Sigur Ros | Arena Riga

Spalio 15 dieną Rygos arenoje su vieninteliu koncertu Baltijos šalyse pasirodys geriausiai žinomas šiuolaikinės islandų muzikos kolektyvas „Sigur Rós“.

Grupė po daugiau nei 5 metų pertraukos leidžiasi į naują pasaulinį koncertinį turą, kuris balandį prasidės  Amerikoje, o rudenį tęsis Europoje. Kadangi šiuo metu studijoje vyksta albumo įrašai, neabejotina, kad koncerte skambės ir visiškai naujos kompozicijos, ir rinktinė iš geriausiai žinomos 25-erių metų medžiagos.

„Sigur Rós“ 1994 m. įkūrė gitaristas ir vokalistas Jón Pór Birgisson, bosistas Georgas Hólmas ir būgnininkas Ágúst Ævar Gunnarsson.Sveinsons (Kjartan Sveinsson). 2013 metais Kjartano ir grupės keliai išsiskyrė, tačiau šiemet paskelbta, kad jis sugrįžo, o tai neabejotinai gera žinia ilgamečiams grupės gerbėjams.

Grupės diskografija startavo 1997 m. su albumu „Von“, tačiau Sigur Rós sulaukė platesnio, įskaitant tarptautinį dėmesį, su antruoju studijiniu albumu „Ágætis byrjun“ (1999). Iki šiol buvo išleisti 7 studijiniai albumai ir grupė patvirtino, kad šiuo metu kuriamas paskutinis aštuntasis.

Grupės muzikos stilių kritikai dažniausiai priskiria postroko kategorijai, tačiau bėgant metams ji susiliejo su dviprasmiška muzika, drama ir drum popu. SR asociacijuomi su „Mogwai“, „Tangerine Dream“ ir „Bark Psychosis“. Sigur Rós vizitinės kortelės yra Joneso falcetas ir grojimas gitara, kuriame jis naudoja violončelės smičių. Taip pat kylančiosios styginių ir orkestro partijos, už kurias daugiausia atsakingas Kiartanas. Dainos dažniausiai yra islandiškos, tačiau kai kurios iš jų parašytos paties Joneso Hopelando sukurta kalba, kuri iš esmės yra garsų serija.

Muzikos gerbėjai dažnai varžydavosi ieškodami įdomių epitetų apibūdinti Sigur Ros muziką ir pabrėžti aukštą solisto ir gitaristo Jonsi vokalą. Kartu jie pabrėžia, kad išvykimas iš tėvynės ilgam prilygsta „bambagyslės nukirpimui“, patvirtinantys, kad jų kuriamą muziką tiesiogiai įkvėpė stulbinanti aplinkos topografija.

„Nuostabi vieta“, – apie tėvynę pasakoja jie. – „Turime visas šias dideles negyvenamas vietas su ledynais ir lava. Dangus šioje šalyje toks didelis.“ 

Štai kodėl „Sigur Ros“ yra ne tik komerciškai sėkmingiausia Islandijos muzikos banda, bet ir viena svarbiausių šiuolaikinės muzikos grupių pasaulyje.
Daugiau informacijos: https://sigurros.com


Parašykite komentarą