Jozef Van Wissem | Vilnius

Spalio 24 dieną, sekmadienį, 19:00 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje koncertuos Barokinio instrumento – liutnios virtuozas iš Nyderlandų Jozefas Van Wissemas. Kompozitorius įvardyjamas, kaip asmuo „Liutniai suteikęs antrą kvėpavimą bei seksualumą“, 2013 metais dar ir pelnė Kanų Kino Festivalio laurus už geriausio garso takelio sukūrimą kultinei Jimo Jarmuscho juostai „Išgyvena tik mylintys“.

\Bilietai: https://www.bilietai.lt/…/konc…/jozef-van-wissem-340088/

Remiantis The New York Times, „J. Van Wissemas yra ir avangardo kompozitorius, ir baroko liutininkas, todėl jam nesvetima dichotomija“. Anot „The Quietus“, „Van Wissemas yra geriausiai žinomas liutnininkas Vakarų pasaulyje.“ Pasak muzikos kritiko Richardo Fosterio,„Patekti į Van Wissemo pasaulį – tai pasiduoti savitos muzikos garsų įtaigai, betarpiškai išgaunamos kūrėjo grynumu bei tiesmuku ir, tuo pačiu, itin dideliu grakštumu – tokia jo gyvų pasirodymų esmė.

“Kompozitorius, be to, yra gerai žinomas dėl daugybės savo bendrų darbų, su tokiais menininkais, kaip Zola Jesus, Tilda Swinton, Jarboe, bei ilgametės bendradarbysės ir draugystės su Jimu Jarmuschu. „Liutnia yra tarsi priešprieša visoms technologijoms, soc. medijoms ir kt. panašiems niekalams“ – teigia viename iš interviu J. Van Wissemas.

„Entrance to Eternity“ yra pirmasis J. Van Wissemo bendras darbas su Jimu Jarmuschu (pasirodęs 2012 m.), bei vėliau sekė ir antrasis, pavadinimu „Mystery of Heaven“ (pastarajame, kviestinė vokaliste tapo aktorė Tilda Swinton). 2013 m. kompozitorius sukūrė garso takelį kultinei J. Jarmuscho juostai „Išgyvena tik mylintys“, už kurį pelnė prestižinį Kanų Kino Festivalio „Auksinės palmės šakelės“ apdovanojimą.

Nesvarbu ar kalbame apie jo kinematografija persmelktą kūrybą, įspūdingas kooperacijas, ar tiesiog jo pačio, kaip nūdienos mąstytojo portretą – skaidriai tyras ir, tuo pačiu, bauginančiai tamsus

Jozefo Van Wissemo pasaulio skambesys privers kiekvieną trumpam stabtelėti ir išlaisvinti giliausiai glūdinčias vidines baimes.Pirmą kartą ten kur ir derėtų – tarp Šv. Kotrynos bažnyčios skliautų, Vilniuje – liutnios virtuozas iš Nyderlandų Jozefas Van Wissemas spalio 24 d., sekmadienį.


Parašykite komentarą