Daimon („Techstylism“): „Pirmoje vietoje man yra pati muzika. O žanro pavadinimas yra tik sutartinis kodas, palengvinantis žmonių bendravimą”

Daimono, manau, daugeliui pristatinėti nereikia. Jis yra didžėjus grojantis jau 15 metų. Gimtinė jo yra Utena, kuri dar yra krikštijama kaip Lietuvos techno sostinė. Geros muzikos susivienijimas „Techstylism“ jam yra geriausia chebra. Be to, kas nekeista, jis yra sveikos gyvensenos puoselėtojas, nevartoja jokių svaigalų ir nevalgo mėsos. Dar užsiiminėja Dimka (kaip draugai jį šaukia) dvasinėmis praktikomis, aktyviai sportuoja, yra renginių organizatorius…

Vardinti iš ties yra ką, tad ir kalbėta buvo daug, smagiai ir įdomiai. Tą vėlyvą antradienio vakarą. Apie tai kaip jį pasirinko muzika, kaip jis pirkdavo pirmąsias plokšteles Berlyne. Apie jo aistrą didžėjavimui, sveikai gyvensenai ir meditacijos galią. Bei kas be ko, artėjantį labai svarbų įvykį – „Techstylism“ 10-ties metų jubiliejų su tokiais techno muzikos grandais kaip Inigo Kennedy iš UK, bei Ray Kajioka iš Berlyno.

Techno – taip, tačiau tai tik pradžia kelio pavadinimu „muzika“.

Sveikas. Kuomet prieš mėnesį tave kalbinau, tu ruošeisi beveik dviejų savaičių išvykai į… meditacijos stovyklą. Kaip sekės? Gerai pailsėjai / pameditavai?

Labas, konkrečiai toje meditacijos stovykloje sudalyvauti nepavyko. Tačiau meditacija man – kasdienė praktika.

Supratau. Prie to mes dar pokalbio eigoje sugrįšime, bet dabar geriau pakalbėkime apie Žemiškus Dalykus. Esi DJus. Kodėl pasirinkai būtent techno? Kuo tave sužavėjo ta „monotoniška vieno ritmo muzika“? (kaip sako išsilavinę žmonės)

Nesirinkau techno. Techno pasirinko mane (juokiasi)! Apskritai tai ilga istorija ir pasakoti galima visą dieną. Sakydamas nesirinkau techno turiu omenyje du dalykus: pirma – pasirinkau muziką ir techno sudaro tam tikrą dalį mano grojamos muzikos. Antra – daugelis įvykių tiesiog ateina ir jei pastebi, suvoki bei įsileidi jų gėrį – jie duoda daug. Taip buvo ir su techno (šypsosi). Mane labiau žavi ne monotoniškumas, o priešingai – įvairovė bei psichodeliškumas, stipriai jaučiamas elektroninėje muzikoje. Be to techno yra itin plati sąvoka. Jis dalinasi į daugybę postilių ir skambesys labai varijuoja.

Tai techno misija ar netgi filosofija nėra vien tik būt “šokių muzika”? Ji apima kur kas plačiau?

Žiūrint kas yra “tik”! (juokiasi) Bet kokia muzika gali būti šokių. Priklauso nuo suvokimo. Ypatingai kuomet vadovaujamasi savo vidiniais pojūčiais, o ne išoriniais šaltiniais ar primestomis dogmomis. Techno filosofija yra įvairialypė. Keliais žodžiais paminėsiu klasikinę – ateities muzika, futuristinė, industrinio skonio, dažnai tamsi. Euforiška – renginiai dažniausiai vyksta undergroundinėje aplinkoje, o šokis – kaip savęs išraiška per muziką.

Girdėjau, kad anksčiau domėjaisi metalu, gotika? Kelintais metais debiutavai kaip DJ ir kaip tai buvo?

Pirmoje vietoje man yra pati muzika. O žanro pavadinimas yra tik sutartinis kodas, palengvinantis (kaip ir visi žodžiai) žmonių bendravimą. Dabar pažvelgęs atgal matau, kad pradžioje domėjausi tiesiog muzika su siela. Didžioji dalis kabinusios, tilpo i žiauriai plačią alternatyvios muzikos sąvoką. Domėjausi informacija iš įvairiausių šaltinių. Daugelis buvo sunkiai prieinami, bet dar labiau pasistengti reikėjo norint gauti pačią muziką. Elektroninė “šokamoji” muzika, tokiu pavidalu, kokiu ją žino besidomintys dabar, užgimė beveik tuo pat metu kai ėjau į glaudesnį ryšį su muzika. Tačiau tuo metu apie ją sužinoti ar tuo labiau gauti, buvo dar sunkiau nei pvz. „Staalplaat“ (avangardinės muzikos leidykla ir platintojas Amsterdame – aut. past.) leidinius (šypsosi).

