KODO (Japonija)

 

Taiko būgnų ansamblis „Kodo“ grįžta į Lietuvą paminėti savo veiklos 40-mečio su specialia programa „Tsuzumi“. Šia programa „Kodo“ kviečia patirti ir apmąstyti ansamblio istoriją – koncerto metu skambės kertiniai, svarbius momentus pažymintys kūriniai bei dar negirdėtos kompozicijos iš praeities.
„Kodo“ savo istoriją skaičiuoja nuo 1981 m. įvykusio debiutinio pasirodymo „Berliner Festspiele“. Nuo to momento ansamblis surengė daugiau nei 6 000 pasirodymų 50-yje šalių penkiuose žemynuose. Energinguose „Kodo“ koncertuose pinasi tradiciniai teatro ritualai ir senoviniais instrumentais atliekamos šiuolaikinės kompozicijos. Grupės greitis bei miklumas yra įspūdingi, o būgnai svaigina širdies dūžių pulsu. 2001 m. „Kodo“ nariai tapo pirmaisiais japonų menininkais, kurie koncertavo Nobelio taikos premijos koncerte Osle. Grupė buvo įtraukta į oficialų 2002 m. FIFA pasaulio taurės himną ir tiesiogiai pasirodė oficialiuose šios taurės koncertuose. 2003 m. pasaulinį pripažinimą pelnęs filmas „HERO“ dar labiau atkreipė kino kūrėjų dėmesį į „Kodo“.
„Kodo“ veikla neapsiriboja vien scena – ji nuo 1988 m., bendradarbiaudama su Japonijos Sado salos gyventojais ir menininkais iš viso pasaulio, kasmet rengia tarptautinį menų festivalį „Earth Celebration“. Tai ir visa bendruomenė, turinti savo kaimą „Kodo Village“ bei stiprią misiją – gyventi, mokytis, kurti.
Grupės pasirodymuose naudojami trijų kategorijų taiko būgnai, kurių didžiausias o-daiko sveria net 400 kilogramų! Neatsiejamą vaidmenį kuria ir kiti tradiciniai japonų muzikos elementai: tokie instrumentai kaip fue (bambukinė fleita), shamisen (japonų bandža), koto (arfa) ir narimono (metaliniai mušamieji), šokis bei vokalai.
Keliaukite į praeitį „Kodo“ pėdsakais iki pat ansamblio ištakų bei kartu pažvelkime į ateitį paskutiniu numeriu skambėsiančiu kūriniu „Tomorrow“, paženklinančiu naują ansamblio istorijos puslapį.


Parašykite komentarą