuriose niekada nebūna nuobodu, tačiau, manau, ji taip pat apie TIK du žmones. Nes visada galima įžvelgti paraleles. Nes visi žino TĄ jausmą, kai su SAVU žmogumi gali praleisti neribotą laiką nenuobodžiaudamas.

Take That „Babe”

Šis britų boybandas laikomas geriausiu visų laikų tokio tipo tvariniu. O šis kūrinys – jei ne geriausia ką jie įrašė (nes dar yra „Back For Good“, yra „“How Deep Is Your Love“, yra „Never Forget“), tai bent šiame sąraše labiausiai tinkantis kūrinys.


Parašykite komentarą