Mėgavausi ir tebesimėgauju įvairiausiais stiliais – industrial, ambient, alternatyviu indie rocku, gotika, etherial, autentiška world muzika, klasikina, jazz. Taipogi, atmosferinėmis metal atmainomis (doom, black, gothic) punk rocku, avangardu (tai irgi labai erdvi savoka), hip hopu, ir, be abejo, elektronika su beveik visais jos postiliais, kurie nuolat mutuoja ir keičiasi. O apie DJ ištakas galima pasakoti ilgai (šypsosi). Paminėsiu, kad jau kažkiek įgudusi pradžia buvo apie 97 metus ir tai buvo vienas iš alternatyvių pogrindinių renginių.

Jei 1997, tai šie metai – tavo 15-ti! Nekilo noras ir tau sukaktį kaip nors pažymėti? Ar tu tiesiog esi iš tų, kurie savo gimtadienių nemėgsta švęst?

Mėgstu labai (šypsosi). Tačiau tokiais skaičiavimais neužsiimu. Kažkaip man tai neatrodo tokia pati aiški data kaip gimimas, kūrinio išleidimas ir t.t. Be to man tai per didelė garbė (šypsosi). Pažymėsim 10 „Techstylism“ metų!

Aha, jubiliejus reikalas rimtas. Dar grįžkime į 1997-tus metus. Jie buvo iš ties įdomūs. „Love Parade“ pirmą kartą surinko 1 mln. žmonių. Atsiranda visą išskirtinį jaunimą apjungiantis „Ore“. Pradeda sparčiai populiarėti internetas. Ir t.t. ir pan. Kaip tiek savo DJ pradžią, tiek apskritai tą visą laikotarpį atsimeni tu?

Puikus laikas! Kaip ir sakai, tuo metu užgimė daug stiprių naujų dalykų, tad nuostabiai leidom laika! Kažkaip tavo klausimai epiniai (šypsos). Žinai tai (šypsos)? Atsakinėjant galima išsiplėsti iki knygų rašymo (žvengia)!

Elektroninė muzika pasaulyje plėtėsi kaip ant mielių ir nešė nuostabų garsą, šviežumą bei (tai žiauriai svarbu) pozityvų, platų akiratį, tolerantišką požiūrį. O šis sąlygojo laisvę bet kokiai saviraiškai, veiklai, mąstymui bei elgesiui. Tai labai imponavo.

OK, dabar konkretesnis klausimas: kaip anais laikais gaudavai pirmuosius įrašus? Pradėjai, turbūt, kaip ir dauguma – grojai kasetėmis, o tik vėliau vinilai? Tad, važinėdavot specialiai į Berlynus, siųsdavotės paštu? Kaip anais laikais gaudavot info apie įrašus, kai dar nebuvo visagalio „Google“?

Pradėjau klausyti kasetes, o groti mokiausi vinilais ir CD. Kasetiniai grotuvai neturėjo didžėjaavimui reikalingų funkcijų. Jau vėliau sužinojau, kad žmonės juos perdarinėjo ir įmontuodavo tas papildomas funkcijas, tačiau mums užteko kuklios įrangos kurią turėjome.

Taip, daugumą plokšteliu atsiveždavom po kelionių. Ir daugiausia iš Berlyno. Mums šis miestas ypatingai artimas – kaip karts nuo karto apsilankančiam, žinau jį labai gerai. Buvo kelionių kai važiuodavom į Berlyną su pagrindiniu tikslu – prisipirkti plokščių. Recordshopuose praleisdavome ištisas dienas ir laimingi išsinešdavom, pro žiaurų atrankos filtrą praėjusiais, plokštes. Siųstis pradėjome jau vėliau, kuomet patobulėjo internetinės parduotuvės.

Kai pradėjai DJaut, ar planavai, kad šis hobis išaugs į, kaip čia pavadint, profesionalų užsiėmimą? Ir, kad tai taps tavo viena svarbiausių gyvenimo sudėtinių dalių.

Ne. Tai buvo tiesiog aistra. Tai kas teikė didelį malonumą ir kame paskęsdavau.

Kūrinys kurį savo setuose panaudoji kaip visada suveikiančią “bombą”?

Neil Landstrumm “Gigolos Trapped In Retro Hell”!

