Emma Ruth Rundle [US] | Vilnius

 

Šių metų lapkričio 9 dieną – išskirtinėje erdvėje, išskirtinis koncertas – Šv. Jonų bažnyčioje koncertuos kultinė atlikėja iš JAV Emma Ruth Rundle. Muzikinę karjerą pradėjusi grupėse „Nocturnes” ir “Marriages“, bei išleidusi itin palankiai kritikų įvertintus 5 solinius albumus, atlikėja Vilniuje pristatys naujausią savo darbą „Engine of Hell”.
 
Emma Ruth Rundle visada buvo žinoma, kaip įvairiapusė muzikantė ir kūrėja, vienodai gerai gebanti derinti svajingą abstrakciją (kaip debiutiniame darbe, pavadinimu, “Electric Guitar: One”), ar pasinerti į maksimalistinius tekstūrų tyrinėjimus (diskai grupėse „Marriages“, „Red Sparowes“, „Nocturnes“), ar, kad ir rašyti dainas klasikinei akustinei gitarai, kaip albume “Some Heavy Ocean”.

Tačiau „Engine of Hell“ E. R. Rundle daugiausia dėmesio skiria instrumentui, kurį paliko nuošaly būdama dvidešimties, kai pradėjo groti grupėse – fortepijoną. Kartu su jos balsu skambantis pianinas albume “Engine of Hell” sukuria nenusakomai betarpišką intymumą, tarsi sėdėtum šalia Emmos ir grotum kartu su ja trapiais prisilietimais.
 
Naujausiame albume E. R. Rundle fiksuoja žmonijos netobulumą ir pažeidžiamumą: „Čia rasite keletą man labai asmeniškų dainų, daugybę mano prisiminimų bei balansavimo ant sveiko proto ribos, tarsi panardinant kojos pirštą į išorinę suvokimo dimensiją. Albume “Engine of Hell” imu tave su savimi betarpiškai į netobulumo ir pažeidžiamumo inversijas.”
 
Išskirtinis Emma Ruth Rundle koncertas Šv. Jonų bažnyčioje, lapkričio 9 dieną, taps daugiaprasme patirtimi, tiek rinktiniam melomanui, tiek analizuojačiam intravertui, tiek norinčiam palikti nuošaly kasdienybę, tiek trokštančiam užsimiršti ar tiesiog giliai pamedituoti.

Parašykite komentarą