Bene egzotiškiausias metų koncertas Lietuvoje: Mongolijos stepių rokas

Naujų garsų ir sąskambių išsiilgusiems sunkiosios muzikos gerbėjams šią vasarą bus tikra šventė: jų ausis festivalyje „Kilkim Žaibu“ nudžiugins visiškai naujo žanro – hunnu roko – pradininkai, Mongolijos grupė „The Hu“.

Tradiciniai mongoliški instrumentai – dvistygis smičiumi grojamas „arklio galvos smuikas“ morin khuur ir mongoliška tristygė liutnia tovšur, grojama pirštais ir tradicinis gerklinis mongoliškas dainavimo būdas toliau, nei Mongolijos stepės, nelabai tepaplito. Tačiau Mongolijos muzikos tradiciją suporavus su roko ir metalo muzika gimė unikali grupė „The Hu“, vienu metu užburianti ir savo autentiškumu, ir šiuolaikiškumu. To ir tereikėjo, kad mongoliška muzika pasklistų po visą pasaulį.

Hunnu roko“ pavadinimas siejamas su hunais – Romos imperijai ramybės nedavusia klajoklių gentimi, kuri, kaip manoma, buvo gimininga gentims, apsistojusioms dabartinės Mongolijos teritorijoje. „Mongolai ne šiaip pasiima vakarietiškos muzikos šablonus ir juos nepakeistus įklijuoja į savo muziką. Jie panaudoja kai kuriuos vakarietiškos muzikos elementus ir paverčia juos savo autentiška muzika. Tai nėra roko muzika, atliekama mongolų. Tai yra mongoliškas rokas“, – apie „The Hu“ muziką sakė Čikagos universiteto etnomuzikologė Thalea Stokes.

Du pirmieji grupės singlai – „Wolf Totem“ ir „Yuve Yuve Yu“ – dienos šviesą išvydo tik praėjusiais 2018 metais, tačiau svetainėje „YouTube“ abi dainos jau buvo perklausytos milijonus kartų ir yra itin teigiamai vertinamos viso pasaulio klausytojų. Šių dviejų dainų pakako, kad egzotiškuosius rokerius iš Mongolijos pastebėtų didžiulė JAV talentų agentūra WME.

Kai grojame, bandome dvasiškai išreikšti mongoliškos muzikos grožį. Manome, kad per savo muziką galime prakalbinti kiekvieną sielą. Tačiau tikrai nesitikėjome, kad išpopuliarėsime taip greitai“, – sakė „The Hu“ gitaristas Temka.

Festivalyje „Kilkim Žaibu“ susirinkusiems muzikos mylėtojams grupė „The Hu“ ketina pasiūlyti ne tik du žinomiausius savo kūrinius, bet visos valandos programą, kurioje bus gausu dainų iš dar neišleisto, tačiau jau septynerius metus šlifuojamo mongolų albumo.

Jonines švęsti kitaip siūlantis alternatyvios muzikos festivalis „Kilkim Žaibu“ vyks, birželio 21-23 dienomis vyks Varniuose, Lūksto ežero pakrantėje.

Daugiau informacijos: www.kilkimzaibu.com


Parašykite komentarą