“Baltasis Kiras” @ Muzikos Rūsys: sprogęs geros nuotaikos užtaisas

Planuota buvo varyti į Kauną patriotiškai paklausyt folk/pagan/metal mzikos. Tačiau dėl problemų su transportu, liko Vilnius ir šeštadienio vakaras su dvejomis alternatyvomis jame. Jau du kart klausyti ir aprašyti “Rebelheart”, bei niekad nematyti, negirdėti ir nefotografuoti grupė “Baltasis Kiras”. Dėl abiejų koncertų dvejota, bet kadangi jie vyksta vienas šalia kito (Alunamis ir Muzikos Rūsys), tai “bus galima pabėgiot” jei kas, pamaniau. Pajutubinau, stvėriau taxi ir lygiai 9-tą esu Muzikos Rūsyje. “Baltasis Kiras” – lokatoriuose.

Apie šiuos berniukus ir mergaites žinojau pakankamai senai, tačiau paklausiau normaliau tik po “Vilniaus Temperatūros” jau kultiniu tapusio jų video. Apibūdina jie save hipiais, kurie groja rokenrolą ir nespjauna į tokius sub-žanrus kaip tarkim reggae ar netgi repas. Ką aš ir išgirdau pirmame koncerto gabale, kurį pacanai suvartė ne kažkur ant senos, o vaikšiodami po visą barą ratais. “We don’t need no education” – sakė Pink Floydiškai, o po to Bob Marliškai dakalė teisingą išvestinę “only soul edutacion we need”. Ir tai buvo tas momentas kuomet supratau – jokių bėgiojimų link Alunamio, nes jei kažkas ir gali būti geriau šįvakar Vilniuje, tai tik toliau dalyvaujant šiame radikaliai geros valios hapeninge.

Baltasis Kiras-41

 Žinote kokios problemos yra su jaunomis grupėmis? Pirma – jos kažką kopijuoja, antra – stokoja charzimos ar “dvasinio svorio” ir trečia – būna statiški arba atvirkščiai – kažką kopijuodami persistengia, ko pasėkoje žiūrisi nenatūraliai. Čia iš serijos kai aš baigęs Utenoje mokyklą ir susitikęs po metų savo mokytojus vis klausydavau kaip anie dievagojasi glostydami mano savimeilę, kad “va, jūsų karta tai buvo išskirtiniai, gabūs, įdomūs, dvasingi, o dabar… nėra su kuo apie ką pakalba. Kažkokia pilka masė”.

NET aštuonių žmogėnų banda “Baltasis Kiras” drįsiu išsireikšti skambiai – yra fenomenas. Visi jie yra ta naujoji karta. Jiems po bemaž 20 metų. Ir jie yra naujokai muzikoje. “Klausau ir klausau dainą, nes kiek charizmos!” – pamenu komentarą jutube. Ir jei ir yra problema šioje grupėje, tai tik ta, kad jie tą vyriasniąją kartą, išsireikšiu, jau dabar padeda užnugarin. Nes komentaras jutube yra velniškai teisingas. O grupė “Baltasis Kiras” ant scenos trypia basomis kojomis beveik taip pat kaip Micahelas Flatley ar netgi koks nors Ianas Curtis.

Baltasis Kiras-39

Grupės frontmenas tai smailiaūsis, dredakasis, raudonmarškinis, kuris ne tik vokalines partijas atlieka, bet be akustinės gitaros dar puikiai susidoroja su tokiu lengvai nepasiduodančiu instrumentu kaip smuikas. Kitas labiausiai ant scenos žiūrėjosi, tai pandžabu pasipuošęs gitaristas, kuris šokinėjo basom kojom, kratė poilgius plaukus ir šiaip buvo išsišiepęs. Grupės aštuonetuko puošmena beabejo yra back vokalines partijas atlikdavusi mergina. O šalia jų dar bosistas, perkusionistas, būgnininkas, trečiasis (!) gitaristas, bei pučiamajį instrumentą tampantis vaikinas. Tad pavadinus šią grupę orkestru jie, manau, neįsižeistų.

Koncertas kaip ir priklauso susidėjo iš dviejų dalių. Nežinau ką ir kokias dainas jie grojo, tačiau viskas, išskyrus “Lupytes” buvo negirdėta (nežinia ar kažkas koveriuota, tačiau skamėta idealiai smagiai). Vaikinams (ir merginai), kad “Rūsyje” užkurti pirtį stengtis, manau, nereikėjo, nes tai tiesiog ėjo iš jų vidaus natūraliai, be dirbtinių pastangų ar kažkokios povyzos laužimo. Būna, kad koncerte šoki, būna, kad koncertą kontempliuoji, būna, kad koncertą tiesiog suklausai. Gi čia jei ne pats judėdavai, tai bežiūrint į betarpišką šėlsmą ant scenos – ne kūnas, o akys ir ausys šoko.

Baltasis Kiras-50

Tad baigiant gigo apžvalgą turbūt derėtų sakyt “lauksime grupės pirmojo albumo”. Ir čia nežinau ar būsiu tikslus. Nes na, manau, ne įrašą jų reikia klausyt, o hapeninge, moshinge ir šokio sūkuryje koncerto metu suktis. Bet jei albumas bus, pirmu taikymu reiks jį suklausyt ir tikiuosi jis nenusileis savo pozityvia, užkrečiančia, įsukančia energija, kaip kad teko patirti “Muzikos Rūsyje”. Bijau prognozuot, bet šis koncertas yra bene pirmasis metų pretendentas patekt į top-10 geriausių 2013-tų koncertų kult.lt topą. Sveikinimai ir sėkmės jums, Kirai!


Žymos:, ,

SUSIJĘ:


5 komentarai:

  1. Šiaip įdomus įrašas, tačiau labai jau Žiūroviškas, galima buvo daugiau pasidomėti pačia grupe, šiaip dauguma muzikantų labai daug patyrę ir groja daugiau nei dešimtį metų, be to, albumas pirmasis jau senkokai išleistas, vis tiek smagu matyti, kad kažkas pasistengia parašyti įspūdžius

  2. Ir koncertas, ir straipsnis labai patiko, praskrista su kaupu, jė!


Parašykite komentarą