SWANS + Norman Westberg


Notice: Undefined variable: the_query in /home/u452624141/domains/kult.lt/public_html/wp-content/themes/kult-garsugelmes/single-renginys.php on line 23

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/u452624141/domains/kult.lt/public_html/wp-content/themes/kult-garsugelmes/single-renginys.php on line 23

Po daugiau nei 6 metų, legendinė grupė “Swans” grįžta į Lietuvą ypatingam ir kitokiam pasirodymui. 2017 metais surengusi anšlaginį pasirodymą klube “Legendos”, šį kartą “Swans” suburs ypatingos muzikos mylėtojus meditatyviai patirčiai ne bet kur, o Šv. Jonų bažnyčioje spalio 28 d., šeštadienį, Vilniuje. Tai koncertinio turo dalis, kuriuo bus pristatomas šviežiausias grupės albumas pavadinimu “The Beggar”, pasirodysiantis jau birželio 23 d.

“Swans” Michaelas Gira subūrė 1982 m. Niujorke. Iš pradžių garsėjusi negailestingomis, žiauriomis, didelės apimties garso atakomis bei ekstremaliais, niūriais dainų tekstais ir griausmingu vokalu, “Swans” vėliau patyrė daugybę transformacijų.

Po grėsminga nuotaika pasižymėjusių „Filth“ ir „Cop“ albumų, ansamblis įsitraukė į griežtai mechaninį „Greed“ laikotarpio protoindustrialinį roką, kol vėliau sekė atmosferinės idilės su dvasine kova sukryžmintas, žymusis dvigubas opusas „Children of God“. Galiausiai, paskutinis tos “Swans” epochos pareiškimas – albumas “Soundtracks For The Blind” (1996), kuris prieš tai buvusius elementus sujungė į daugiau nei dvi valandas trunkantį muzikinį garso takėlį sielai.

Vėliau “Swans” egzistencijoje sekė ilga pertrauka – M. Gira po 15 metų nenutrūkstamų įrašų ir gastrolių, išformavo grupę. Per ateinančius 13 metų jis sukūrė ne vieną kritikų liaupsių sulaukusį albumą ir daug koncertavo gyvai su grupe “Angels Of Light”. M. Gira taip pat prodiusavo ir išleido kitų muzikantų albumus savo leidykloje “Young God Records”.

2010 m. “Swans” netikėtai atgimė, išleisdami studijinį albumą “My Father Will Guide Me Up A Rope To The Sky” –  kritikų išliaupsintas darbas pažymėjo ne tik grupės naują pradžią, bet ir, tuo pačiu, stipriausio jų kūrybinio laikotarpio pradžią.

Vėliau sekęs trigubas albumas „The Seer“, buvo palydėtas dar vienu ilgu pasauliniu turu. Sulaukęs ypatingai didelio žiniasklaidos teigiamo dėmesio ir masyvių albumo pardavimų, “The Seer” pateko į „Billboard“ Top 200. Kitas Swans darbas  „To Be Kind“ (dar vienas trigubas vinilas) debiutavo 36 vietoje Billboard Top 200 pardavimų sąraše ir 5 vietoje nepriklausomų atlikėjų pardavimų sąraše.

Per sekusį turą grupė išpardavė 47 koncertus, įskaitant dviejų naktų Niujorke, Čikagoje, Los Andžele, San Franciske ir Paryžiuje. “The Glowing Man” buvo paskutinis šio “Swans” įsikūnijimo studijinis darbas, o 2019 m. išleistu 15-uoju studijiniu albumu „Leaving Meaning“ M. Gira vėl grįžo prie darbo su sesijiniais muzikantais, tačiau jau visai kitokiu, švelnesiu ir ypatingai medytaviu skambesiu.

Šešioliktasis Swans studijinis albumas „The Beggar“ bus išleistas jau visai greitai – birželio 23 d. „Mute / Young God Records“. „The Beggar“ įrašytas ir sumiksuotas Candy Bomber studijoje, Berlyne, inžinieriaus Ingo Kraussas, o masteringas atliktas Dougas Hendersonas „Micro-Moose“, Berlyne. Albumą sukūrė ir prodiusavo Michael Gira, prie jo nagus prikiško ir nauji ir buvę “Swans”, “Angels of Light” nariai, taip pat elektroninės muzikos magas, viešėjęs Lietuvoje – Benas Frostas.

