Hexvessel + Crooked Mouth | Sodas 2123

Šamaniškai psichodeliškos muzikos vėliavnešiai iš Suomijos gruodį koncertuos Vilniuje!

„Hexvessel“ muzikos stilius įvardijamas, kaip „forest folk“ arba, kaip teigia “Vice”: „Bangomis besiritantis angliškasis folk, įtakotas Americana, psichodelijos, bei The Doors. Jų debiutinis albumas „Dawnbearer“ buvo išleistas 2011 m. Svart Records ir sulaukė muzikos apžvalgininkų dėmesio, tokių kaip „Stereogum“ (JAV), o britų dienraštis „The Guardian” netgi užsiminė apie “okultinio roko iškilimą”.

2012 m. Hexvessel albumas „No Holier Temple“ buvo nominuotas dviems „Emma Gala“ (Suomijos „Grammy“ apdovanojimams). Grupė taip pat laimėjo du „Femma“ apdovanojimus (Alternatyvios muzikos Suomijos „Grammy“ apdovanojimai) – vieną už „psichodelišką“ albumą, o kitą – „Music Finland“.

„Hexvessel“ eksperimentuoja ne vien su stiliais, bet ir išbando iš įvairių pasaulio kampelių surinktus instrumentus, tokius kaip psalteriumas, citra, arfa, melotronas, mandolina, bandonija ir t. t.

2015 m. Hexvessel pasirašė sutartį su „Sony Music“, kuriai priklausė „Century Media Records“. Ten grupė išleido savo pirmąjį 7 colių singlą „Earth Over Us“, kuris buvo išparduotas vos ne akimirksniu.

„All Tree“ išleistas 2019 m., kurį muzikos žurnalas „Soundi“ albumą įvertino 4 iš 5, teigdamas, kad „Hexvessel sugeba kurti naujoves ir pasiekti naujas dimensijas, išlikdami ištikimi savo šaknims ir neprarasdami savęs“.

Kerrang (JK) ir Brooklyn Vegan (JAV), apie grupę šiuo metu rašo: „Jie per daug rafinuotai platūs, kad būtų tokie nišiniai, bet su naujausiu albumu “Polar Veil” gali įvykti proveržis, kurio jie visada taip nusipelnė“.


Parašykite komentarą