Muzika+kinas: Jozef van Wissem & Hilary Woods

Po daugiau nei dviejų metų, Jozefas Van Wissemas grįžta į Vilnių ir kas svarbiausia – iki tol dar nepatirtam pasirodymui. Naujausių albumų „Behold! I Make All Things New“ ir „Nosferatu: The Call Of The Deathbird“ pristatymų turas vainikuojamas kultinio Fritzo Lango nebylaus kino filmo „Destiny“ (1921 m.) įgarsinimu visiškoje tamsoje liutnia, tarp Šv. Kotrynos bažnyčios skliautų, juodojo renesanso mago Jozefo Van Wissemo. Gruodžio 17 d., sekmadienį.

“Likimas” – nebylus, vokiškojo ekspresionizmo fantastinis romantinis filmas režisuotas Fritzo Lango, kuris yra įkvėptas Indijos liaudies pasakos apie Savitri. Filmas pasakoja apie moterį, trokštančią vėl susitikti su mirusiu mylimuoju. Juostoje taip pat sekami trys kiti tragiški romanai, vykstantys Artimųjų Rytų mieste; Venecijoje, Italijoje; ir Kinijos imperijoje.

Į kinematografišką ir magišką vakaro patirtį įves kylanti pogrindžio žvaigždė Hilary Woods. Dainų, garso, tekstų kūrimo ir analoginių juostų filmavimo srityse airių atlikėjos Hilary Woods kompozicijos ugdo praktikas, kurios reflektuoja viena kitą. Jos garsinis eksperimentalizmas ir tyrinėjimai, apimantys drone, semplavimą, field-recording, bei žinoma, subtilų vokalą – atskleidžia giliai asmenišką ir intuityvų dainų rašymą. Jau visai netrukus bus išleistas trečiasis pilnametražis Hilary įrašas, įtraukiantis į vizualinę galią, fiziškumą ir jaudinantį didingumą, kultinėje leidykloje „Sacred Bones Records“.

Jozefas van Wissemas – avangardo kompozitorius ir liutenistas, grojantis juoda, pagal užsakymą pagaminta, vienintele tokia pasaulyje, barokine liutnia. Jo kūrinių pavadinimai ir pobūdis turi krikščioniškai mistišką reikšmę, o jo kuriama muzika yra tiesiog nesenstanti. 2013 m. van Wissemas Kanų kino festivalyje laimėjo apdovanojimą už geriausią garso takelį Jimo Jarmuscho filmui „Gyvi liko tik mylintys“.


Parašykite komentarą