Abromiškių bendruomenė: Žaliojo Velnio takais minint 1863 m. sukilimą

Man patinka Lietuva. O kam ji nepatinka? Bet dar labiau mane žavi jos plačiosios giminės, amžius menančios bendruomenės, kaimai kuriuose vienas apie kitą žino be visokių išmaniųjų, interneto ir pan. Šioje rašliavoje trumpai apžvelgsiu nuo Dzūkijos, prieš beveik 5 šimtmečius kilusią, Abromiškių bendruomenę. Apie jos istoriją pasakot plačiau neverta, nes ji pareikalaus pakankamai daug rašalo. Tačiau trumpai tariant apie 1570 metus Abromiškėse buvo pastatytas dvaras, kuris perėjęs ugnį, vandenį ir rekonstrukcijas yra gyvas iki šiol.

1951 metais čia buvo įkurta Vievio ligoninė, o vėliau – paštas, felčerinis punktas, biblioteka, meninio apipavidalinimo dirbtuvės, parduotuvė. Deja, bet šiuo metu dvaro rūmai tušti ir gerokai nuniokoti. Dauguma dvarą valdžiusių Raesų ir Pliaterių giminės palikuonių amžinam poilsiui atgulė netoliese esančiose Sabališkių kapinaitėse ir čia esančioje koplyčioje. Nepaisant to Abromiškių bendruomenė yra gyva bei aktyvi.

Liepos 20 dieną yra organizuojamas patriotinis renginys pavadinimu “Žalio Velnio takais”, kuris bus skirtas 1863 metų sukilimui paminėti. Jo esmė – ejimas išskirtinio grožio maršrutu, su po jo vakare sekusiomis linksmybėmis. Minėtas maršrutas apims Velnio Duobę, piliakalnius, ežeringas ir miškingas vietoves ir kt. Žodžiu, tie kas pavargsta mieste dirbdami ofisinį darbą – ši išvyka būtų pats geriausias poilsis, nes čia – kiekvienas yra laukiamas. Startinis mokestis vos 5 ltl ir reikalinga registracija.

Zygio_marsrutas_2013_1

Kaip buvo rašyta, vakare vyks folklorinių ansamblių pasirodymai, senovinių amatų demonstravimas, šaudymas iš lankų, liaudiškos medicinos paskaitos bei kaip gi be sporto rungčių. Be viso to, kas jaučia pareigą, galės tapti ir kraujo donorais. Liepos 19-tą bus galima paklausyt paskaitos apie partizaninį karą ir 1863 metų sukilimą, dėl ko ir rengiamas šis žygis. Nakvoti, beje, bus galima netgi autentiškame svirne! Arba palapinių miestelyje.

Registracijoje reikia nurodyti savo vardą, pavardę, gimimo metus, telefono numerį, pasirinktą maršrutą (kiek kilometrų esate pasryžę nuveikti), bei trasos pavadinimą (Šeimų trasa; negalią turinčių trasa; pėsčiųjų trasa; dviratininkų trasa).

Kontaktai:
Vytas Šareika el.paštas: vytassareika@gmail.com ; Tel.nr. 86861175
Registracija (nuo gegužės 1d. iki liepos 18d.) el.paštu: zygis.abromiskes@gmail.com arba socialiniame tinklapyje Facebook: Abromiškių Bedruomenė


Žymos:, , , ,

SUSIJĘ:


2 komentarai:

  1. (Deja, bet šiuo metu dvaro rūmai tušti ir gerokai nuniokoti. )

    Pataisa: šiuo metu dvaras yra prikeliamas naujam gyvenimui. 🙂

  2. Mano tevukas , Vytautas Zanevicius kuri laika buvo Zaliojo velnio buryje ( 1946m buvo isdaviko iskustas , arestuotas ir 8 metus kalejo Dzeskasgano lageryje ) , si bei ta pasakojo apie burio veikla bet tik Sirvintu ( Kiaukliu – Rubikoniu ) ir Ukmerges rajonuose , nezinojau kad burys veike ir taip toli pietineje Lietuvos dalyje , o sumanymas puikus , saunuoliai .


Parašykite komentarą