Notice: Undefined variable: the_query in /home/u452624141/domains/kult.lt/public_html/wp-content/themes/kult-garsugelmes/single-renginys.php on line 23

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/u452624141/domains/kult.lt/public_html/wp-content/themes/kult-garsugelmes/single-renginys.php on line 23

Vilniuje pirmą kartą koncertuos skandalingojo Nergal grupė “ME AND THAT MAN”

Kitų metų balandžio 5 dieną, penktadienį, Vilnių juodai nudažys tamsaus folko / bliuzo / Americana stilistikomis išraižytas projektas “ME AND THAT MAN”. Tai solinis Adamo “Nergal” Darski, dar žinomo, kaip skandalingosios juodmetalio grupės “Behemoth” lyderis, projektas. Nergalas ir vėl pasirašė paktą su velniu ir Lietuvoje, Menų Fabrike LOFTAS pristatys naujausiąjį projekto albumą “New Man, New Songs, Same Shit, Vol.2”.

Skandalinga asmenybė

Nergalas (pase, kaip Adam Michał Darski) gimė Gdynėje, užaugo katalikiškoje aplinkoje ir pradėjo groti gitara būdamas aštuonerių. Sceninis vardas Nergal – tai Babilono dievybė, karo dievas, kurio vaidmenį ikonografikoje iliustruoja tokie atributai, kaip durklas ir lankas.

Dar paauglystėje įkūręs juodmetalio grupę “Behemoth”, 2010 m. Nergalas buvo teisiamas Lenkijoje dėl kaltinimų šventvagyste už viešą religijos niekinimą. 2007 m. koncerto metu jis suplėšė Bibliją ir teisme įrodinėjo, kad tai buvo meninė išraiška, teigdamas, kad tai neturėjo būti kažką įžeidžiantis aktas. Jis taip pat teisinosi, kad žodžio laisvė Lenkijoje turėtų būti viršesnė už religiją. Visgi už Biblijos suplėšymą jam grėsė iki dvejų metų kalėjimo, tačiau 2010 m. birželio 28 d. kaltinimai Nergalui buvo panaikinti.

Skirtingi pasirodymai

“Behemoth” bei “ME AND THAT MAN” pasirodymai galima sakyti, yra kardinaliai skirtingi, tačiau ir kažkuo labai giminingi. Skirtingi, žinoma, pirmiausia muzikalia išraiška ir jos pateikimo paradigmomis. Pirmojo projekto misija – juodmetaliu šlovinti šėtoną, kai “ME AND THAT MAN” skamba nebūdingai melodingai, kartais netgi svaigiai ir romantiškai, bei panardnantys į juodosios meditacijos būseną.

“ME AND THAT MAN” scenoje, ne kaip šalutinis Nergal juodmetalio projektas, nenaudoja corpsepainto, odinių sceninių kostiumų ir vengia, jau minėtų, skandalingų Biblijos plėšimo aktų. Scenoje jie – tarsi velniški meilės džentelmenai, apsirengę stilingais juodais kostiumais, skrybelėmis ir, kaip ir su “Behemoth” – neišsižada meilės šėtonui.

Naujausias albumas su krūva ikoninių vardų

“ME AND THAT MAN” trečiasis studijinis albumas „New Man, New Songs, Same Shit, Vol.2”, išleistas 2021 m. lapkričio 19 d. „Napalm Records“ – ankstesnio projekto įrašo „New Man, New Songs, Same Shit, Vol.1“ (2020 m.) tęsinys. Naujas ir rafinuotas įrašas veda svaigiais klystkeliais, kuruos degalais abejose rankose nušviečia Nergalas.

Čia ir vėl gausu sunkiosios muzikos ikonų, kas iškelia įrašą į visiškai kitas aukštumas. Tokie vardai kaip Gary Holtas (Slayer, Exodus), Alissa White-Gluz (Arch Enemy), Randy Blythe (Lamb Of God), Dougas Blairas (W.A.S.P) ir Olve Abbath Eikemo („Immortal“, „Abath“) suraizgo užburiančią albumo okultinių himnų kolekciją. „New Man, New Songs, Same Shit, Vol.2” žymini dar vieną kvapą gniaužiantį nefiltruoto bliuzo, gotikinio folkloro, kantri esencijos ir blogio prisilietimo simbiozę, kuri greičiausiai, buvo nutvieksta tiesiai iš pragaro arba labiausiai pajuodusios bažnyčios.

Pirmasis kartas Vilniuje

Dėl visų pavardintų priežaščių, tikriausiai nereikia sakyti, kad kitų metų balandžio 5 dieną, penktadienį, Menų Fabrike LOFTAS bus ne tik užkurtas romantiškas pragaras, bei vaizduotėje deginamos bažnyčios ir siunčiami linkėjimai velniui. Tačiau įvyks ir vienas įdomiausių kitų metų koncertų Lietuvoje su Adamo “Nergal” Darski jau kultu tapusiu projektu “ME AND THAT MAN”.


Parašykite komentarą