Roger Waters „The Wall Live” 2013 metais grįžta į Europą

Jei sužinoti grupės „Depeche Mode“ ateinančių metų Europos turo detales buvo tarsi savotiškas formalumas, bet tai ką aš vakar pamačiau kult.lt fcb naujienų sraute – stačiai išvertė iš koto. Rogeris Watersas visgi nepatingėjo ir nesuabejojo ar grįžti į krizės purtomą Europą su savo epu „Siena“. Prieš daugiau nei pusantrų metų Prahoje lankytas „vieną kart gyvenime“ šou įkirto taip, kad po visko vienoje iš čekiškų tavernų šypsodamiesi linksėjome – „dabar galima ir ramiai numirti“.

Tačiau anuomet Pink Floyd „Siena“ buvo sukurta grynai uždaroms arenoms. Dabartiniai šou bus “kiek kitokie”, nes vyks išskirtinai atvirose ir didelėse erdvėse. Šou aplankys tokias istorines vietas kaip Romos Olimpinis Stadionas, Berlyno Olimpinis Stadionas, Amsterdamo Arena ir t.t. ir pan. Daugelis gali to išsigąsti, mat anuomet renginys buvo orientuotas į „sąlyginai“ mažą auditoriją, ko pasėkoje jis įgavo eterialaus intymumo ir iki kraujo įsigeriančio intravertiškumo skonį. Tačiau Watersas pasakoja štai ką.

„Aš labai laimingas, kad vėl atliksiu „Sieną“ Europoje. Tai bus smagi patirtis visiems mums. Šį kart aš perdariau ir adaptavau „Sieną“ grynai atviroms ir didelių mastelių erdvėms, tokioms kaip stadionai. Ir šou bus tikrai geri. Jie bus dar labiau jaudinantys, sukrečiantys ir dramatiški nei uždarieji Arenos tipo šou. Aš turėjau viską permąstyti iš naujo, kad pritaikyti „Sieną“ stadionams. Prieš 30 metų tai nebūtų buvę įmanoma, nes mes paprasčiausiai nebūtume užpildę tos milžiniškos erdvės emociškai, muzikaliai ir teatrališkai jaudinančiai. Bet technologijos tobulėja. Ir dabar tai – įmanoma.“

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hUYzQaCCt2o&feature=plcp[/youtube]

Iki 2010 metų, kuomet prasidėjo „The Wall Live“ turas – jis nebuvo statomas, nes tiesiog jo nebuvo įmanoma surengti tokio kokį buvo sumąstęs Rogeris Watersas. Tačiau pastatytos naujos arenos ir technologinis progresas padarė tai galiausiai įgyvendinamu dalyku. Prieš tai 1980-taisiais metais (metai po to kai buvo išleistas legendinis albumas), „Siena“ gyvai sugrota tebuvo 29 kartus ir dar kartą po 10 metų Berlyne, kuomet buvo švenčiama Berlyno Sienos griūtis. Praėjus 30 metų Watersas nusprendė, kad naujoji karta turi žinoti kodėl jų tėvai išaugo tokie geri ir sukūrė legendinį pastatymą, kuris per 2 metus buvo atliktas 129 kartus ir tapo vienu pačių sėkmingiausių turų rock muzikos istorijoje (kurį aplankė 3,3 milijonų melomanų).

Kol kas yra paskelbta 20 datų ir 19 grandiozinių erdvių. Į visus koncertus bilietai bus pradėti platinti, kaip tikimasi po Rogerio Waterso oficialios kalbos (kuri bus transliuojama jo oficialiame web puslapyje bei fcb paskyroje), Lapkričio 15-tą dieną, kuomet bus papasakota daugiau apie naująją „Sieną“. Taipogi tikimasi, kad renginys plės savo geografiją, tad savo kalboje Watersas, ko gero, atskleis papildomas datas, erdves bei Europos šalis „Sienos“ pastatymams. Šiuo metu arčiausiai Lietuvos yra Varšuva, kurioje koncertas vyks Rugpjūčio 20-tą dieną „Narodowy“ stadione. Taipogi Rugpjūčio 7-tą dieną šou aplankys Čekijos sostinę Prahą.

So ya, thought ya, might like to go to the show?


Žymos:, , , ,

SUSIJĘ:


Parašykite komentarą