„Naujasis Baltijos šokis ’20“ pristato pirmuosius atlikėjus: tarp jų – įspūdingas spektaklis šeimai

Vienas laukiamiausių Lietuvos kultūros padangės renginių – tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis“ – ruošia abejingų nepaliksinčią programą 2020-iesiems. Joje – pasaulinės šiuolaikinio šokio žvaigždės iš Australijos, Kanados, Europos ir dėmesį kaustantis brito Akramo Khano trupės spektaklis šeimai.

„Per porą savo gyvavimo dešimtmečių festivalis yra užsitarnavęs „šokio maratono“ etiketę – per vieną vakarą žiūrovams siūloma susipažinti net su keletu spektaklių. Toks intensyvus tvarkaraštis gali būti ne tik malonumas, bet ir nemenkas iššūkis. Tad kitais metais nutarėme sulėtinti tempą – sumažinome pagrindinės programos dalyvių skaičių, o didžiąją dalį spektaklių rodysime po du kartus“, – apie kitų metų gegužės 2–22 d. vyksiančio festivalio naujoves pasakojo jo vadovė Gintarė Masteikaitė.

Pagrindine programos naujove G. Masteikaitė įvardija vienos didžiausių šokio pasaulio žvaigždžių – brito Akramo Khano trupės – atvežamą spektaklį šeimai „Chotto Xenos“, kurio premjera įvyks kitų metų vasarį. Šis jaunajai auditorijai skirtas spektaklis nukelia žiūrovus atgal į praeitį ir kviečia kartu patyrinėti dažnai pamirštas ir nepapasakotas Pirmojo pasaulinio karo karių istorijas. Pasirodyme vaikams suprantamas meninis turinys susipina su svarbiais istoriniais motyvais.

Be šio itin laukiamo spektaklio, festivalio gerbėjai turės išskirtinę galimybę susipažinti su Australijos šiuolaikiniu šokiu. „Prieš metus dalyvavau Melburne vykstančiame šokio festivalyje, platformoje „Dance Massive“ ir Briugėje vykusiame australų šokio pristatyme. Matyta programa ir sutikti atlikėjai nulėmė sprendimą pristatyti nors mažą šio žemyno ir didžiulės šokio įvairovės dalelę Lietuvoje“, – susižavėjimo šiuolaikiniu australų šokiu neslėpė G. Masteikaitė.

„Naujajame Baltijos šokyje“ jau ne kartą viešėjo pasaulyje garsios šiuolaikinio šokio trupės ir choreografai iš Kanados. Kitais metais kanadiečių šokį pamilusių lietuvių laukia choreografės Catherine Gaudet darbas „Nuostabus išnykimas“. Būtent šis spektaklis, kuriame narpliojami egzistenciniai klausimai, matomas pasikartojantis gimimo, mirties ir atgimimo ciklas, o šokėjai yra susieti vienas su kitu ir įkalinti tame nesibaigiančiame cikle, taps kitų metų festivalio atidarymo renginiu.

Gera žinia ištikimiausiems festivalio gerbėjams – jau dabar galima įsigyti bilietus į atidarymo (Catherine Gaudet „Nuostabus išnykimas“) ir uždarymo (Akramo Khano trupės „Chotto Xenos“) spektaklius bei šiemet dėl ligos į festivalį nebeatvykusio graikų choreografo Christos Papadopoulos pasirodymą „Opus“.

Artėjančių švenčių proga festivalio rengėjai pirmą kartą siūlo įsigyti abonementą į visus festivalio renginius, tik įspėja, kad jų kiekis – ribotas.

Daugiau informacijos apie kitų metų gegužę vyksiantį „Naująjį Baltijos šokį“ ir visus jo renginius – jau netrukus newbalticdance.lt.

Bilietus į festivalį platina tiketa.lt ir teatrai.lt. Festivalį rengia Lietuvos šokio informacijos centras,


Parašykite komentarą