Azijos Šalių Dienos: nuo maisto, šokių ir amatų iki muzikos ir kino

Azija… Anime, Karate, Sushi, Karis, Hong Kongas, Bolivudas. Azija turi daugybę vizitinių kortelių, tarp epitetų daugelis pasiklysta, spalvų įvairovė ten didesnė nei populiacija, o griežtos disciplinos svarbą dažnai nustelbia siaurų akių grožis. Jei ką ir palieka abejingą šis žemynas su savo egzotika, tradicijomis ir estetika, tai visus kitus trauks šį savaitgalį į Vilniaus centrą, Rotušės Aikštę, kurioje vyks Azijos Šalių / Ramiojo Vandenyno Dienos.

Azietiškai virtuvei pasaulyje sunkiai yra lygių? Kiekvienam pagal skonį žinoma, bet bus ne vien Kiniečių traški vištiena ir Japonų sušiai, o ir Indiškos, Korėjietiškos, Tailandietiškos virtuvės gardumynų. Suvažiuoja gaminti meistrai, o patiekalo kaina svyruos aplink 12 litų. Maistas toks, o kas protui ir sielai?

Tiek penktadienį, tiek šeštadienį veiskmas prasidės lygiai vidurdienį tradicine kiniečių „Tai-Chi“ mankšta, bei iš kart po jos – Indiška Yoga. Penktadienio vakaras bus papuoštas Indiškais šokiais, Japoniško Kimono demonstracija, havajietiškų ritmų „Hokulea“ ir „Tai-Chi“ koncertais bei Tailandietiškais „Muay Thai“ meistrų šokiais. Šalia to dar bus leidžiami kinietiški aitvarai, rodomi Japoniški Origami, bei daromi tradiciniai Rytietiški masažai.

Šeštadienį iš kart po minėtų rytinių mankštų, dieną bus galima patirti, ko gero, įspūdingą meditacinį gongų koncertą. Po jo seks Karate, Niat-Nam ir Kendo kovos menų parodomosios programos. Į vakarą įsuks tradiciniai Tajų ir Indų šokiai, suši gaminimo prezentacijos, speciali kinų virtuvės programa, kol pritemus – koncertuos šiaurės Indijos klasikinės muzikos ansamblis „Svara“. Šalia to visą  dieną veiks kūrybinių dirbtuvių paviljonas su Kaligrafijomis, Batikomis, Bonsai prezentacijomis, tapyba ant šilkinių kaklaraiščių ir t.t.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gGqaiaN4nvg[/youtube]

Na, o desertui – už vis smagiausia dalis – vakarai su geriausiu ir klasika tapusiu Azietišku kinu. Čia bus galima pamatyt ir Kim Ki-duko, ir epinių nerealiais vaizdais paremtų juosų, ir Bolivudo, ir erotikos ir… tik anime trūks. Veiksmo vieta: k/t „Pasaka“. Startuoja viskas penktadienį 17:30 su bolivudišku filmu „Devdas“, o baigiasi Sekmadienį 21:15 su Japoniška / Prancūziška erotine drama „Šaltas vanduo po raudonu tiltu“. Kasdien bus galima pamatyt po ~5 seancus, o kaina į vieną – kaip ir patiekalo Rotušės aikštėje, t.y. 12 litų (yra ir tradicinių nuolaidų).

Azijos Šalių Dienos PROGRAMA

Azijos Šalių kino PROGRAMA


Žymos:, , , , , , ,

SUSIJĘ:


Parašykite komentarą