Bohren & der Club of Gore | Šv. Jonų bažnyčia

Bene lėčiausio pasaulyje jazz flagmanai Bohren & der Club of Gore grįžta į Vilnių

Lygiai prieš 5 metus tamsoje panardinę į spalvų kelionę sausakimšus Kongresų Rūmus, vokiečių doom jazz trio grįžta į Vilnių. Tik šį sykį – į bene tinkamiausią jų muzikai erdvę – bažnyčią. Ir ne veltui, mat jų grojamas itin lėtas jazz, kuris, paradoksalu – vaizduotėje su kiekvienu mirksniu sukuria milijonus spalvų – dar krikštijamas kaip laidotuvių ar tiesiog funeral jazz. Tad tinkamesnės vietos mirti iš katarsio ir po to atgimti gyvenimui, nei Šv. Jonų bažnyčia, su Bohrenais, Kovo 25 d., turbūt, nelabai kur bus.

Praėjus 6 metams po „Piano Nights“ ir daugiau nei 12-ai nuo kultinio „Dolores“, Bohren & Der Club of Gore prieš pat pandemiją 2020-iais išleido aštuntąjį studijinį albumą „Patchouli Blue“, kuriame yra neįprastai daug grupei kūrinių – net vienuolika. Kita vertus, visi 11 kūrinių sumoje trunka kiek daugiau nei valanda, o tai reiškia, kad unikali Bohrenų atmosfera niekur nedingo – tas pats mėgavimasis didingu lėtumu, tik išgaunamas per kur kas trumpesnio laiko amplitudę. Albume „Patchouli Blue“ vargonai verčia klauptis, o saksofonas kruopščiai išvystytą įtampą nukreipia į peizažą, kuriame tu gali sutikti arba savo tamsiausią demoną, arba šviesos stulpą nuo žemės iki pat dangaus.

Sakralios erdvės šimtmečius menantys skliautai, aklina tamsa vaizduotei išgryninti, žvakės ritualinei praktikai sustiprinti ir milijonai atspalvių atšvaitais tavo vaizduotėje užsimerkus – toks bus Bohren & der Club of Gore koncertas Šv. Jonų bažnyčioje, Vilniuje, kitų metų kovo 25 dieną.

Bilietų prekybos startas BILIETAI.LT – antradienis, rugpjūčio 22 d. 


Parašykite komentarą