Naujausias bei kiti Lietuviško metalo vaizdo klipai

Vakar Lietuvos muzikos metalo rinkai buvo pristatytas dar vienas, bet itin retas dalykas – dainos video klipas. Šį retą džiaugsmą bei malonų akių skausmą surentė Vilniečių metalo (tiesiog – be vosokių ten death ar black priedėlių) grupė “Awakening Sun”, kuri susibūrė praėjusių metų pavasarį. Klipas užkliuvo už akies, nes žiūrisi estetiškai, pastatytas kokybiškai, o ir daina visai nieko. Intro – lyriškas gitaros pragrojimas, o toliau growlas, fuzai ir panašūs dalykai sudėlioti, ir atlikti tvarkingai. Savo kokybe man jie kažkuria prasme priminė Suomių death doomerius „Swallow The Sun“.

Nuėjus į Vilniečių fcb pofilį ar oficialią svetainę, matom, kad vyrukai rimtai taikosi į kur kas didesnes mases, nei LT metalo rinka. Viskas surašyta be klaidų, aiškiai ir svarbiausia – in english. Bandymą eiti į plačiuosius kruvinus vandenis patvirtina ir tai, kad banda dalyvaus “Wacken Open Air” metalo festivalio (kuris vyksta Vokietijoje ir, ko gero, yra didžiausias sunkiosios muzikos festivalis pasaulyje) atrankoje, Lietuvoje. Grupė nugalėjusi šiame brutalaus grožio konkurse gauna teisę pasirodyti “Wackene” ir ten rungtis dėl nugalėtojos titulo, kuris garantuoja leidybinį kontraktą „Nuclear Blast“ leible. (Kas yra lygu „EMI“ popse ar kokiam „BPitch Control“ šokiuose)

Vystant temą „Lietuviškos metalo scenos meniški vaizdzeliai Jiutube“, galima žvilgtelėti kas buvo dar sukurpta meniško ir gražaus per pastarąjį metą.

2011-tų rugsėjį šmaikštaujantys grindcore‘ščikai „Faršas“ davė vaizdų pavadinimu „Totalus Išsitaškymas“. Gyvi projekto pasirodymo fragmentai sujungti su romantišku pasiplaukiojimu valtele, bei ant žemės besimėtančia karinės pramonės faršiena.

Šiaulių progresyvaus metalo grupė „Stranger Aeons“ 2011-tų Rūgpjūčio pabaigoje sumetė itin teatrališką, pilną specialiųjų, montažo ir šiaip vaizdinių efektų „poetinį reginį“. Ir kadangi gruės frontmenas yra ne vokalistas, o vokalistė, tai nuo blizgių lūpų klipas pasidaro dar žiūrimesnis.  “The Master”.

2010-tųjų rugsėjį Heavy Metalistai „Thundertale“ sukalė studijinį klipą saldžiarūrei, ir tuo pačiu dėl to maloniai ausyse cirkuliuojančiai baladei pavadinimu “Švieski žvaigžde aukštai”. Primena geriausius extremalios dainos “More Then Words” vaizdus.

O štai mano mėgstamiausias LT metalinis projektas / grupė / atlikėjas „Luctus“ (kuris groja be kompromisinį karinį Black Metalą (su hardcore elementais) iš Kauno, surentė lo-fi, low-tech bei raw black klipą (kaip ir priklauso tokio tipo muzikinei bandai) pavadinimu „Tikrovės Iliuzija“ . Gabalas – geras, klipas – juodas. Pažymėsiu, kad ši grupė yra žiauriai stipri live‘erė. Bent aš „Mėnuo Juodaragyje“ suvalgiau jų pasirodymą ir nekantraudamas laukiu šios vasaros „Luctus“ show (žinoma jei jie koncertuos).


Žymos:, , , , , , ,

SUSIJĘ:


Parašykite komentarą