Staigmena: Emma Ruth Rundle apšildys violončelės virtuozė Jo Quail [UK]

 

Emma Ruth Rundle koncerto ypatingasis svečias – violončelės virtuozė ir kompozitorė Jo Quail iš Jungtinės Karalystės, sulaukusi plataus pripažinimo visame pasaulyje. Jos kūrybinės galios itin plačios, mat ji kuria tiek su grupėmis, tiek dirba su chorais ar net orkestrais. Iki maksimumo pažindama savo instrumentą, violončelę, ji sujungia ją su unikaliomis kilpų technikomis, ko padariny jos pasirodymai yra sudėtingi ir  dėl to itin įtaigūs ir išraiškingi.

Jo Quail, kaip didžiausius savo autoritetus ir įkvėpėjus kurti, įvardija Barbarą Hepworth ir Georgią O’Keefe, bei įvairią Debussy, Arvo Pärt, Tool ir Trento Reznoro muziką. Tad ji laisvai peržengia ribas tarp žanrų, žadindama klausytojo emocijas ir kiekvienu koncertu nuvesdama publiką į dar neatrastą teritoriją. Jos ištaigingas ir rafinuotas atlikimo stilius turi platų gerbėjų ratą šiuolaikinės muzikos pasaulyje, taip pat tarp progresyvios, postroko, metalo ir elektronikos scenos entuziastų.

Nuo 2010 m., kai pradėjo groti solo, Jo išleido 7 albumus, 3 EP ir gyvo pasirodymo DVD. Naujausias jos albumas „The Carthographer“ tyrinėja erdvę, kurioje susikerta klasikinė instrumentacija ir šiuolaikinė sunkioji muzika. Tai kūrinys, sudarytas iš 5 fazių, kurių kiekvienoje yra užkoduotas skirtingas metafizinis judesys.

Be savo kūrybos, Jo dalvyvauja įvairiuose projektuose, kaip kviestinė atlikėja ar bendrakompozitorė. Kaip antai projektas su Eraldo Bernocchi ir FM Einheit (Einstürzende Neubauten); Poppy Ackroyd albume „Revolve“; muzika spektakliams su Cappella Gedanensis (Lenkija), kuriame Jo kūrė chorines / orkestrines kompozicijų aranžuotes.

Jo Quail pasirodė daugelyje roko ir alternatyvių festivalių, tokių kaip Dunk! (BE), WGT (DE), Platuma (GB), bei Japonijoje, Pietų Afrikoje ir Naujojoje Zelandijoje. Kaip solo atlikėja ji turavo po Europą ir Australiją, taip pat apšildė tokius atlikėjus, kaip Caspian, MONO, Myrkur, Amenra ir Boris.


Parašykite komentarą