O šiaip, mane visuomet žavėjo būtent miksavimo dalis. Tas momentas kuomet keli kūriniai skamba vienu metu ir girdisi atskiri jų fragmentai, susidėliojantys į kitokią visumą. Tai kaip suderinti skirtingi kūriniai papildo vienas kitą ir sukuria ypatingą, savitą atmosferą. O gero DJ sukurta ilgalaikė nenutrūkstama seka daro stebuklus.

Tai tas mano kreivas pasakymas, kad “ką ten tie didžėjai vis sukinėja ir sukinėja, gi gabalas vis tiek taip pat skamba!” buvo ir yra visiškai (nepabijokime to žodžio) nesąmoningas?

Yra įvairių DJų. Kaip ir įvairaus meistriškumo lygio būgnininkų ar bet kokių kitų veiklų atstovų.

Pakalbėkime dabar apie tai ko galėtų pasimokyti iš tavęs ne vienas reiveris, t.y. sveiko gyvenimo būdo. Kada užsikrėtei tuo? Ir kodėl? Esi vegetaras, nevartoji svaigalų, užsiiminėji dvasinėmis praktikomis… Daugumai žmonių juk atrodo nesuvokiama kaip galima tūsintis, kad ir be alkoholio.

Daugiau domėtis pradėjau kuomet pradėjau gyventi atskirai nuo tėvų. Maždaug nuo 17 metų. Nes reikėjo pradėti rūpintis mityba pačiam. Gi fiziškai lavinausi jau nuo vaikystės. Taigi po truputį pradėjau gilintis į tai kas ir kaip, ir palaipsniui atsirinkinėti naudingus dalykus ir juos taikyti. Dėl svaigalų viskas tapo aišku dar vaikystėje, kuomet tėvų baliuose, vestuvėse ir pan., matydavau kaip šūdinai kvaišalai veikia suaugusius (šypsosi). Geriausias pavyzdys prieš akis. Jau tuomet supratau, kad tai kvailystė. Ir viešai sakiau, kad užaugęs vis dar turėsiu geresnės veiklos nei kimšti į save akivaizdžiai griaunančias medžiagas.

Kaip gerai, kai tie blogi pavyzdžiai kartais taip gerai suveikia. Mityba. Pradėjai nuo vegetarizmo. Vėliau perėjai prie raw, jei neklystu? Kodėl tokia mityba ir kodėl jos vertėtų imtis, kad ir beskaitančiajam?

Aplinka nuolat duoda daugybę signalų. Visuomet verta juos pastebėti ir daryti išvadas. Pradėjau nuo kokybiškesnių maisto produktų vartojimo, akivaizdaus junkfoodo atsisakymo. Vėliau maisto derinimo, prastai įsisavinamų derinių ir produktų vengimo. Raciono platinimo, maisto ruošos būdų, kurie mažiau kenkia maistinėms savybėms nei kepimas riebaluose. Tada didesnio maisto produktų (ne papildų) gerinančių sportinius rezultatus vartojimo. Dar vėliau – gyvulinės kilmės produktų atsisakymo.

Šiuo metu priėjau raw stadiją, nes tai natūraliausias įmanomas dalykas, kuomet maitiniesi natūraliais, gamtos sukurtais produktais jų natūraliame pavidale. Matome kaip puikiai gamtoje viskas auga ir gyvena. Sunku logiškai paaiškinti žmonių norą apdirbti tai, ką kiti gyvi organizmai vartoja be problemų ir yra žiauriai sveiki, stiprūs, ištvermingi ir t.t. Yra puikiai žinoma, kad apdorojimas ardo ir menkina maisto vertę, bei dažnai padaro jį kenksmingą. Nemanau, kad žmonės yra prastesni už kitus žemės gyventojus, kad negali gyventi ir puoselėti savęs natūraliai.

Kokiomis dvasinėmis praktikomis užsiimi be meditacijos (malda, organizmo valymai, yoga)? Medituoji pagal Vipasanos techniką (ar kokią kitą)?

Pagrindinė praktika yra savistaba. Aplinkos skaitymas (šypsosi). Būti budriam ir stebėti savo reakciją į išorinius stimuliatorius. Nereaguoti šabloniškai. Stebėti savo mintis ir kreipti jas į naudingus, teigiamus dalykus. Žvelgti atvirai ir kritiškai. Meditacija yra žiauriai gera praktika. Labai rekomenduoju! Technikų yra įvairių, tikslas tas pats. Vertinti, siūlyti konkrečias technikas šiuo metu nesijaučiu pakankamai kompetentingas.

