Dimitris Papaioannou: Transverse Orientation | Premjera Lietuvoje

Vienas svarbiausių Europos ir viso pasaulio kūrėjų, scenos meno genijus Dimitris Papaioannou pirmą kartą atvyksta į Lietuvą. Naujausią jo šokio spektaklį „Transverse Orientation“ Vilniuje pristato Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras ir festivalis „Naujasis Baltijos šokis“. Išskirtinė scenos meno patirtis – metų įvykis ne tik Lietuvos žiūrovams, tai – vienintelis premjeros rodymas Baltijos šalyse, dviem kovo vakarams subursiantis meno gerbėjus iš viso regiono.

„Transverse Orientation“ reiškia „nenuilstamai sekti tolimą, susiorientuoti padedantį šviesos šaltinį.“ Kad prieš mūsų akis iškiltų ryškūs ir dažnai humoru paženklinti vaizdai, tikras reginio meistras, graikų menininkas, egzistencines temas tyrinėja pasitelkęs mitologiją ir meno istoriją. Semdamasis įkvėpimo iš natūralaus drugių polinkio skristi į šviesą, „Transverse Orientation“ kalba apie žmogaus siekį rasti prasmę savo gyvenimo kelionei.

„Žvelgdami į šiuos didingus Madonos paveikslus ar vyriškas graikų statulas, suprantame, kad ne kasdien tenka patirti, ką reiškia turėti reikalų su genijumi.“ – Luc Hernandez, Exit Mag, 2021 birželio 3 d.

Festivalį „Naujasis Baltijos šokis“ organizuoja Lietuvos šokio informacijos centras ir „Vilniaus festivaliai“. Festivalį finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė, partneris – Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras.


Parašykite komentarą