JUODOSIOS KALĖDOS Industrial Fest II

„Juodosios Kalėdos“ sugrįžta! Gruodžio 2 d. Vilniuje kils monumentalios triukšmo sienos, jų plyšiuose raitysis gličios industrinės gyvatės, bandančios savo žvynais sugerti paskutiniuosius pro apokaliptiškai apsiniaukusį dangų prasiskverbiančius blankios saulės spindulius. Tą vakarą „SODAS 2123” erdvė virs tarp tamsos ir šviesos klaidžiojančių sielų kovos lauku. Per tamsumas į šviesą, o per šviesą į tamsumas pasiklydusius ves:

Abul Mogard – prieš dešimtmetį muzikos horizonte pasirodęs vardas kurį laiką plaukė ramia banga, tačiau po 2018 m. albumo „Above All Dreams“ tapo tikrų tikriausia ambient muzikos sensacija! Istorijos apie tai, jog įstabias ambientines kilpas raito Belgrade gimęs ir ilgus metu metalo gamykloje dirbęs senolis kurstė daugelio smalsumą. Ne jau gi tai tiesa? Melomanų gretos ūžte ūžė nuo įvairiausių teorijų apie tai kas galėtų slėptis po šiuo vardu, bet yla išlindo iš maišo – Abul Mogard tai italų prodiuserio ir muzikanto Guido Zen alter ego. Sapniškas, gilus, subtilus, iki smulkiausių detalių apgalvotas ir aukščiausios prabos ambientas. Tai neabejotinai aktualiausias pastarojo dešimtmečio ambient scenos vardas. Abul Mogard per metus sugroja vos keletą koncertų. Pasirodymas Vilniuje – išskirtinė galimybė ištirpti šio muzikos aristokrato generuojamuose garso kilpose.

INADE – daugiau nei prieš tris dešimtmečius dviejų bičų − Knuto Enderleino ir Rene Lehmanno – sukurtas dark ambient projektas, pelnęs kultinio reiškinio etiketę ne tik Vokietijos undergrounde, bet nišinės elektroninės muzikos mėgėjų visame pasaulyje gretose. Duetas įkvėpimo semiasi iš įvairiausių kosmologinių, mistinių ir spiritualistinių idėjų. Perėjusios Knuto ir Rene smegenų filtrą, šios idėjos virsta klampiai kreiva dark ambient/industrial mase, kurioje savąją erdvę atranda ne tik melancholiški egzistencialistiniai apmąstymai, bet ir rafinuotas sadizmas. Jei reiktų įgarsinti siurrealistiškai groteskiškas Francio Bekono drobes „INADE“ tam tobulai tiktų.

Deutsch Nepal – legendarinis alkoholio ir skandinaviško žvarbesio persmelktas Peterio Anderssono, geriau dar žinomo kaip Lina Baby Doll, industrial/dark ambient projektas. Lietuvos andergroudininkam puikiai pažįstamas ir ne kartą gyvai regėtas švediškas agregatas atvyksta į mūsų žemes išspjauti naują dozę gyvenimiškų pūlių. Pasiskolinęs pavadinimą iš krautrokerių „Amon Düül II“ kūrinio, Peteris tam tikra prasme kuria panašų repetatyvumu ir ritmiškumu pasižyminti muzoną, tačiau kur kas grubesnį, tamsesnį, persmelktą žmogiškųjų paklydimų, kritimų dugnan ir bandymų vėlei pakilti.  

Raison d’Etre – dar vienas skandinaviškos industrinės scenos flagmanas. Kaip ir „Deutsch Nepal” į tamsios elektronikos tyrus įsiveržęs per kutlinio „Cold Meat Industry” leiblo duris. Garso menininko Peterio Anderssono (ne, čia ne tas pats bičas iš „Deutsch Nepal“, tiesiog Švedijoje apstu Peteriu ir Anderssonu) praėjusiame amžiuje užsuktas projektas nepaliaujama mala rūpius dark ambient/industrial miltus, kuriuose maišosi šaltos minimalistinės tekstūros, šaižūs triukšmai, o retsykiais prasimuša link simfoninės muzikos estetikos nudreifuojantys bei elitistine didybe persmelkti pasažai.

DERMA – Italijos pogrindžio elektronikos flagmano Massimo Magrini, pernai „Juodosiose Kalėdose” pasirodžiusio su „Bad Sector“ projektu, ir tarp poezijos, skulptūros, tapybos bei muzikos plaukiojančio Riccardo Bianchi duetas. EBM, synthwave, darkwave ir dar biesas žino tarp kokių žanrų laviruojantys italai pasiruošę ne tik paklaidinti publiką industrial/coldwave koridoriuose bet ir prisiminti šlovingus 70-80-ųjų pop scenos laikus. Italų duetas užsuks tamsių šokių sūkurį!  

Driezhas – vienas kertinių lietuviškos nekonvencinės elektronikos vardų ir uostamiesčio scenos pažiba. Kristijono Lučinsko projektas, drąsiai nardantis tarp ambient, synthpop ir etno muzikos, į Lietuvos muzikos istoriją visiems laikams aukso raidėmis įsirašė su albumais „Tolumoje“ ir „Gonija“. Šie darbai turėtų būti įtraukti į muzikos pamokų programas kaip etaloniniai pavyzdžiai parodantys, jog etno muzika, išlaikydama savo bruožus, gali skambėti velniškai kietai ir nebūti tik ašaringos raudos ir sutartinės. „Juodųjų Kalėdų“ scenoje pasirydinsiantis „Driezhas“ pristatys naują dvigubą LP „Sutemos” (rinktinė).

 


Parašykite komentarą