Na, ir paskutinis klausimas iš gyvenimo būdo sferos, tai – metafizinė plotmė. Koks tavo santykis su tikėjimu / religija?

Na, pabandysiu apibūdinti savo suvokimą (šypsosi). Manau pati sąvoka „tikėjimas“ yra abejotina. Manau, vertingas yra žinojimas ir pažinimas. Tikint aklai galima labai suklysti. Pažinimo / suvokimo būdų yra ne vienas. Kaip ir žmogaus juslių. Todėl reikia įsiklausyti į save ir tobulinti jas visas. Tradiciniu požiūriu esu nereligingas.

„Techstylism“ šiemet sukanka jubiliejinis 10 metų. Kaip jaučiatės po šitiek laiko? Nenusibodot vienas kitam?

Jaučiamės gerai (šypsosi). Bendraujame ganėtinai ilgai, tad labai gerai žinome vienas kitą ir žinome ko tikėtis.

Pagalvė vienam interviu minėjo, kad “pamatai jau netoli pabaigos, tuoj galėsim dėt perdangas”. Čia jis prieš 5 metus taip kalbėjo apie save, techno sceną Lietuvoje ir „Tech“ veiklą. Kaip tu apžvelgtum dabar jau visus 10 metų; kas nuveikta? kas planuota, bet nesigavo? Kuo užsiima organizacija šiuo metu? Ir t.t.

Na, vienas iš stabiliausių dalykų gyvenime yra nuolatiniai pokyčiai. Taip ir čia – viskas keitėsi tiek kartų, kad galima parašyti puikią nuotykių knygą ar sukurti filmą! Pagrindinis ir labiausiai apčiuopiamas mūsų indelis yra periodiški renginiai. Scenoje vyraujančios muzikinės kryptys, postiliai, renginių vietos per tą laiką nuolat mutavo. Keitėsi suvokimas, žmonių mąstymas, įpročiai, vertybės.

Panagrinėjus galima pamatyti įdomią tendenciją kaip visuomenė, įskaitant, tusovščikus bei melomanus, yra nuolat veikiami tam tikrų faktorių, veikiančių žmonių požiūrį į juos supančią aplinką, jų savivoką ir gyvenimą apskritai. Taigi scena, ne tik techno, labai keitėsi. Mes irgi, matomai, esame tarp tų įtakojančių ir veikiamųjų faktorių su open-air festivaliais kaip „Tundra“, 15 metų vykstančiomis „Šopkinėmis“, kadaise dalinai rengta „Spartakiada“. Bei dalyvavimu legendinio požemio „Vault“, nepriklausomo judėjimo „The Lift“, „Stereo 45“ veikloje; geruose „Gravity“ laikuose, prisidėdami prie kultinio „Rocketshop“ rengimo bei dideliame kiekyje kitų iniciatyvų.

O šiuo metu tęsiam veiklą. Be to leidžiame vis daugiau muzikos – pagarba kolegoms! (Pagalvė ir Moon Disco – aut. past.)

Klubinė kultūra kelinti metai yra prigesus (gal paskutiniu metu atsigauna). Kaip jus tai paveikė? To padarinyje neteko atšaukt kažkokių planų, idėjų?

Na, klubinė kultūra yra toks įdomus terminas (šypsosi). Tą dalį renginių, kurie vyksta klubuose tai be abejo paveikė.

Bene skambiausias jūsų tūsas buvo 5 metų gimtadienis su Neil Landstrumm (ar bent man jis labiausiai įstrigo). Kurie „Techstylism“ renginiai tau sukėlė daugiausiai emocijų? Prie kurių renginių smagiau dirbt; stambių ir vienetinių, ar turėt mažesnius, kaip kad jūsiškė kultinė serija “Wired Saturdays”?

Labiausiai patinka groti festivaliuose ir savo atmosferą turinčiose vietose, bei renginiuose. Įvairiuose industriniuose objektuose, o taip pat ir stipria, kokybiška muzikine linija pasižyminčiuose klubuose. O stambių ir mažesnių renginių rengimas – labai skiriasi. Procesas ganėtinai kitoks, tad lyginti neverta. Ir viena, ir kita turi savų smagių ir sunkių momentų. Žinoma, dažniausiai kuo stambesnis renginys, tuo sunkiau. O gerų, emocingų renginiu vyko daug (šypsos). Bei smagiausia būna tuomet, kai ateini tiesiog sugroti DJ seto, o ne neši ant pečių didžiulę atsakomybę.