„Po daugybės ankstesnio „Swans“ albumo turo atšaukimų dėl pandemijos, ir nuolatinio laukimo, laukimo, laukimo, tarsi kabant ant bedugnės krašto bei keistos dezorientacijos, kilusios dėl šios staigios, bet nesibaigiančios priverstinės izoliacijos, nusprendžiau, kad laikas rašyti dainas naujam Swans albumui, pamirštant visa kita. Kūriniai gimė gana lengvai, ir, tuo pačiu, visada su įtarimu, kad tai gali būti mano paskutiniai sukurti kūriniai.” – pasakoja Michaelas Gira – “Kai pagaliau galėjau keliauti su dainomis į Berlyną, dirbti su draugais įrašinėdamas šį įrašą, jausmas buvo panašus į akimirką „Ozo burtininko“ filme, kai šis iš juodai balto virsta spalvotu. Dabar jaučiuosi gana optimistiškai. Mano mėgstamiausia spalva yra rožinė. Tikiuosi, kad albumas jums patiks.“

 

Su „The Beggar“ dirbo:

Michael Gira – Vokalas, akustinė gitara, kūryba. Neseniai Gira išleido savo apsakymų ir žodžių, skirtų muzikai, knygą „The Knot“. Jis gyvena Naujojoje Meksikoje.

Kristof Hahn – Lap steel, įvairios gitaros, vokalas. Kristofas prisijungė prie „Swans“ 1989 m. ir buvo pagrindinis „Angels of Light“ bendradarbis, o 2010–2017 m. – pagrindinis „Swans“ narys. Kai nemuzikuoja Kristofas verčia knygas. Jis gyvena Berlyne, Vokietijoje.

Larry Mullins – būgnai, mellotron, įvairūs klavišiniai, pritariamasis vokalas. Larry yra simfoninio orkestro perkusininkas. Dešimtajame dešimtmetyje jis grojo su Iggy Popu, o vėliau su „The Stooges“. Dabartinis pagrindinis jo užsieėmimas – groti būgnais „Nick Cave and The Bad Seeds“. Laris gyvena Berlyne, Vokietijoje.

Dana Schechter – bosinė gitara, lap Steel, klavišiniai, vokalas, fortepijonas. Dana grojo bosine gitara ir buvo pagrindinė grupės „Angels of Light“ narė. Dana taip pat yra animatorė ir dizainerė kino industrijoje, šiuo metu gyvena Berlyne, Vokietijoje.

Christopher Pravdica – bosinė gitara, klavišiniai, vokalas. Chrisas grojo bosine gitara kaip pagrindinis “Swans” narys 2010–2017 m. Jis yra garso dizaineris ir gyvena Brukline, Niujorke.

Philas Puleo – būgnai, perkusija, vokalas, fortepijonas, egzotiški pučiamieji instrumentai. Dešimtojo dešimtmečio pabaigoje Philas grojo būgnais su “Swans” ir buvo pagrindinis grupės narys 2010–2017 m. bei prisidėjo prie “Angels of Light”. Philas yra talentingas iliustratorius ir gyvena Čikagoje.

Benas Frostas – gitara, sintezatoriai, garso manipuliacijos. Jo asmeninė kūryba pasižymi kaip itin dinamiška ir, tuo paciu, subtili bei melodinga. Daugybė jo albumų ir galingi gyvi pasirodymai pelnė jam didelį pripažinimą. Jis taip pat yra kompozitorius ir muzikos filmams bei televizijai aranžuotojas. Benas gyvena Reikjavike, Islandijoje.

Pagalbinius vokalus “The Beaggar” albume atlieka Jennifer Gira, Lucy Kruger ir Laura Carbone.

Unikali ir nepamirštama patirtis bei galimas nušvitimas su “Swans” Šv. Jonų bažnyčioje prieš pat Vėlines spalio 28 d., šeštadienį, Vilniuje.

Bilietų kiekis – itin ribotas.


Parašykite komentarą