„Wired Saturdays“ – nebėra, „Regeneration“ būna tik vieną kart metuose. Ar nekirba noras vėl turėt kokią seriją kokiam „Soulbox“, ar „Gorky“, ar „Opium“?

Matomai tai parodys laikas. Jau yra minčių apie sekantį „Regeneration“, o taip pat reivus fabrikuose.

„Tundra“. Kažkas pasakojo, kad jūs per metus nuo šito festivalio ilsitės tik kokius 2-3 mėnesius. Ką veikiate per visus tuos ~9 mėnesius? Papasakok virtuvę, jei ji nėra įslaptinta. Kokias bombas šiai vasarai ruošiat?

„Tundra“ ruošiama pilnu tempu! Šiuo metu lygiagrečiai su „Techstylism 10“. Veiklos, norint surengti tokį festivalį, yra žiauriai daug. Krūvis didelis, o artėjant festivaliui viskas pradeda riedėti tarsi nuo vis statesnio kalno ir įgauna vis didesnį pagreitį. Įvairių idėjų, meninių sumanymų, įdomių techninių projektų; susitarimų su atlikėjais, įvairiomis institucijomis, savivaldybėmis; leidimų derinimas užima marias laiko ir dažnai yra sudėtingas procesas.

Jau turime susitarimų su nuostabiais atlikėjais ir parengę puikią koncepciją!

Kada žinosime pirmąsias naujienas? O gal jau dabar gali kažką atskleisti?

Artimiausiomis savaitėmis info bus tikrai daug!

Pakalbame dabar apie esminį dalyką šiuo metu, t.y. jūsų 10 metų gimtadienio šventę. Inigo Kennedy ir Ray Kajioka – papasakok apie juos. Kodėl būtent jie? kodėl nenuovokus melomanas turėtų eit į „Tech 10“ ne vien tik švęsti bet ir klausyt muzikos? (ar, tiksliau, šokti per ją)

Abu yra puikūs atlikėjai ir geri mūsų bičiuliai! Inigo muzikaliai itin įdomus ir stebinančiai gero meistriškumo DJ. Visuomet labai seku jo kūrybą bei žaviuosi jo grojimu. Mano nuomone jis yra vienas iš stipriausią muzikinę viziją bei grojimo techniką turinčių DJu pasaulyje. Tad mąstant apie dešimtmetį iš karto į galvą atėjo jo vardas.

Ray irgi buvo natūralus pasirinkimas. Jau kuris laikas derinome galimybę jį pasikviesti, tad atsiradus progai griebėme jautį už ragų.

O Lietuvių flangas? Būsite “kitokie gimtadieniški”? Ar tiesiog “tradiciškai geri”?

O tai palikime paslaptyje (šypsosi). Laukite staigmenų! Bei, be abejo, laukiame stipraus „Golden Parazyth“ pasirodymo!

reiveriui atsinešt su savim į jūsų sukaktuves? a) gerą nuotaiką b) tortą c) šokiams paruoštas kojas d) … (įrašyk pats!)

Gerą nuotaiką garantuotai (šypsosi). Bei kviečiame atvykti visus kas buvo neabejingi mūsų veiklai per visus šiuos metus. Norime pamatyti kiek jūsų yra! Ir tuomet iš džiaugsmo nunešti stogą!

Na, ir klausimas pabaigai: tai dovanot jums gimtadienio proga naujus mobiliakus?

Kaip matote ir taip gerai susikalbame (šypsosi). Geriausia dovana yra sulaukti visus veidus matytus per mūsų veiklos metus. Tad būtinai atlėkit, nes kitaip neaišku ar palikome jumyse nors šiokį tokį gerų emocijų pėdsaką! Mums tai labai svarbu.

BLITZas:

1. Wonky ar Industrial? – ir viena ir kita.

2. Brighton Beach ar Šopkinių Terasa? – Šopkinėlė.

3. Vilnius ar Utena? – Gyvenimas.

4. Rytinė mankšta ar vakarinė diskoteka? – diskotekos ne man, renginiai kas kita. O mankšta – be abejo.

5. Ritmas ar eklektika? – keistas klausimas – vienas kitam nei kiek netrukdo!

6. Geras miegas ar rami meditacija? – ir viena, ir kita.

7. Vanduo ar arbata? – vanduo.

8. Minkšta pagalvė ar aštriaspyglius ežys? – nei vienas.

9. EURO 2012 ar LONDON OLYMPICS 2012? – Olympics.

10. 10 techniškų metų ar 10 saldžių tortų? – pirmas variantas. (šypsosi)


Žymos:, , , , , , ,

SUSIJĘ:


Parašykite komentarą